Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 4/9/2021 at 5:30 PM, clover said:

Bas me hoce.Papiri za legalizaciju predati u ponedeljak, ali ne pustaju jer se ceka poskupljenje od 200€.

 

 

Kako si ovde prošao, ni to ne napisa... Bilo skuplje? Registrovan? 

 

Nek' ti je #sasrećom  :clover:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Uh da nisam napisao... Imao sam srece. Uhvatio sam zadnji voz jer su papiri predati u ponedeljak i valjda su taj ili sledeci dan stopirali sve.

Izaslo 580€ + 100€ amss. Registracija 31.000din.

 

Inace carina je bas dosta poskupela.

 

Cekam samo da odradim ovaj da kazemo veci servis i onda cu se pozabaviti nekim drugim stvarima koliko mi finansije dozvoljavaju. Pisacu sve sto budem radio i tako to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honda isla na tretman.

Odradjeno:

-Kociona i kvacilo tecnost

-Roler, Spaner, Pk kais

-Svecice

-Stelovanje ventila,dihtung dekle

-Ciscenje i kalibracija klapne

-Mali servis

-Prednji i zadnji diskovi i plocice

-Ulje u menjacu

-Antifriz

-Utegnut suspleh

 

Majstor kaze da je auto maksimalno utegnut i da je u jako dobrom stanju.

 

Moram uzeti jos jedan set felni pa bih to sto pre da vise ne ramisljam o tome i zavrsio sam sa troskovima. Sta mislite o ovim 18-icama za 300€? Da njih stavim za leto, a ove postojece prebacim za zimu.

 

tthc01.jpg tthc02.jpg tthc03.jpg

tthc04.jpg tthc05.jpg tthc06.jpg tthc07.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili mozda ovako nesto:

 

 fhc01.jpg

17" 280€

http://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/18227382/aluminijumske-felne-germany-17-5-x-1143

 

fhc02.jpg

17" 320€

http://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/18150065/aluminijumske-felne-17-5-x-1143

 

fhc03.jpg

17" 300€

http://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/14328375/aluminijumske-felne-mak-italy-17-5-x-1143

 

Ne razumem se pa ne znam da li je cena od 300€ visoka ili je to ok za felne.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, clover said:

fhc03.jpg

17" 300€

Meni su ove najlepše, mada...možda se ispostavi da na autu ne stoje dobro kao neke druge...jbg-a, ipak je bitno videti felnu i na autu. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko editovao onaj post gore? Vidim nema spojler koje sam ubacio zbog preglednosti. :)

Da i meni se one prve OEM Honda najvise dopadaju samo su 18-ice. One su 220£ i jos 50£ da se doteraju kod nas i to izadje oko 300-310€ sa (valjda) gumama.

E sad ja ne znam vredi li dati toliki novac za felne ili bolje ipak uzeti neke do 200€. Znam da je to subjektivno i da zavisi od nekoliko stvari.

Jel ima neki sajt da isfotosopiram da vidim kako bi ispale ove tri na PA oglasima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume su letnje tako da bih morao da prodam ili ove sto sad imam 17" ili te 18". Kontam ako uzmem ovaj komplet 18" onda bolje da prodam ove 17" jer ne bih vozio 18" zimi. Ali opet treba videti kakve su te 18" gume.

Jedina mana je sto taj komplet uzimam na nevidjeno pa mogu biti krive ili varene pa onda ne znam kako ide dalje sredjivanje i troskovi toga.

Ja sam nasao jedne sto dovoze iz inostranstva za 30£ i 10% od cene robe. Jel to vama ok? Ako znate i vi nekoga da je povoljniji pisite. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravljanje je uglavnom 10e po tocku i ako je kriva sa unutrasnje strane, nista strasno, nece se ni farba ostetiti ni nista. Ako su varene, to je vec ozbiljan problem ako nije uradjeno kako treba... 

 

Po meni te cifre su skroz realne za takve felne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/30/2021 at 10:03 AM, clover said:

...

Majstor kaze da je auto maksimalno utegnut i da je u jako dobrom stanju.

Moram uzeti jos jedan set felni pa bih to sto pre da vise ne ramisljam o tome i zavrsio sam sa troskovima...

 

 

:lol:   :lol:   :lol:       :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavac mi na pitanje o stanju i da li su varene kaze sledece "Condition is perfect. Straight lines have never been welded".

Ne razumem kakve ravne linje? On misli verovatno na krake?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam razumeo da felne nisu krive (da ne kazem da su prave :) ) i da nikada nisu varene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, clover said:

Prodavac mi na pitanje o stanju i da li su varene kaze sledece "Condition is perfect. Straight lines have never been welded".

Ne razumem kakve ravne linje? On misli verovatno na krake?

 

Fali mu znak interpunkcije, jednostavni zarez, da bi shvatio kako treba - "Condition is perfect. Straight lines, have never been welded."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poljak iz UK. Verovatno zbog toga. :)

Kontaktirao ljude koji prevoze i cena je 2.5£ po kilogramu i 10% od cene robe. Mnogo bato. Felne sa gumama imaju minimum 40kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, clover said:

Ja sam mislio da sve cetiri felne sa gumama imaju ukupno 40kg

Znaci ceo 18'' tocak bi po tebi imao 10 kg, sa sve gumama ;) . Kao da nikada nisi teglio tockove do podruma ili terase, bas si optimista :D .

Pa OZ Ultraleggera (koje su ekstrem) su cini mi se u 18'' dimenziji oko 9 kg. Fabricke alu opusteno idu od 15 kg pa navise, plus gume.

Drugar je merio tezinu njegovih fabrickih BMW 18'' - sa gumama je bilo nesto oko 22 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sećam (merio sam), alu felna od 16" za 500L sa gumom 205/55X16 ima oko 18 kg. Zato sam "lupio" 25 kg za onu od 18" :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites



Kao da nikada nisi teglio tockove do podruma ili terase, bas si optimista  .

Jesam teglio, ali davno bese. Zadnji put zimus pred poplave 2014. Ali primer je top! Samo su moje bile na tavanu.


Ako se dobro sećam (merio sam), alu felna od 16" za 500L sa gumom 205/55X16 ima oko 18 kg. Zato sam "lupio" 25 kg za onu od 18"

A meni skupo ako je 10kg sa sve gumom.


Sto trazis preko? Ima i kod nas dobra ponuda felni


Ima lepih felni, ali rekoh da jurim OEM Honda..kazu to je najbolja opcija. Meni aftermarket modeli lepsi i povoljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok to za OEM, ali ne treba se lepiti za OEM toliko. 


Ako ima lepših koje su prave, koje vrše posao šta te briga. Ako uzmeš OEM felne si pravi hondista ili šta?

Staviš ono što se tebi sviđa i što paše na auto da nema nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Ok to za OEM, ali ne treba se lepiti za OEM toliko. 

Ako uzmeš OEM felne si pravi hondista ili šta?


Ma ne bre..nisam u tom fazonu.

Mozda je najpametniie da to ostavim za pred zimu i tad uzmem i felne i gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...