Jump to content
FAS Goran
Reacher Gilt

Brao 1.4ćet, dajnemik sporting

Recommended Posts

Il je postao malo senilan ili mu je Stilo počeo jesti gume pa sad brže-bolje gleda rešenja :D 

 

Rastu mož pitat kad će da plin ugradi :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajebao se, kod mene je MultiAir, nije kod Milutina.

A resenje za gume je standardno kod Mice - problem na ignore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako bre junaci, te kosilicei ne ostaju u memoriji, ne zamerite :D
Ja sam svoje silene menjao pre 2god, bili su na ignore dok je moglo.
Branislave, crni Branislave, zar i to!?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista ne znam, meni se uvek desavaju ovakve gluposti ali dobro navikao sam :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mi je covek pricao uzivo sta je sve menjao i radio :( , kao da vozimo 2 razlicita modela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene, ako se sete na dan bezbednosti, ... :lol:

 

10 hours ago, ISV_01 said:

Rastu mož pitat kad će da plin ugradi :P

Na dizel se ore, na plin se kuva ... :thumbsup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

More, nista bez TNG, jes da mu Non Stop raste cena. Ali jos uvek je povoljnije od ostalih.

Zadnjih mesec dana sam imao par voznji autoputem, sa kontrolisanom brzinom, 100 do 110kmh, potrosnja oko 7L TNGa. Sto mu dodje oko 4 L BMBa, ili dizela.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbs ga, i ja kad bih vozio 100km/h na a.putu trosio bi mi oko 4.5l dizela. Nesto ti se ne uklapa u toj matematici. Da ne spominjem ove novije dizele i benzince :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

7x110din=770din / 205 = 3.75 L dizela. Moze li toliko da trosi...

 

Ne zelim da poredim lak Z10 sa bilo kojim autom. Lak, uske gume, mali atmo motor.

 

Sa tim osobinama, i pazljivom voznjom trosi malo.

 

 

Uz napomenu da je cena TNGa, bas visoka, trebala bi da bude ispod 100 din...

 

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrađen juče mali servis na oko 185K. Ulje (ponovo) total kvarc 9K 5W-40, filteri mann ...

 

Znam da nije baš na nekom glasu ovde total, al' moje iskustvo je da nije ni toliko loše koliko je jeftino... Poklopilo se godinu dana i pređenih 10K i za to vreme nije bilo neke vidne potrošnje, ulje je bilo još uvek prilično čisto na zameni i tako.

 

Evo jedna casual, sa ulice, da ulepša post ... :)

 

20220518_172220m.thumb.jpg.b9cc5b4b81c1fdeed6a0767cfa8e3890.jpg

 

@ISV_01 tako je, sija ! ovaj put je bio uglancan do 00, tako se potrevilo ... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo lepo, ja trebam da izglancam pre godisnjeg, a da li cu...-_-

 

Stvarno dobro izgleda Bravisimo :respect:

 

Bar sam uradio jos jedan kineski upgrade, 12V uticnica u gepeku ali o tome negde drugde :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utičnica u gepeku ? :respect: 

 

Nikad neću da priznam da na mome još uvek ni svetlo ne radi, evo već godinu dana koliko je kod mene ...

 

Pazario sam sijaličke i zamenio, ali nije bilo do toga. Tako da sam izgubio interesovanje, kome još treba svetlo u gepeku ... :rolleyes:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima negde prekid u kablu a mozda i osigurac (nem pojma kako je vezana) a vidi i kontakt same sijalice. 

 

Ko jos otvara gepek nocu, ajd molim vas... 

 

Ma ja, kao fridz koji od bebinih stvari pitanje gde cu da zbudzim :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, ISV_01 said:

Ima negde prekid u kablu a mozda i osigurac (nem pojma kako je vezana)

Nema osigurac. Napon za svetlo u gepeku i svetlo u suvozackom suncobranu salje logika direktno sa Body Compa, sa istog pina.

A masu okida brava gepeka kada se otvori. Tako da tipujem prvo na mikroprekidac gepeka, eventualno njegov proboj kroz peta vrata. A manje verovatno na instalaciju od Body Compa do lampe. Lako se sve proveri unimerom.

Ako vam je od pomoci, evo i fabricke seme, gde se lepo vidi sve ovo o cemu pricam (G40 je lampa u gepeku):

 

198000224.thumb.png.ac3ce832d1e2be1c8e2fde57d2751bef.png 198000225.thumb.png.7e7ac32f0c837a49d06216c9796fe210.png

 

A upravo zbog opisanog iznad, izbegavam da se igram sa jeftinim kineskim LED sijalicama na Nuova Bravu. Prednje pozicione T10 sijalice, osvetljenje tablice T10, sijalice gepeka T10, suvozacke kasete Festoon 39 mm, sijalice u suncobranu - sve to bez osiguraca ide pravo na Body Comp. Koji, ako je specificnija/nabudzenija oprema u pitanju, moze da bude zesci problem da se nadje ako mu spalis neki izlaz. A i ako nadjes, te retke BC itekako lepo naplate.

