Jump to content
FAS Goran
Reacher Gilt

Brao 1.4ćet, dajnemik sporting

Recommended Posts

Nikad nisam vodio evidenciju ni o jednom autu kog sam do sad vozio, pa ne bih da kvarim tradiciju. :D

Ozbiljno, servisna od Z10 je ostala prazna, ako izuzmemo prve dve godine dok je bila u garanciji. Pre nje su listom bili polovni automobili, o kojima takođe nisam evidentirao troškove.

Jednostavno ne želim da se opterećujem takvim sitnicama, život je previše kratak da bih trošio svoje vreme na to.

Dovoljno je što sam morao da trošim novac dok to rešavam. A vreme je novac,  prema tome,  dabome. :D

Takođe ne bih da kvarim lepe želje i očekivanja, da ne kažem baš iluzije potencijalnih budućih kupaca novih,novih,novih polovnjaka.

Čaša je do pola puna! Živeli! :cheers:

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice to sve super, i ja sam jako slican tebi sto se odrzavanja tice, samo sto je kod mene bukv svasta nesto doslo za zamenu jer je auto stigao do 200k a nista nije menjano od mehanike, pocev od menjaca koji je riknuo na 200k do amortizera, nosaca i slicno... Ali sad kad sam sve promenio vozam se i uzivam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne se znaje, Zare igra... :D

 

Dogovor je da se javim u petak. Videćemo koji.

 

 

1 hour ago, Branislav said:

Bice to sve super, i ja sam jako slican tebi sto se odrzavanja tice, samo sto je kod mene bukv svasta nesto doslo za zamenu jer je auto stigao do 200k a nista nije menjano od mehanike, pocev od menjaca koji je riknuo na 200k do amortizera, nosaca i slicno... Ali sad kad sam sve promenio vozam se i uzivam

Kao i kod većine uveženih polovnjaka. Kod nas dođu izraubovani i zreli za servis. Zato ćuti i krpi Srbine, kad nemaš za novo.

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi ako mi je jedina uteha sve na autu je skoro fabricki bilo i ima pravih 200k, nije rastresen a odrzavan je na nivou mali veliki servis na vreme a ostalo dok ne otpadne... Sto je u sustini i dobro i lose, znam sta imam ali mi je zbog "fantomskih kvarova" izbio mnogo para iz dzepa. Ali sad je nov nema sta. Motor je suv kao barut kao i turbo nema kapi ulja u motornom delu, ne trosi gram ulja koliko sam ispratio 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2021 at 11:13 AM, Mijailović P. said:

@Rasta

Zna li se šta, kad će slike sa novim amortima? :D

Rešeni amorti. Probao sam malo auto nakon montaže i kao što je i očekivano, mnogo se bolje ponaša. Ne propinje se pri ubrzavanju, puno je stabilniji u krivinama, baš kako treba. Jedino što sad mož' se tera brže, pa će više i trošiti... :lol:

I što je neudobniji preko rupa i preglabica po lokalnim džadama, al' zato nisu krivi amorti jbg. ,nego džade. :rant:

 

E da, pošto sam konačno došao na red kod majstora, pokušao je da reši i klapnu, ali nažalost ništa od toga. Ona polovna što sam pazario na KP ne daje znake života. Sad moram da se *ebavam i da je vraćam nazad prodavcu, objašnjavam se s njim. S*anje.

Juče sam išao do Niša, i u par navrata ga je baš žestoko *ebala. Motor je tresao nenormalno, čak i u vožnji su varirali obrtaji u par navrata, seckao, ređale se greške za ABS, ESP, Hill Holder, i naravno Engine Check. I onda se sabrao sam od sebe, pogasio sve sem Engine check, i nije pravio probleme pri povratku.

Sve mi se više čini da zec leži u nekom drugom grmu, da ga *ebe nešto oko elektronike, a ne klapna. Enigma.

I def. je otišao desni nosač. Retrovizor se primetno trese dok radi u mestu u leru, i ostala je ona vibracija što se oseća na menjaču prilikom spuštanja gasa u trećoj, na oko, i malo ispod 2K obrtaja. Ništa nije pomogla zamena reketa. :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opleo ga juče do Čitluka i nazad, dok sam probao montizere, i od jutros grešaka bez. :thumbup:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za @shuxx -a, i ostale ljubitelje. Pao prvi sešn, ničim izazvan, pre posete limaru. Jes' da je bilo podne, al' polako, biće i boljih...

 Prva fotka sa Ozrena, resto sa puta ka Rtnju, negde iznad Nikolinca.

