Jump to content
FAS Goran
Aleksa_Tomasevic

Fiat Grande Punto - neće da upali (greška sa katancem)

Recommended Posts

Pozdrav svima, baš pre nekih 2 i po sata desio mi se problem nakon povratka s posla svratio sam da istuširam auto, i sve je bilo ok sačekao sam da se iscedi usisao ga i tako dalje po povratku kući posle nekih 2 km izbaci mi auto check engine lampicu u vožnji. Ja reko ajde svratiću na parking posla usput mi je jer znam da oće neki put da zavrlja komp pa ugasim auto i upalim i sve bude ok ovaj put ne, krenuo sam da verglam ali auto uopšte nije hteo da zavergla već se čulo neko caktanje bio je neki auto sa katancem i check engin i još par lampica al kad kad hoću da zaverglam samo stoji ta sa autom i katancem, skidao sam klemu, pa pod kontaktom skidao, pa doneo drugi akomulator nije htelo da li neko od vas možda zna u čemu je problem inače akumulator koji je u autu je star ne punih nedelju dana! I pisalo mi je nešto power nisam stigo da pročitam i nestalo... Grande Punto 1.4 95ks 16v benzin

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, jevta said:

Jesi probao drugim ključem

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Problem je što nemam drugi ključ, auto sam kupio i uz njega dobio samo jedan... Ovako to izgleda 

 

 

Edited by Aleksa_Tomasevic

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, stex_pb said:

Odgovor u velikom broju komentara je da je problem u akumulatoru ili alternatoru.

Ipak je bio problem u uzemljenju žica koja je povezana na - pol se nekim slučajem pokidala sa spojnice i zaštitni sistem nije dozvoljavao da se auto startuje bez uzemljenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/2/2021 at 8:58 PM, Aleksa_Tomasevic said:

Pozdrav svima, baš pre nekih 2 i po sata desio mi se problem nakon povratka s posla svratio sam da istuširam auto, i sve je bilo ok sačekao sam da se iscedi usisao ga i tako dalje po povratku kući posle nekih 2 km izbaci mi auto check engine lampicu u vožnji. Ja reko ajde svratiću na parking posla usput mi je jer znam da oće neki put da zavrlja komp pa ugasim auto i upalim i sve bude ok ovaj put ne, krenuo sam da verglam ali auto uopšte nije hteo da zavergla već se čulo neko caktanje bio je neki auto sa katancem i check engin i još par lampica al kad kad hoću da zaverglam samo stoji ta sa autom i katancem, skidao sam klemu, pa pod kontaktom skidao, pa doneo drugi akomulator nije htelo da li neko od vas možda zna u čemu je problem inače akumulator koji je u autu je star ne punih nedelju dana! I pisalo mi je nešto power nisam stigo da pročitam i nestalo... Grande Punto 1.4 95ks 16v benzin

Meni se to desavalo pre 2 meseca slab akomulator ja sam mislio da je kod kljuca ali nakon sto sam napunio akomulator vise mi se nije desavalo gasi svetla prenego sto startujes auto ja sam gasio prvih dve nedelje klimu svetla sve sto mogu

Ne dozvoljava da iscrpis akomulator do kraja kliktanje je relej koj mu prekine struju kada ti zelis da zaverglas a on izmeri premali napon

Edited by Mihajlo01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...