Jump to content
FAS Goran
86Savic

Elektronska servisna knjižica

Recommended Posts

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vozi.app

 

Pozdrav, šta mislite o ovoj aplikaciji? Meni deluje kao korisna stvar, kao servisna knjižica u elektronskoj formi.. Može li to da zameni papir, ima li smisla?

Share this post


Link to post

Ja koristim fuelio već godinama i ima čak i više opcija.

Ne znam u kom smislu misliš da zameni papir?!

Vodim evidenciju u fueliju, na gdriveu u excelu i svaki put kad mi neki majstor radi nešto tražim da mi upiše u servisnu knjižicu. 

 

Ako će neko verovati servisnoj knjižici, što ne bi verovao i bilo kojoj aplikaciji, i obratno. 

Lično nisam uzimao servisnu u neko ozbiljno razmatranje kad sam kupovao auto. Pogledao šta je rađeno, dal ima nelogičnosti i pustio majstoru da da svoj sud

Share this post


Link to post

Uzeo bih uskoro neki mlađi auto pa mi ove aplikacije deluju zanimljivo za vođenje evidencije troškova. Vidim da recimo kada prodam auto, sledeći vlasnik može samo da nastavi evidenciju ako mu to omogućim preko aplikacije. 

 

Malo me zbunjuje što u klasičnoj servisnoj knjižici (papirnoj) ipak postoji neki pečat servisa, potpis majstora i slično. I to naravno može da se lažira, znam, ali ipak neko potvrđuje da je servis zaista odrađen. Ne znam kako to funkcioniše kod ovih aplikacija, kada ja sam upisujem sve što želim. Jel postoji neki način da mi majstor/servis to  potvrdi u aplikaciji?

 

 

 

 

 

Edited by 86Savic

Share this post


Link to post

Ne postoji. Ti sam upisujes sve i sluzi ti zarad tvoje evidencije. ako zelis da znas troskove i potrosnju. Eto cisto da imas statistiku i da jednog dana kazes auu koliko sam potrosio :D

 

Opet smatram da servisna knjizica nije bas merodavna. Npr. na nekim modelima je preporuka da se radi mali servis na 2god ili 30kkm, i neka je tako upisano u servisnu knjizicu, tesko da bih takav auto kupio. 

Share this post


Link to post

Ja se pre bas lozio na to. Sad gledam da ni ne otvaram servisnu :D 

 

Kada se upali podsetnik za mali servis, javljam se servisu i to je to :D 

 

Fuellog sam koristio skoro 40 000km i pri promeni telefona batalio. Ionako znam da bord ujednaceno laze 0.1l tako da nije ni bitno.

 

A sa Stilom sam imao excel tabelicu svih troskova, samo me dzabe bolela glava + utroseno vreme na kalkulacije

Share this post


Link to post

U pravu si druže, možda je bolje da ne znam koliko sam potrošio. Lepši će mi život biti :-)

Edited by igor0511
obrisan quote posta iznad

Share this post


Link to post

Vidi, ja sam krenuo da vodim neku evidenciju, čisto šta sam radio, kada, cenovno...pa onda naleteo na temu ovu ovde ( koliko para trošite na održavanje ) pa sam se...omračio...gadno. Jedna od tema od kojih te duša zaboli. 

 

Share this post


Link to post

Koristim Fuelio za Passata od 2018.god. Super je.

Za Bravisu excel od kupovine, tj od 2011.god. 

Share this post


Link to post

Recimo moj serviser pored papirne, upisuje podatke o radovima na mom autu ovde: E-Knjižica - by AutoProfil (eknjizica.rs), ja ne mogu da menjam podatke, vec samo da listam, tako da prilikom prodaje samo prosledim sifru novom vlasniku i on moze da pogleda sve. Videh da je i @Goran Zemun na spisku servisa koji koriste ovo!

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...