1593557169_bravo9maj2021-3181.thumb.jpg.71596b6fa38e5629f2859b3666fccb49.jpg1396489187_bravo9maj2021-3188.thumb.jpg.3e0a5f6b2d5ea7df19db136eb0c6477a.jpg319788516_bravo9maj2021-3192.thumb.jpg.88d7ebf4cde017b7e7c527965fee7f76.jpgbravo_9maj2021-3200.thumb.jpg.c04bb6da7f08348972520d470386d619.jpg1831691054_bravo9maj2021-3204.thumb.jpg.a052bf612e5bbcdd27312abc709de74b.jpg1729865596_bravo9maj2021-3206.thumb.jpg.f9b5550a0252678211a43fa4041fb327.jpg2008806974_bravo9maj2021-3210.thumb.jpg.477a2718a33e98c4e0f743ca1a473faa.jpg2084359405_bravo9maj2021-3214.thumb.jpg.62f58de5fa256ebd77f36aaa0c7a0506.jpg400082397_bravo9maj2021-3216.thumb.jpg.fe39fbe7a0d7037a6e0f5c351827db79.jpg912308152_bravo9maj2021-3217.thumb.jpg.fb6be007d5fd66b4bee562cbb9343470.jpg

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

To testiras nove amort po seoskim dzadama..

Jes dobar. Bas mi se svidja boja.

Cenim da je bas velika promena u voznji posle puntica... Uzivaj

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok bre, to sam malo sišao s asfalta zbog pozadine za slikanje, a testirao sam amorte po krivinama na putu između banje i Boljevca, preko Rtnja. ;)

Vožnja je u tim uslovima stvarno pravo uživanje, mada ni puntiša na bilštajnima nije bio uopšte loš. Jedino što je za razliku od bravca morao baš da se gazi da bi išao uzbrdo. Ovaj ne mora, al' teško je odoleti. :D 

Uostalom, kad namineš u banjsko okrenućemo jedan đir, pa ćeš i sam videti...

A boja je zaista vrhunska, što jes' - jes'! :smoke:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I još samo tri komata od večeras, sa puta ka Resniku (sokobanjskom). Iskoristio priliku dok je još uvek čist... Daleko lepše svetlo za fotografisanje, ali nažalost uslikan aparatom sa krop senzorom pa je šum malo izraženiji, nije mi bio pri ruci stari verni mkII ...

bravo 9maj2021-9877.jpgbravo 9maj2021-9879.jpgbravo 9maj2021-9883.jpg

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da ga zaledis :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kada ga nadju... Bice repriza

The Thing...

Nadam se da znate o cem pricam

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Vidim jbg. Tj. vidim da ne vidim ... :D Nisam imao taj problem na puntu. Svetla, oborena pogotovo, su jedna od retkih stvari koja mi se ne dopada na ovom bravu.

@shuxx Gled'o sam film, doduše još onomad kad je izišo, al' ne povezujem, priznajem ... emoji16.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta Ako trese retrovizor u leru desni amortizer je def riknuo. Oko 8 soma je nov i resio si problem

 

Uspeo sam da ogrebem felnu dok sam se parkirao i kucao post, damn... 

 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trese zato sto retrovizor nije potpuno cvrst, mozda je imao neko "zakacinjanje" ili "huliganstvo"

Sve je i dalje vezano za klapnu, ona regulise ler, moguce da je manji za 20-30-50 obrtaja i naravno da ce da trese

Next :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam... dobro fiksiran retrovizor neće da trese ni kad voziš po džombama, a kamoli zbog lošeg nosača. Ja tipujem na možda zamensko staklo ili što kaže integralac. Dešavalo se X puta

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome trese zbog nosaca. Pokusao sam ja to da snimim ali nije se videlo na snimku bas, al tresenje je bilo nesnosno...

Na 1.4 tjet su jako losi nosaci motora i to je vec potvrdjeno na xy primeraka ovde na forumu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klapnu će sutra poslati drugu sa otpada odakle su mi onomad poslali onu neispravnu. Nije uopšte davala nikakve znake života. Inače je originalna Bosch, za razliku od ove koja (valjda) pravi probleme, a koja je zamenska, Meat&Doria, i koja je inače kao nova. 

A kažem valjda jer može da se desi da nije uopšte klapna u problemu već nešto drugo. Kompjuter, nešto oko instalacije ... Videćemo ...

 

Glede trešenja retrovizora, možda jeste labav, nisam gledao iskreno, ali nevezano za to, desni nosač je vrisnuo 100%. Vidi se lepo da je iscurio glikol iz njega. Nego gde si uz'o desni za 8K @Branislav -e ? I koji je bio ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bome trese zbog nosaca. Pokusao sam ja to da snimim ali nije se videlo na snimku bas, al tresenje je bilo nesnosno...

Na 1.4 tjet su jako losi nosaci motora i to je vec potvrdjeno na xy primeraka ovde na forumu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa kako je onda sklopljen kad na benzincu tresu
Ja ni na dizelima kojima motor samo što nije ispao nisam video da tresu retrovizori

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da objasnim, al na dizelima nisam vidjao takve jake vibracije kad odu nosaci (pricam JTD), ovo je bukvalno rasrafljivanje auta... Ne znam zbog cega je to tako. I inace, i kad se zameni nosac, brzo ode opet, ja vec polako osecam promenu na desnoj strani u poredjenju sa proslom godinom (kad sam tek frisko stavio nov nosac iz originala)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemforder 8000 din bio kod drugara uzeo 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...