Jump to content
FAS Goran
milorad95

Alfa Romeo Giulietta 1.4TB - smrad paljevine

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, primetio sam u poslednjih mesec dana da mi se oseca smrad paljevine u kabini kada je ventilacija upaljena. Desava se samo kada je motor na radnoj temperaturi i kada mi je radio upaljen. Za radio nisam siguran 100%, mada sam izvrsio par test voznji sa i bez upaljenog radija, ne desava se kada je ugasen radio. Oterao sam auto kod Stojanova i nisu mogli da reprodukuju smrad (mada mi se cini da su me ignorisali za radio).

Ono sto su oni nasli jeste:
Motor ispravan.
Greska na motoricu klime (traze za zamenu sa rukama preko 300 evra).
Greska na motoricu zadnjeg brisaca.
 

Detalji auta:
Alfa Romeo Giulietta 2012g, presao oko 100k.
Motor 1.4TB 170konja
 

Da li je neko imao slican problem i ima li saveta osim da kupim protivpozarni i da vozim :D

 

 

Edited by neshaoct
preciziranje naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milorad95

7 minutes ago, milorad95 said:

...mada sam izvrsio par test voznji sa i bez upaljenog radija, ne desava se kada je ugasen radio.

Sve ti je onda jasno.

 

Imao sam istu situaciju na Stilu. Vozio sam tako par nedelja (na početku priče mi je pregoreo jedan osigurač i nije mi radila plafonjera pored radija...ali zamenom osigurača sve je proradilo).

Posle par nedelja odem do servisa, izvade radio, izvuku ga napolje...i ništa se nije videlo. Onda izvučen iz radija njegov glavni kabal pozadi, kad ono dima koliko hoćeš. To je bio uzrok, tj. radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odogovru. Da li znas neki servis u NS ili okolini koji radi Italijane? Hocu s covekom da popricam noramlno, Stojanov je mnogo oficijalan, ne mogu sa majstoma da popricam ko svet..

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milorad95

 

Teško da će se time baviti bilo koji klasični auto servis jer je rešavanje usko specijalizovano baš za radio.

Meni je rešeno ovde, ''ECU servis'' u Staroj Pazovi:

http://www.ecuservis.rs/

 

A, problem je otkriven kod Gorana na Altini (Zemun), ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39186-fiat-servis-goran/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...