 

@Rasta

Bas je lepa boja :thumbup: , mis-siva je jedna od mojih omiljenih. Zato za svaku sliku koju okacis kao i nas Mile, prva misao mi bude "da su jos tamna stakla" :) . Svaki hatchback dinamicnog dizajna place za njima i u tom slucaju daleko lepse i atraktivnije izgleda. Plus manje przenje leti, ali sta ces kad su *** napravili da papirologija bude skuplja od ugradnje.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videćemo gde je gremlin... trenutno nisam u mogućnosti da se tome posvetim, ali iskopaće njega Bili, kad - tad ! :D

 

Takođe spadam u one koji ne vole da opravljaju ispravno, uglavnom sam za fabriku, odstupanja tolerišem samo u izuzetnim slučajevima. 

 

Glede boje, ponavljam se, ali stvarno mu leži ova grao, uklopila se opasno s felnama i farovima, nije što je moj ... :whistle: 

 

U to ime evo još jedne bonus - gratis, samo za @Ivan (i sve ostale :lol:), iz malo nižeg rakursa pa je i refleksija manje izražena, te sivoća boje dolazi do punog izražaja ... :cool:

20220518_175504m.thumb.jpg.09a68488d210a6bd422dc7650e0e675d.jpg

 

Inače nisam ljubimac jačeg zatamnjivanja stakala, za moj ukus ovo je sasvim dovoljno. Verujem da je prijatnije u autu, ali eto, jednostavno nevolem. :geek:

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Rasta said:

Glede boje, ponavljam se, ali stvarno mu leži ova grao, uklopila se opasno s felnama i farovima, nije što je moj ... :whistle:

Odlicna, nema sta :thumbup: . Rado bih menjao mog Ugljesu, ali samo sto se boje tice :D .

Pre jedno 5 godina, ne odem da pogledam jedan 2.0 MultiJet u istoj toj boji, opasna je i oprema bila... Takodje Sport, fabricki xenoni, panorama, kozna sedista, InstantNav, Blue&Me, tempomat, prednji+zadnji senzori, tamna stakla... U malom mozgu mi je svo vreme bilo da posle Stila ipak ne idem na Bravo (ona prica, ista platforma i elektronika, isti je to q***). I da ce mi iskociti neka sporCka Giulietta - nova FCA Compact platforma, MultiLink, DNA, direktan volan... Ali na kraju opet zavrsih sa Bravom :D , samo restyle Sport benzincem.

 

Za lampu - eto ostavio sam ti gore semu, sve sazvakano sa brojevima pinova u konektorima... Pa izbockaj unimerom i sve ce ti se samo ka'sti :) . Licno tipujem prvo na mikroprekidac gepeka, on daje signal za Body Comp da pusti napon, a u isto vreme okida i masu za lampu gepeka.

Stakla, stvar ukusa... Na Stilu sam stavio 65% Llumar komplet, Bravo je vec fabricki zestoko zatamnjen. Manje przi leti, neuporedivo lepse izgleda iz bilo kog ugla da se pogleda, ne narusava vidljivost iznutra... Za iduci auto bih apsolutno gledao da opet ima fabricka tamna stakla, kao i fabricki xenon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče svetla u gepeku.

 

Problem je u bravi, tačnije u njenom elektronskom delu.

Moraš da skineš onaj deo koji štrči iz gepek vrata (sa jedne strane metal sa druge plastika).

Pre toga skineš plastičnu oblogu gepek vrata.

Kada to skineš i pažljivo rastaviš, odvojiš kablić, videćeš jedan mikroprekidač sa dvostrukim kontaktima, zalemljen na pertinaks sa vodovima pored malog elektromotora.

Jedan kontakt pali upozorenje na displeju inst. table i taj nikad ne crkava jer je struja kroz kontakte minimalna.

Drugi kontakt direktno pušta struju na sijalicu u gepeku koja opet povlači preveliku struju za slabašni mikroprekidač ...

... vremenom kontakti izgore i to vam je to.

Mikroprekidač imaš u prodavnicama elektronskih komponenti.

 

Kada se pažljivo sastavi, a da se ne polomi plastična obloga, sve radi kao da je izašlo iz fabrike.

 

ovako izgleda nesrećnik

 

Omron-D2F-L-image.thumb.jpg.f3836909719ac3338b3ab87bc96a3469.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jbg. I kako sad da ne namestim svetlo u gepeku ... :laughing:

 

@BaneJ drinks.gif

21 hours ago, Ivan said:

U malom mozgu mi je svo vreme bilo da posle Stila ipak ne idem na Bravo

Stilo je po meni i više nego solidan auto, na eventualne sličnosti Brava sa njim nikad nisam gledao kao nešto nepoželjno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/1/2022 at 9:28 PM, Rasta said:

E, jbg. I kako sad da ne namestim svetlo u gepeku ... :laughing:

Ima da te nateramo da popravis, kao sto smo i imenjaka da se konacno ratosilja celicara i onih ratkapni :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...