Jump to content
FAS Goran
Nebek

Servisiranje vozila u garantnom roku

Recommended Posts

Poštovani Gorane,

 

imam nekoliko pitanja vezana za servisiranje u okviru garantnog roka.

 

Ukoliko je neko postavljao takva pitanja i postoje već odgovori neka admin slobodno obriše ovu objavu kako se ne bi bespotrebno ponavljala.

 

Kakve su mogućnosti da održavate vozila (u ovom slučaju 500L) koja su kupljena kao nova na drugom mestu odnosno kod drugih prodavaca i da su u garantnom roku?

Da li postoji pravo kupca da zadrži garanciju a da izabere neki drugi ovlašćeni servis, na primer Vaš?

Ne mora uopšte značiti da je kupac nezadovoljan postojećim servisiranjem već da želi jednostavno da prebaci svoje novo vozilo kod Vas na održavanje.

Kakva su ovde iskustva i preporuke?

Kakva je politika FIATA u ovom slučaju?

Da li je potrebno tražiti neku saglasnost od FIATA ili nešto slično tome?

Kakvi su stavovi prodavaca po ovom pitanju?

 

Takođe, svako ko ima iskustva ovog tipa neka dopuni svojim iskustvima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebek

 

Sve operacije koje obuhvata garancija su dostupne pod istim uslovima kod svih Dilera za Fiat.

U zemljama u kojima ne postoji Servisna mreža Fiat-a, kupac treba da pribavi dokumentaciju kojom se potvrđuje izvršeni posao, a po povratku u svoju zemlju da istu dostavi Dileru za Fiat kod koga je kupio vozilo, koji zatim rešava pitanje. 

klik OVDE

 

Drugim rečima, možeš auto da održavaš kod onog ovlašćenog gde si ga kupio, ali možeš i kod bilo kog drugog ovvlašćenog bez obzira što ga nisi kupio u njihovom salonu.

Možeš auto da kupiš u npr. Kompresoru i onda ga održavaš u Kompresoru, Koletu, Nikomu, ili Stojanovu ili gde god već želiš od sistema ovlašćenih. Sve će biti pod istim uslovima.

 

Održavanjem vozila van mreže ovlašćenih servisa (u situaciji kad ta mreža postoji u datoj državi) gubi se fabrička garancija na vozilo.

Možda bi mogla da ostane garancija na boju i koroziju, ali samo ukoliko se ta popravka obavi kod ovlašćenog. Ako se ta popravka (ako je uopšte bude bilo) obavi van sistema ovlašćenih servisa, gubi se garancija i na boju/lak/zaštitu od korozije.

 

Magneti Marelli Checkstar Servis ''Goran'' nije u sistemu ovlašćenih.

Naravno, ima vlasnika novih automobila kojima računica pokaže da im je bolje da od starta idu van sistema ovlašćenih jer tako plaćaju jeftinije, a ionako očekuju da im nov auto neće praviti probleme. Ako im i napravi, računaju da će ostvarenom uštedom pokriti te popravke (koje moraju da plate jer su u međuvremenu izgubili fabričku garanciju).

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Otprilike sam i ja razmišljao u tom pravcu. Svojevremeno, kada sam 2011 kupio Grande Punto, samo sam prvi servis uradio kod ovlašćenog disrtibutera a kasnije sam sve radio kod svog majstora.

Situacija je bila takva da se posle 10 godina nisam pokajao.

Čak sam i kasko prestao da uzimam.

E sad... da li sam pametno postupio ne znam... uglavnom tako je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu samo da kažem da sam prošle godine, po isteku garancije od 4 godine za moj 500L, redovan servis odradio kod "Gorana", a ako Bog da, i ove godine ću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ukapirao da se isplati uzimati i produzenu garanciju

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Fiata? Što bi? Nije to azijski model pa da delovi imaju cenu kao da su od zlata :) A i nije taj nivo kvaliteta ... Viši je  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...