Jump to content
FAS Goran
Boggy

Fiat Bravo 198 1.9 mjtd 88kw stvara vibracije u leru

Recommended Posts

Pozdrav drugari, imam jedan problem. Ima neke vibracije u leru, što se oseća na samom volanu i celoj karoseriji. Na motoru je promenjen egr ventil, plivajući zamajac sa setom kvačila i oba nosača motora donja. E sad tako se osećalo i pre same zamene ovih delova, mada kao malo je bilo ublaženo kad su zamenjena oba nosača, ali posle nekog perioda opet je počelo da se oseća. Na dijagnostici je utvrđeno da jedna dizna malo lošije radi od ostale tri, takođe nekada hoće da zatrese prilikom gašenja nekada toga nema. Da li je u pitanuu do te dizne ili nešto drugo. Hvala drugarii na bilo kakvim odgovorima. Živi bili

Share this post


Link to post

Ne vidi se to na pogled. Ja sam menjao oba gornja, retrovizor mi tresao, a na izgled su delovali perfekt... 

Share this post


Link to post
16 minutes ago, horvat said:

Ne vidi se to na pogled. Ja sam menjao oba gornja, retrovizor mi tresao, a na izgled su delovali perfekt... 

Pa ajde da vidimo da zamenim i to. Jel znaš cenu neku koja se kreće odprilike, jel je slično kao i donji ili su skuplji, obzirom da su veći ? 

Share this post


Link to post

Ona donja dva reketa su jeftina, tipa 1000 ili 2000 din, ali su druga dva papreno skupa. Jedan je cini mi se oko 100e a onaj kod akumulatora je oko 150e..

 

Ovako razbija kamenje u bubregu, gledaj to kao prednost

 

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post

Donji nosači kod menjača (2 kom) od kojih jedan baš izgleda kao reket i drugi više liči na klasičan podužni nosač sa gumum na kraju. Onaj prvi "reket" je reda veličine (original tj Ricambi) je 3000 u BG plaćen, drugi je jeftiniji (Original Imperium) oko 20e ali kod kolege. 

Taj deo pri gašenju kada se zatrese su provereno ti donji nosači kod menjača. Kad sam zamenio taj "reket" nestalo je. E sad....ako ti se zalome ovi skuplji nosači....

Share this post


Link to post
47 minutes ago, Boggy said:

Pa ajde da vidimo da zamenim i to. Jel znaš cenu neku koja se kreće odprilike, jel je slično kao i donji ili su skuplji, obzirom da su veći ? 

Levi sam platio cini mi se oko 8-9 hiljada, a desni oko 15-16... :( 

Share this post


Link to post
9 hours ago, horvat said:

Levi sam platio cini mi se oko 8-9 hiljada, a desni oko 15-16... :( 

Znači ozbiljne pare da spremim. Nadam se da je do toga. Sve u svemu videćemo 

Share this post


Link to post

Nezgodacija je sto je (barem po mom iskustvu) nemoguce utvrditi 100% da li je do toga, dok se ne stavi novi. A kad se stavi novi - pare su vec potrosene :D E sad, moj auto je imao 50.000 km, i sve ostalo je maksimalno ispravno, tako da sam ja bio dosta siguran da je to, i tako se i pokazalo... 

Share this post


Link to post

Velika je muka sa nosacima motora... Originali su papreni a ni ostali zamenski cesto ne kaskaju bas mnogo.

Problem je sto zamenski cesto bude los - ili brzo crkne ili bude pretvrd pa se svaka vibracija oseti. Ne zna se sta je gore.

Generalno, Impergom nosaci su se pokazali ok, Lemforder je odlican ali je papren i tesko se nalazi. Corteco cesto bude pretvrd. Febi je macka u dzaku, moze biti TOP a moze biti i bacena lova. Akron zaobilaziti. 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post

Tebi je najjeftinije a i najhitnije da proveris te dizne prvo :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...