Jump to content
FAS Goran
Reacher Gilt

Brao 1.4ćet, dajnemik sporting

Recommended Posts

43 minutes ago, shuxx said:

@Ivan

pa ti sve završi, tako da @Rasta ni pivo nije stigao da zaradi

Vozim ga vec par godina, znam napamet, imam fotke :D - ali ako je pivo za kolegu u pitanju, evo ja se odricem u njegovo ime i brisem prethodni post.

43 minutes ago, shuxx said:

Astra H mi je bila interesantna zbog klirensa od 160mm, a vidim po karakteristikama da i Bravo ima isti klirens

Na generickim sajtovima maltene za sve verzije Brava stoji identicna visina od 16.3 cm. A u praksi zavisi i od verzije i od motorizacije (naravno i stanja), ali navedeno mi je za najnizu tacku nesto poprilicno za Bravo :huh:. Eventualno mozda najlaganija verzija koju pominjes ili kada se stave zamenske Kayabe kao na Stilu :) ...

 

PS: Vrh su ti fotke! Slobodno se dopisi u podforum sa Putopisima, ima nas prilicno koji volimo da pogledamo lepote Srbije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stigoh da se do'vatim tastature ranije, fasovao izolaciju jer mi je ćera kovid pozitivna, pa me sad stigli svi poslovi po kući koje sam uspešno godinama eskivirao, odlagao... Sg nema beganje jbg. :D

 

10 hours ago, Ivan said:

Vidis sta te ceka, ako se zaje*es... Covek kupio Fiatov Compact i automatski postao influencer :lol: .

I to jedanaes' godina star. Da je kojim slučajem nov, ne bi mogli da živite od mene ... :lol:

 

12 hours ago, shuxx said:

kad se brate raspišeš, ko .... :D

Jbg, moja tema, mogu da spamujem kol'ko mi srce ište. :p

 

10 hours ago, shuxx said:

dobar je Bravo, izguglao sam ga, naravno, s obzirom na moju kliomeražu, dolazi u obzir 1.4 90ks i TNG, na opšte žaljenje forumaša :lol:

Nooooo !  Biće ti žaooo ... :D A zašto ne t-jet + tng, kao kolega Mijailović P.? Mnogo dobar kombo, ide, a ne bije po džepu ... :)  

10 hours ago, Ivan said:

Na Stilu nikada, za punu deceniju (sa relativno prosecnih 192 cm visine).

Bato, to je možda tako u tvoje selo, ovde kod men' je prosek ~180cm. ;)

10 hours ago, Ivan said:

Samo da znas da je Mica opasan pregovarac... Vec par puta sam mu nudio lepu doplatu, ali ne popusta ni milimetar.

Imam rešenje i za to, kad ga kolega Integralac obradi, ima da ne zna šta ga je snašlo ... :thumbup:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci pristace da mu uvaljas Bravo za Stilo i da mu doplatis 2 soma... Samo, moras da ga castis bar jos pola soma, jer dobijas JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla juče klafna. DSC_5103.thumb.JPG.ba78098f9587cc26bb011260b492b0e7.JPG

Odneo kod majstora da je očisti, danas je trebao i da je montira, ali avaj, nije stigao. :mellow:

Također juče poručen par prednjih amorta kyb sa pripadajućim nosačima i prašinarima, i centralni nosač motora (lemforder), ali zbog nastupajućuh praznika praviće društvo klafni do utorka. Pa kad je već kod majstora, odradiće i mali servis,  kao i zamenu ulja u menjaču, jer sam provalio da na prethodnom velikom nije menjano, već samo provereno (controlato).

Porka miđerija.:huh:

Inače, danas riknuo aku. na puntu kod novog vlasnika. Jedva sastavio tri leta, skoro. Kao tajmer da su mu ugradili jbg. Mesec dana nakon isteka garancije. Pazaren ciak, uz popust za reciklažu starog, 4800 dinara.

 

 

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,da, izgubih pola sata danas pokušavajući bezuspešno da pronađem spomenutu centralu parking senzora.

Je l' ona u gepeku treba da bude ili ispod zadnjeg sica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi na papir dosadasnja ulaganja u auto, bas me interesuje, sta je i koliko.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Akumulatori kod mene traju po 5 / 6 godina. Ja to pripisujem samo skoro svakodnevnoj voznji. A tek vikendom duze ture...
Vredi imati Smart punjac, ako se ne vozi cesto, njegova cena je polovina akumulatora, a mnogo znaci da se povremeno osvezi akumulator. Pogotovo ako se voze kratke ture.

Mene potkaci korona, dvadesetak dana samo sam isao do ambulante i par gradskih voznji. Presedeo auto. A sve voznje po 2km. Tacno se oseti da akumulator slabi.
Prikacim mu smart punjac, 3h punjenja. I posle radi ko nov...

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće okvirno~50K do sad, zajedno sa spomenutim malim servisom, tj. uljima i filterom, ne računajući ruke, osim prve dijagnostike koja je koštala crvenu.

 

Mogu i stavku po stavku da napišem, ali to je to za sad, s tim što sam recimo računao i keder vozačkih vrata koji je popustio, a koji još nisam poručio.

 

Biće toga još svakako, recimo filtere vazduha i kabine nisam uračunao, kao ni nabavku instalacije i parking senzora pozadi, samo senzora napred, peglanje sitnih  oštećenja na limariji, itd, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al smo ti i ja ranoraniociiii

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Pisi stabku po stavku, kad imas vremena. Valja znati sta koliko kosta. Nekome ce znaciti...

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludaci su poznati po tome. :D

 

Sve u svemu, rekao bih ništa čudno i neočekivano za auto star jedanaest godina. 

