Jump to content
FAS Goran
zoranrakita

Fiat Nuova Bravo - Dualogic menjač

Recommended Posts

Jel vozi neko brava sa dualogic menjačem i kakva su iskustva jeste li zadovoljni i kakvo je održavanje ovog menjača šta treba da se radi na njemu?

 

 

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, zoranrakita said:

...kakvo je održavanje ovog menjača šta treba da se radi na njemu?

Iz fabričkih podataka:

 

automatik bravo.jpg

 

Faktički, na svakom malom servisu provera ulja, a na svakom drugom malom servisu zamena ulja.

Imaš na FLCS serveru taj dokument za free download - klik ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

 

Vec neko vreme pratim ovu temu jer je u planu kupovina Brava.

Nasao sam dosta korisnih informacija i iksustava koje su mi pomogle.

Jedina stvar koja nije tako cesta je iskustvo sa robotizovanim (Dualogic) menjacem.

Na forumu ima nekih informacija ali nista detaljnije. Kako sam skapirao to je u sustini manuelni sa hidraulicnom jedinicom koja menja brzine ( ranije se nazivao Selespeed a ovo je neka njegova novija iteracija)

Da li ima neko od aktivnih clanova taj menjac ili je ima bilo kakva iskustva sa njim?

 

Planiram da odrzavam auto kod Gorana u Zemunu i znam da oni rade sa tim menjacima.

Nedoumica oko tog menjaca su mi delovi ( kompjuter, pumpa, hidraulicna jedinica) da li su skupi I da li je toliko nepouzdan kao sto je bila njegova prosla verzija na Alfi I Fiatu ( Selespeed) ?

 

Hvala unapred na misljenju I pomoci.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kano89

 

Obično sad, posle prebacivanja posta u već postojeću temu, napišem da se pogleda šta se sve pisalo ranije....ali oko ovih menjača u Bravu nema šta da se pogleda od starijih upisa. :D 

Ima kad je Punto u pitanju, klik OVDE.

 

Inače, baš hoćeš da bude automatik, ili ti se slučajno svideo neki koji je automatik?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i hvala za prebacivanje u odgovarajucu temu. Iscitao sam ikustva i pretrazio da li ima neko takav menjac u temi predstavljanja automobila ali slabi rezultati.

 

Nisam ciljao da bude bas automatik ali sam probao jedan i bas mi se svideo kako radi i generalno stanje automobila je dobro. Ciljao sam primarno da je turbo benzinac T-Jet. a njih nema bas previse po BG-u.

 

Ovaj je iskocio T-jet plus dualogic sto je vrlo retka kombinacija pa se premisljam. Samo cena odrzavanja i pouzdanost me brinu.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kano89

 

Kad već nije uslov, tj. nije ciljano da mora biti automatik...možda je onda najbolje potražiti u većem izboru neki očuvani sa manuelnim menjačem.

1 hour ago, Kano89 said:

Ciljao sam primarno da je turbo benzinac T-Jet. a njih nema bas previse po BG-u.

7 u BG, 16 u BG i bližoj okolini, a 32 oglasa u celoj SRB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon nisam se lepo izrazio. Ciljao sam da bude Bravo T-jet.  Njih u BG-u i blizoj okolini ima 4. Tri sam obisao i nisu neki ocuvani primerci.

 

Sutra ili prekosutra teram ovaj Dualogic kod Gorana na njihovu procenu.

 

Ne znam sto su ovako retki. Cenim ili da se nisu dobro pokazali ili da ljudi imaju nepoverenje i strah od polovnog automatika ( pogotovu Italijana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...