Jump to content
FAS Goran
Reacher Gilt

Brao 1.4ćet, dajnemik sporting

Recommended Posts

Da moze - moze, ali ne dao ti Bog kako :D . I onda ti to proizvodjaci stave u zvanicne podatke za otvoreno :sick: .

Ono kad ti se nacrta na putu - letnja sezona, udes, guzva, sporaci, murija, dosadno, hvata me mrak...

Reko' aj kad se vec smaram i kilavim u "brazdi", bas da vidim koliko ce da spusti u poredjenju sa bivsim dizelom. Tada i nikad vise, zaista ne bih nikome pozeleo takvu traumu od 54 km/h proseka na magistrali :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2022 at 8:45 PM, Rasta said:

Prosečna potrošnja ~7,5l, uz prosečnu brzinu od 105km/h.

Pre neki dan sam ponovio istu maršrutu, ali ovaj put sa majkom u suvozačkom sedištu, dakle forsiranja bez, strogo po ogračenjima. 

Prosečna brzina je zato umesto 105 spala na 84 Km/h, a potrošnja po bordu na 7,1 l/100 Km, što će reći nepunih 0,4 l.

 

Iskreno, nisam ni očekivao puno manju, jer je punto u sličnim uslovima trošio oko 6,5 l / 100 Km, ali jesam da će, kad se vozi oštrije, bravo trošiti i preko 8.

 

Što izvesno i jeste, jer kad se na potrošnju po bordu doda onih neprijavljenih, a u rezervoaru nedostajućih 0,5-1 l, to mu dođe otprilike to ... :thumbup:

 

Eh, da, vraćene 17ice. Sa starim gumama. Nikako da odlučim da li da pređem na allseason, ili da pazarim novi letnji set...

 

20220326_122018m.thumb.jpg.ff77200fe427a5e2af7ac07ad959c8d0.jpg20220326_112830m.thumb.jpg.29e8a4e84aed0f9406ec3e5cc8dbb269.jpg20220326_112733m.thumb.jpg.ec76d859631070e0e2145cab9fad9f7c.jpg

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako prodas te stare letnje(ako imaju ikakvu vrednost) i zimski komplet tockova, onda to ulozis u kupovinu AS guma malo bolje marke i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2022 at 10:28 PM, Ivan said:

Za 13 godina ovde, pokupio sam ja sve te vase forumske doskocice :P .

Salu na stranu, za autonomiju od 1075 km bi prosecna potrosnja trebala da bude 5,3 l. I to teoretski, dakle da omlatis svo gorivo :) . A da dodjes do rezerve, trebalo bi da prosecna bude oko 4.5 l, citaj nemoguce na benzincu.

 

E sad, apropo forumskih doskocica, evo kako to radi čiča kada vozi na limitu :lol: :

 

180820196741.thumb.jpg.1e546673b375c83993780dcae7e4b8a3.jpg   180820196742.thumb.jpg.34b088f9d26070d3169f7eee6bd68a10.jpg  180820196740.thumb.jpg.cb98e6e4303372cfbd677e9f72fd86fd.jpg

 

PS: Ovo je bilo samo radi testa, kada sam kupio auto tamo 2018. Potrosnja na otvorenom po cepu, oko fabricki deklarisane bajke od 4.8 l. Samo sto ne bih voleo da mi se vise ponovi tako traumaticno iskustvo :D . Ali, slozicemo se, vrlo lepa potrosnja za turbo benzinca od 140 KS :stuart: .

 

Nisam do sad vidjao 'skrivanje' kilometraze na slikama. Nije mi jasno ni skrivanje tablica, ali ovo sad pogotovo. Koji je razlog? Pitam zaista, ne ismevam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale Nisu nešto, prednje su malo novije ('18.) ali dosta potrošene, takoreći na samoj granici. Zadnje su opet puno manje potrošene, ali su i starije dve godine.

A i ove zimske su me baš prijatno iznenadile, bez obzira što su 15", i pride kineske proizvodnje. O tome koliko se opuštenije teraju preko rupa i ivičnjaka neću ni da trošim reči ...