S tim što tu naravno neće biti kraj ulaganjima.

Računam da se izujem minimum još toliko dok ga ne dovedem u po meni  zadovoljavajuće stanje. Jer iskrsnuće još neka stavka garant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to ludost, vec zelja da se dovede auto u TOP stanje, a i posle tih investicija bices miran duze vreme, uz zadovoljstvo voznje pouzdanog auta..

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx Ma ja mislio na ranoranjenje. Ludaci su po tome poznati. :D 

Održavanje, tj. ulaganje u auto nikako se ne može okarakterisati kao ludost, već kao zdrav razum. Ukoliko se planira duža eksploatacija, naravno.

Ili to, ili kupiš nov, i kad dođe vreme za ulaganja utopiš ga pa ponovo nov.

@Mijailović P.Pa čekaj, šta misliš, zašto je ova tema otvorena? :lol:

Glede dijagnost'ke, nisam pazario kinesku, nego toliko ovde košta kod majstora dijagnosticiranje. ;)

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, shuxx said:

Akumulatori kod mene traju po 5 / 6 godina. Ja to pripisujem samo skoro svakodnevnoj voznji. A tek vikendom duze ture...
Vredi imati Smart punjac, ako se ne vozi cesto, njegova cena je polovina akumulatora, a mnogo znaci da se povremeno osvezi akumulator. Pogotovo ako se voze kratke ture.

Mene potkaci korona, dvadesetak dana samo sam isao do ambulante i par gradskih voznji. Presedeo auto. A sve voznje po 2km. Tacno se oseti da akumulator slabi.
Prikacim mu smart punjac, 3h punjenja. I posle radi ko nov... emoji16.png
 

Moj rekord je fabrički manjeti, koji je sastavio 10 (Deset!) na Z10. Al' bio nov auto, samim tim i nov alternator, instalacija, a i zastava 10, tj. punto realno i nije zahtevan prema akumulatoru.

A tog smarta sam pazario još onomad, '15. dok sam vozio motor, upravo iz navedenih razloga, kratke vožnje, mali kapacitet... a motor matora endurača sa jednim cilindrom od 650ccm. Pa dok to upališ ujutru, pogotovo zimi... a vožnje kratke, sa puno padova, samim tim i ponovnih paljenja ... ma idi. Al' dobar je bio, lepo je služio, i pravo je zadovoljstvo bilo voziti ga. Legendarni KLX. Ehhh ...

klx.thumb.jpg.94530961ad46e8cf06af415039fb8673.jpg

Koronu nisam fasovao, ušpric'o se astrazenekom još početkom marta. Al' jesam izolaciju od prošle nedelje jbg. Ćera se požalila da ne oseća mirise, i na testu naravno pozitivna. I sad smrdim kod kuće, iako mi ništa nije, jer, zaboga, nisam još revakcinisan. A mogao sam da ćutim i ne prijavljujem, njoj ništa ne bi bilo, kao ni ostalim ukućanima koji su revakcinisani sinofarmom odavno. Al' nisam takv jbg, imam obzira prema drugima, da ne kažem baš da sam budala. :rolleyes:

 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam ja , moja Topla crvena , kod mene bese bila 8god, 99% grad i kratke relacije, dizel motor, a kad sam kupio kopa bila je jos godinu dana u garanciji. Nikad dopunjena ili skidana uopste. Kad sam rekao ovome u servisu, ja mislio da ce se cuditi covek a on, kaze nisi prvi tako sa tim akumulatorom. Novi nisam uzeo Topla :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih još da podvlačim crtu. ;)

Set amorta sa šoljama, prašinarima, i reketom sa slike ~ 25K. Za ruke ćemo videti kad dođe na red kod majstora.

 

Danas zamenjeno motorno ulje i filter, 3l totala kvarc 900 i neki blue-print kinez, 3600 dindži. Bez ruku, to ću naknadno platiti, kad zameni i klapnu i amorte.

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je i sta podvlacenje crte znaci, tj sta nam govori.

 

Recimo na kraju bude da si dao 2.000e u roku od godinu dana, sa jedne strane to moze da stvori pogresan utisak kao da je neka grobina u pitanju, a neko bi npr. isti taj auto vozio godinu dana bez dinara ulaganja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pu-pu! :D

Već reko' onomad da ne spadam u takve, mada iskreno nisam baš ni neki perfekcionista.

Ustvari jesam, al' samo prema sebi, tj. svom radu.

Odavno sam uklavirio da ne misle svi kao ja, i to poštujem. Svako ima pravo da misli i dela po svom nahođenju. Ako nekom odgovara tako, ne osuđujem, verovatno ima svoje razloge. Njegova stvar. Ja radim po svome.

Ne mislim pritom da sam sad ja tu nešto najpametniji, naprotiv. Uvek sam spreman da saslušam tuđe  mišljenje, a da li ću ga i prihvatiti, to zavisi u krajnjoj liniji samo od moje procene.

Uh, opet ispisah predugačak post, sa'će kolega @shuxx da krene da se žali... :D

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, razume se.

Sve je lična percepcija.

Ja sam za ovih 1,5god utrošio 'ljaduipo ojra al' auto je stvarno i iz moje perspektive, kakva god da je, odličan. :thumbup:

Jbg, valjda sam za ovijeh 32 godine za volanom nešto naučio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta
Nije stvar u ukupnom ulaganju.

Nego me interesuje pojedinacno kad od necemu pises, napisi i koliko kosta.

Kao sto rekoh u prethodnom postu, vredece ta informacija nekom.

Cak ce i tebi ova tema za par godina biti kao servisna knjizica, a sa cenama znaces i kad si sta platio.

Tako barem ja vodim moju temu...

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...