Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ova magična sedišta u Hondi, me ali ...ODUŠEVLJAVAJU :thumbup:.... i ne kapiram zašto drugi nisu kopirali tu foru, odličan princip,i puno prostora se dobija

Share this post


Link to post
Share on other sites



Nisam znao da je bas tolika prevara to sa rezervnim tockom, ali nisam se nikad ni bavio time. Samo sam negde procitao (ili cuo) da postoje razlike cak i u samom merenju istog gepeka (iste konfiguracije, sa ili bez rezervnog). 
 
 

Meni lično rezervni točak (kakav god) nema alternativu, pa makar gepek bio kao kod Up-a


Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resena klima. Sad mi se smrznu jaj*a koliko je hladno.

 

Hvala Goranu i "Auto Servis Goran".

 

Zao mi je sto ne mogu tamo da odrzavam auto, ali ko zna mozda mi se promene karte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla Nije problem napisacu mada sam pisao par postova ranije.

Evo neki mali update.

I dalje problem sa klimom. Zamenjeno kvacilo klime, senzor pritiska i relej klime i jos uvek nece da hladi..tj prestane nakon 15sec. Kontaktirao sam Gorana pa cu sacekati da vidim moze li Honda u Fiat servis. default_).gif


Ispostavilo se da su neki delovi dzabe menjani, konkretno ovaj senzor pritiska. Orignal je bio ispravan, a ovaj novi "original" koji sam platio 3.900din je ustvari neka kineska kopija od par € i jos nije odgovarajuci za moj auto. Napisao bih koja radnja je u pitanju posto nisu hteli da mi vrate novac i jos je bio drzak kao da sam lopov, ali necu jer ne znam da li je u skladu sa pravilima foruma.

Bila je neka greska u sistemu kompjutera koja je resena dijagnostikom i dopunjen freon tako da sad radi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da pravila foruma dozvoljavaju da se pisu i loše i dobre strane servisa, radnji i sl. kako drugi ne bi dosli u situaciju da prodju lose.
Svakako hvala na informacijama.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron Mislim da sam pricao sa Goranom, ali nisam bio svestan toga jer ne znam kako izgleda.

U svakom slucaju oni, tj "Auto Servis Goran" su mi resili problem koji drugi pre njih nisu znali.

A sto se tice radnje za izbegavanje je "Japan X" koji se nalazi na adresi Savska 31. Ako krsim neka pravila obrisite ovu prethodnu recenicu sa negativnom reklamom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tom "čoveku" pričaju sve najbolje (stari članovi) i na Honda forumu. Siguran sam - sa razlogom, a tvoj slučaj to samo dodatno dokazuje :) Kad čovk zna - zna !

Bravo za "Gorana" !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da pravila foruma dozvoljavaju da se pisu i loše i dobre strane servisa, radnji i sl. kako drugi ne bi dosli u situaciju da prodju lose.
Svakako hvala na informacijama.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Naravno, samo licna iskustva. Ima i tema za to :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodje 5 meseci od kupovine pa rekoh da napravim neki presek. Dosta sam zadovoljan. I bicu iskren da u nekim retkim momentima zazalim sto nisam uzeo 1.8 motor. Uglavnom na jakim uzbrdicama. Inace ovako sve ok.

Niska potrosnja za jednog benzinca.
Jako praktican hecbek. Prostora ima dovoljno pa i vise. Svi kazu lep auto.

Planirao sam da ga prodam zbog kupovine nekretnine, ali od toga nista iz vise razloga. Jedan je ponude koje dobijam i toliko su smesne da necu ni trositi reci na njih, a drugi je moja neinformisanost. Prihvatio sam 50% nasledstva u vidu nekretnine i sad nemam pravo na povrat pdv-a ako uzimam novogradnju tako da postoji sansa da ne bude nista od selidbe za Beograd. :(

Auto ostaje kod mene i zbog toga mi je drago jer znam sta sam radio i kako cu ga odrzavati. :)

Sledece sto trebam da radim:
-Zamena prednjih amortizera. Pre neki dan vidim da su procureli.
-Resavanje podrhtavanja pri kocenju na oko +60km/h. Verovatno ce morati da se obradjuju diskovi sto mi nema logike jer su novi i jos sam stavio ATE koji vaze za bolje, ali kvalitet delova za nase prostore je upitan pa sam se pomirio sa tim. Ali to cu sutra videti kad odem kod majstora.
-Moram da odem kod nekog za stakla. Zadnji levi prozor i suvozacev zaskripi pri kraju, dok vozacev pri vrhu krene da krcka. Ne znam sta moze biti, ali to cu da saniram.
-I jedna stvar koja me posebno iritira, a to je neki zvuk kad pritisnem papucu kvacila do kraja. Kao onaj zvuk 'klak'. Vidim na internetu da su neki imali tu situaciju i da se u tom slucaju menja neki cilindar.

Stavka oko koje se dvoumim. A to su gume. Da li na ove postojece felne staviti M+S gume ili uzeti jos jedan set felni+gume.
Nasao sam 18' felne za 180€ ili da ostavim ove pa da uzmem M+S gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam sve osim toga sto auto trese kad kocim.

Interesuje me vase misljenje kao ljudi koji se razumeju u automobile.

Stavio sam ATE diskove i plocice. Lepa cena. Majstor kaze da on moze da ocisti i vrati i opet ce se desiti za neko vreme. Njegov savet da odem i obradim diskove za 1.500din po tocku i to je to. Da li biste vi uradili to ako je zaista resenje i ako je to nije losa stvar ili da trazim nove ako je moguce.

Nije mi zao 3.000din nego ne moze moja glupa glava da shvati da NOV deo mora da se doradjuje. Jel to redovna pojava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već su novi diskovi,šteta da bacaš opet novac.Sve je moguće pa i da novi diskovi tresu zato i postoje te mašine za obradu diskova. Druga je stvar što kod nas  ravnaju diskove koji su išarani i prešli 100 hiljada km.Ja bi odradio to ravnanje,to se sitno nešto skida možda 10-ti deo milimetra. Osim ako netreba da se skine ceo milimetar onda je nešto drugo u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio da kupujem nove diskove vec neka ih majstor reklamira. Valjda ima prava na to ako su u garanciji.

Ako znate ko u BG radi dobro obradu diskova, a da je povoljno pisite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo reklamiraj, reklamacija diskova je veoma cesta pojava. Ako nekim slucajem ne uspes, obradi ih, sto da ne

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sećam Japan shop ili tako nešto na starom smederevskom putu,drugar je radio kod njih za njegov auto 2 diska 25-30 evra i radi se na autu neskidaju se diskovi. Sigurno to za ravnanje diskova mislim na mašinu ima više servisa danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ti je kriva glavcina, nije dobro ocisceno pri montiranju ili nesto slicno? Mozda je i novi disk kriv ili se pokrivio vremenom, blagi je uzas sta se kod nas prodaje zadnjih godina. 

Te varijante obrade diskova direktno na kolima su odlicne, jer peglaju upravo takve manjkavosti celog kompleta.

Licno bih prvo reklamirao ako je moguce. I sto vise stvari uraditi na jednom mestu, na kom imas garanciju. A ne da se majstori vade na kvalitet delova, prodavci na majstore i ugradnju i tako te vrte u krug, a ti bato placaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...