 

Vidim da ljudi 'ladno oglašavaju na KP slične polovne letnje kao "u dobrom stanju", što je po meni za diskusiju. Da se razumemo, po suvom one vrše posao odlično, ali su ovako potrošene potencijalna opasnost po nekom jakom pljusku. A proleće je, nije baš da ih neće biti...

 

@rkoma1986 Jes' pa kako bi onda vratio Km, svi bi znali da je vraćena ...

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajući Ivana, u pitanju je verovatno neki benigni razlog koji može uz malo loše volje da krene po zlu ... 

 

Tako je meni onomad iz jednog posta uklonio vin ovog brava, da ne bude na izvolte. :rolleyes:

 

A ja ga ostavio da se puvam malo, da se vidi raskoš i besnilo, hromovi, sport pakovi, džepovi na poleđini prednjih sedišta i tako te đakonije ... :lol:

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poredim Bravo od 120 ks, i Z10 sa 60.

Ali sad se vratih sa puta PK - NS - PK, 750km, oko 40 po gradu NS, prosečna brzina 80kmh, i potrošnja oko 7L / 100km TNGa..

Opako dobar Ovaj Z 10

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja približna, kao i prosečna brzina, al' te vadi TNG ... ;)

 

Da se razumemo, nisam ja problem imao ni sa puntom na dužim relacijama po AP. Jedino što je umeo grč ponekad da me ufati u desnom stopalu jer mora čvrsto da se gazi ako 'oćeš da ide ... :D 

 

Summa summarum, bravo, kao i punto svojevremeno, uglavnom ćuti pod streju, a za po lokalu se zna koje prevozno sredstvo je pr(a)vi izbor ... ;)

 

kagu.thumb.jpg.34bfc8e692db78ce2954669698952536.jpg

 

 

 

 

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Rasta said:

Znajući Ivana, u pitanju je verovatno neki benigni razlog koji može uz malo loše volje da krene po zlu ... 

Da je neko drugi u pitanju, verujte mi da se uopste ne bih ni cimao da odgovaram...

Sto se kilometraze tice, niti volim cesto da menjam kola, niti je sigurno ne krijem da bih nesto muljao. Drugari sve znaju o bilo kom mom autu, na okupljanjima caskamo detaljno, svako sedne u bilo ciji auto, provozamo, okacimo dijagnostike kada zatreba, kod mene je u kaseti uvek moja interna knjizica (detaljnija nego servisna), X puta caskali sta je na kom autu radjeno i na kojim kilometrazama... Na kraju krajeva, automobili cesto budu i prodati bas u tom krugu ljudi... Ali forum posecuje i gomila clanova, a jos vise neregistrovanih sa strane, ciji je doprinos radu foruma=0. Na sve to, koliko smo samo puta pomogli, koliko problemica resili, koliko tehnickih stvari razjasnili "u sitna crevca" sa sve dijagramima i semama, koliko hiljada radio uredjaja i navigacija dekodirali bukvalno bez ikakve naknade... A da se taj neko ne udostoji da bar kaze najobicnije "hvala". Zasto bih takvima prezentovao bilo kakve svoje detalje, registarske tablice, VIN bilo cijeg auta...? Da ne pricam da sam vise puta nalazio sopstvene slike, koje je neko drugi koristio npr. za svoje oglase.

Apropo registracije - da ste po ulici dozivljavali (apsolutno dobronamerna, ali relativno cesta) cimanja kao sto ja jesam u "zlatno doba" Stila kada je sve ovo citala gomila vlasnika, verujem da me ne bi ni to pitali :) . Da moj stav bilo ko ne shvati pogresno - ali jednostavno je bilo tako i daleko lakse mi je zadnjih godina ovako u Incognito modu. Na stranu sto niti volim da slikam nepoznata kola (otkud znam kako ce ko protumaciti), pa i kada se desi neka situacija na putu/ulici koju ovde retko okacim - sakrijem brojeve tablica i tih drugih ljudi. Nije velika verovatnoca da ce se desiti, ali znate i za slucajeve zloupotrebe registarskih brojeva.

