Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Aleksa_kure

Fiat Nuova Tipo - lupa pozadi preko neravnina

Recommended Posts

Zdravo ljudi, imam jedno pitanje u vezi Tipa HB. 

Naime, pocelo je u poslednje vreme da mi nesto lupa pozadi kad prelazim npr preko lezeceg, ili tako neke neravnine. Kao da je u vratima, ili kao vrata da nisu lepo zatvorena pa zatrese na lezecem. Proveravao sam i gde je rezervni tocak, sve ucvratio da me mrda, cak i sundjere podvukao, i na zadnjoj klupi proverio ono za spustanje sedista, i policu nazad, nista ne lupa, samo kao da je do vrata, a vrata nemaju lufta nekog kad rukom guram i probam.

Da li je nekad neko imao neki slicni problem, ili ako imate jos neki predlog sta da proverim?

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aleksa_kure

 

Koliko je presao auto, koliko je star? Tipo mi je generalno relativno mlad, a i ljudi ih ovde kupuju nove i prelaze standardne (male) godisnje srpske kilometraze, da bi vec imalo problema sa silenima. Naravno, nije iskljuceno, imali smo i ovaj slucaj: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/82420-fiat-tipo-14-95-hečbek-silen-blok-zadnji/

 

Ako sumnjas na zadnja vrata, licno bih za probu ispraznio sve iz gepeka, izvadio zadnju policu i oborio naslon zadnje klupe. Cisto da eliminisem sve sto u enterijeru moze da zvecka, pa tako provozao. 

Ako sumnjas na vrata, proveri da li dobro lezi tapacir sa unutrasnje strane, da se nije otkinula neka zabica. Prodrmaj vrata kad su podignuta, da nema nesto u njima. Proveri da se vrata nisu rascentrirala, mozes da obmotas par krugova izolir trake oko osovine za koju hvata sama brava vrata, pa provozaj tako. Proveri gumene distancere zadnjih vrata. Nisam zagledao na Tipu, Bravo pored obicnih gumenih, ima i dodatni samostelujuci odbojnik zadnjih vrata - pa mozes da proveris i njega ako postoji. Itd., ima tu gomila stvari koje mozes da pogledas sam. Pisalo se ovde u temi za 500L, pa mozes i tamo da procitas: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61162-fiat-500l-zveckanje-u-petim-vratima-gepeku-b-stubu/&do=findComment&comment=1575425 

Za podvozje, amorte/opruge, silene, auspuh - vec bi morao na dizalicu ili kanal.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...

 

Cisto kao prijava: 

 

Fiat Tipo sedan 1.4 95, maj 2020.;  juce sam radio drugi redovan servis, presao 22200 km, prijavili mi da je "krenuo" zadnji desni lezaj, cuje se kada su proveravali okretanjem tocka, otvorili garantni nalog, kazu da za desetak dana stize lezaj i radimo zamenu u garanciji.

 

To je to. Sve ostalo OK, izuzetno zadovoljan...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...