Sto se VIN kod kupovine tice, iskljucivo je dobronamerno. Doduse, sada je prodaja zamrla, ali ranije dok je bilo aktivnije, 100 puta sam pricao - trci i gledaj ako si nasao nesto interesantno. A ne da reklamiras ovde do besvesti dobar primerak sa sve linkom i PrintScreen-ovima, VIN sa opremom, pa onda cekas misljenje forumske popisne komisije :) ... A za to vreme, isto to cita na stotine/hiljade gore pomenutih, a mozda desetine zainteresovanih za kupovinu bas istog toga. Zato i ne volim da tudji VIN neko javno kaci zbog mene, uvek kazem da mi posalju na PM ako mogu da pomognem.

Eto da ne smaram vise, dodatno sto sam i profesionalno u IT svetu skoro 2 decenije i imam ugradjene neke svoje "mehanizme", koji ti oduzmu par sekundi a samo mogu da pomognu. Nije za poredjenje sa prethodnom pricom, ali vrhunac gluposti mi je ponasanje pojedinih na drustvenim mrezama, gde dobar procenat ljudi iznosi svoj zivot na tacni, eksponira sopstvenu decu, pise o trenutnim lokacijama, ne razmisljajuci o mogucim posledicama. Ali to je vec neka druga tema, izvinjavam se jos jednom za duzi post i off, ali sta cu kad me zestoko isprozivaste, moram da repliciram :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam isprozivao, samo sam radoznao zbog cega. Iz odgovora i dalje ne kapiram jer podatak o predjenoj kilometrazi nema apsolutno nikakve veze sa tobom, tvojom privatnoacu, ne moze ga niko zloupotrebiti za bilo sta... Bukvalno je bitan isto koliko i prosecna potrosnja koju si prikazao :D prekidam sa offom teme, izvinjavam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam se salio za prozivanje, sa sve smajlijem na kraju recenice ;) . 

Jednostavno, ne bih da sa neregistrovanima koji banu tek tako sa strane, delim podatke koje ne zelim.

I to je cela poenta, nadam se da time ne ugrozavam nikog :) , da bi na to nepotrebno trosili tastaturu i vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, prođe prva godina otkako je Bravo kod mene.

 

Za to vreme prešao sam oko 10K sa njim, i ako zanemarim početne probleme sa neravnomernim radom motora zbog neispravne klapne gasa, i izražene vibracije zbog propalog nosača motora, mogu reći da sam baš zadovoljan.

 

Auto je stabilan, udoban, pravo je zadovoljstvo voziti ga. Ergonomski je sjajno izveden i ne zamara ni pri dužim putovanjima. Snage ima (za moje potrebe) i više nego dovoljno, lepo povlači, a i potrošnja je u razumnim okvirima, čak i kad se potera malo žustrije.

 

Bilo je tu još par epizoda, na prvom mestu otkazivanje prednjeg desnog amortizera, zamena levog fara ... i to je sve vredno pomena. Realno, nisam ni očekivao da prođem bez ikakvih ulaganja, jer ipak je Bravo imao već jedanaest godina kad sam ga pazario. Sve ostalo se može podvesti pod redovno održavanje.

 

Al' što je leeep. :wub: Ma nema lepšeg u tri sela ! B):D 

 

Eto, da ne preterujem baš s hvalospjevima, ne bilo mu uroka ... pu - pu ! :lol:

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da još puno kilometara zgazis s njim... I da te dobro služi. A da je dobar, sa onih par km vožnje sam uvideo.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vozi još bar toliko u zdravlju i lepoti

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oziljci od huntera su vidljivi... Ljuta borba bila :D

Bije xendza kao Sv. Ilija :lol:

 

Al si ga uglancao, ko pasija 00 :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, ISV_01 said:

Oziljci od huntera su vidljivi...

Nema toj u banjsko ... :lol:

 

Xendža razbiva mrak, pršti na sve strane ... :thumbup: Al' izgleda da sam barem potrevio na visinu, niko mi do sad nije ablendovao iako su svetla u najvišem položaju. 

 

Inače nisam ga ništa specijalno glancao, oprao ga jednom nakon one prljave kiše i od tada je stajao pod strejom nekoliko dana i propisno se naprašnjavio. Samo izgleda tako sjajkavo, verovatno jer je telefonom uslikano ... :thumbsup:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nema toj u banjsko ... 
 
Xendža razbiva mrak, pršti na sve strane ...  Al' izgleda da sam barem potrevio na visinu, niko mi do sad nije ablendovao iako su svetla u najvišem položaju. 
 
Inače nisam ga ništa specijalno glancao, oprao ga jednom nakon one prljave kiše i od tada je stajao pod strejom nekoliko dana i propisno se naprašnjavio. Samo izgleda tako sjajkavo, verovatno jer je telefonom uslikano ... 
Prirodno lijep auto. Ni pranje mu ne treba specijalno... Lepota poroka

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/28/2022 at 8:34 PM, Rasta said:

ali su ovako potrošene potencijalna opasnost po nekom jakom pljusku. A proleće je, nije baš da ih neće biti...

I naravno pri poslednjem odlasku u prestonicu sačeka me kiša negde kod Paraćina, i što sam išao severnije sve se više pojačavala, i na kraju pri povratku pretvorila u pravi pljusak. Brisači u punoj brzini nisu mogli da skinu vodu sa šoferke pri preticanju kamiona, ili kad je mene neko preticao. A temperatura od 3 u banji do jedva 6 u BG.

 

Iako sam pazio na vodu koja se nagomilavala prema sredini AP i često formirala prave bare, svestan u kakvom su mi stanju prednje gume, na nekoliko mesta mi je bravo ipak "zaplivao" zbog akvaplaninga, pri čemu se gotovo momentalno ukrućivao volan, valjda pod dejstvom esp-a. Nisam stigao da ispratim da li se palila lampica na tabli jer sam bio skoncentrisan na vožnju, tj. svu tu vodu na putu...

 

Naknadno sam pogledao adac testove letnjih guma, i u njima da su ove konti premium 6 (i kao nove) podložne akvaplaningu. Moje iskustvo se baš i ne podudara nešto s tim testovima, jesu zaplivale na par mesta, ali pri tim uslovima verujem da nema gume koja ne bi. Sve sam bliže odluci da pazarim letnji set istih takvih kontinentalki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izguglaj uslove u kojima se ispituju gume naakvaplaning. Meni je u glavi neki stari podatak od 7mm vode na asfaltu. A mislim da je to poprilicno, i veoma retko sa nasim kisama...

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa novo nemam da prijavim, redovno usisavam enterijer, brišem prašinu s komandne table, i tako to ... Uskoro sledi mali servis ...

Eh, da, juče bilo opet zanimljivo svetlo predveče pa sam ga (ponovo) malo slikav'o ...

20220518_175459m.thumb.jpg.786173fcebe22f2b08afa6eb3fc6a6dc.jpg20220518_175319m.thumb.jpg.81b59427f19801b1d057040796217bf2.jpg20220518_175414m.thumb.jpg.51ed4f3ccb32ee3aac0215a47effb1f4.jpg

 

Em je lep k'o lutka, em ide k'o zmaj ! Nije što je moj ... :lol:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2022 at 10:05 PM, Rasta said:

Nije što je moj ... :lol:

Pronaš'o sam mu ugao ... :thumbup:

 

Fotke su super s' obzirom da su uslikane telefonom, jedino je dof preveliki, al' šta da se radi ... mrzi me iskreno da ih dorađujem, a i nemam PS, samo LR ;)

Evo jedna bonus fotka, samo za @PremieRacing 

Nije baš isti ugao, al' je bolje uklopljena pozadina ... a i više je naglašena ova sexy bočna linija ... :cool:

20220518_175335m.thumb.jpg.a918d69a6716b3726d6f096802dcbae9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi sa onim problemom pozadi?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...