Jump to content
FAS Goran
Početnik

Kupujem auto do 4 god. starosti

Recommended Posts

Uslov, kupljen nov u Srbiji, održavan u ovlaslšcenom servisu sve vreme, da vi ste prvi vlasnik. KM ne veća od 100,000km, poželjno do 50,000 km.

Do 15,000e. Ne interesuje me ništa preko 2.0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi gledao oglase?
Ima takvih auta dosta, bilo bi korisno napisati budzet, tip karoserije, benzin/dizel...?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uslov, kupljen nov u Srbiji, održavan u ovlaslšcenom servisu sve vreme, da vi ste prvi vlasnik. KM ne veća od 100,000km, poželjno do 50,000 km.
Do 15,000e. Ne interesuje me ništa preko 2.0.
Pozdrav. Samo jedno pitanje tj.predlog? Zasto samo kupljen u Srbiji od prvog vlasnika? Vozila iz uvoza, skinuta sa lizinga, sa punom servisnom istorijom, stara 3 godine su odlican izbor i mnogo ih je pa se moze odabrati. Jedino je vecina 120-150 hiljada km ali moze se naci i sa manje. Iskreno, 3 godine i 120 kkm voznje po autoputevima Francuske ili Nemacke nije nista gore od 3 godine i 80 kkm voznje po Srbiji...

Послато са Xiaomi помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Početnik said:

 

Uslov, kupljen nov u Srbiji, održavan u ovlaslšcenom servisu sve vreme, da vi ste prvi vlasnik. KM ne veća od 100,000km, poželjno do 50,000 km.

Do 15,000e. Ne interesuje me ništa preko 2.0.

 

Da kupujem polovan, postavio sve te iste uslove. Jer mislim da je tako manja šansa za "mačka u džaku" ( za vraćanu kilometražu ).

Pogotovo jer sam znao na oglasima na PA videti oglašene primerke iz grupe "kupljen nov u Srbiji", ali i "prvi vlasnik", a da je oglašeno vozilo staro samo dve godine i da je prešlo i 200.000 km. I tako nešto nisam video samo jednom.

Ne kažem da je kod svih vozila iz inostranstva manipulisano sa kilometražom, ali, lakše je sve to proveriti za vozilo  "kupljen nov u Srbiji", dok će "prvi vlasnik" prvih par godina posedovanja verovatno značajno ( ekonomski) bolje da ga održava i čuva. Neće tu biti mnogo taktiziranja u periodu garancije i eventualno neki period posle toga.

 

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno ista prica je i za vozila iz inostranstva, evo pogledas oglase, nadjes, neko ti zavrsi dovoz i carinu...

Jedina razlika je sto neces videti auto uzivo vec ce taj neko da gleda umesto tebe, mozes imati video vezu recimo...

Ima manipulacija s vozilima koja dodju ovde "srede se" pa se stavljaju na oglas

prvih par godina posedovanja u CH npr je sigurno manje bolno po auto nego prvih par godina posedovanja ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najbolje ako moze kupljen nov u srbiji od prvog vlasnika, bukvalno ne moze bolje :)

Naravno da ima odlicnih automobila iz uvoza, ali je ovde ogromna prednost sto mozes da probas automobil u saobracaju pre kupovine, prvi vlasnik, uvid u istoriju kompletnu, a ako nije firma nego fizicko lice onda uglavnom nije mnogo ni presao.

Kada sam kupovao bmw3 karavan bukvalno nijedan nije kupljen nov kod nas.
Nekad nemas izbora za neke automobile, ali kad imas uvek najbolje prvi vlasnik.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, veoma su retka biljka polovni karavani na oglasima, da su iz grupe "kupljen nov u Srbiji", pa je tako i za BMW. Sad pogledah, najmladji oglašeni karavan BMW iz te grupe je iz 2009. godine  :) Nema mladjeg od 12 godina, osim tog JEDNOG iz 2009, a da je "kupljen nov u Srbiji". Ako se isključi taj parametar iz pretrage, ima trenutno na oglasima na PA ukupno 362 komada BMW karavana da su 2009. godište ili mladja. Jedan "domaći" protiv 361 "iz uvoza"  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je meni uzasno, u nemackoj ljdui tj. fizicka lica uglavnom kupuju karavane i zato su u principu bolje opremljeni, dok limuzine uglavnom kupuju firme za komercijaliste kao flotna vozila, pa su cesce u klotu, a kod nas i vecina fizickih lica preferira limuzine rekao bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće ljudi "to" kod nas shvatiti. Naši ljudi beže od karavana kao đavo od krsta. Šansa da u nekom auto salonu naidješ na izložen karavan je veoma, veoma mala (jer dileri nerado poručuju nešto što je jako slabo traženo). 

Trenutno, na sajtu "Polovni automobili", od oglašenih 766 komada novih vozila godišta 2020/21 ( sa do 1.000 predjenih km ), samo je šest karavana ( po jedan pežo 508 SW, reno megane, opel astra, kia ceed i dve dačije logan).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću da pričam za nove, ali karavani kao polovni se sasvim ok prodaju. I to ne iz razloga što ljudi cene funkcionalnost i praktičnost, već zato što za manje para vozi određeni model.
Kad ih pitaju šta voze, svako će (kao primer) da kaže BMW peticu '14, a ono karavan će se izgubiti u prevodu

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, ima dosta karavana lepsih od limuzina ili makar isto/slicno lepih, pocevsi od alfe 159 pa  redom nadalje.

 

Mislim da ovo sto toti kaze nije tacno, mozda uslovno kod nekih ljudi koji imaju kompleks neki pa ih je sramota.

 

Recimo ako te je sramota sto vozis npr. na 17 inca, nemas automatik ili tako nesto pa "precutkujes" to je opet kompleks neki jbg.

Apsolutno ne mogu da razumem da neko iskesira pare i da ga je sramota, to je vec ozbiljan problem.

 

Mislim imao sam nekoliko limuzina od bmwa, passata, superba pa nikad nisam to naglasavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isečak članka kad je izašao Talisman, apropo karavana. 81cf921590e22138a47f42f54a5375e1.jpg

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites




 
Mislim da ovo sto toti kaze nije tacno, mozda uslovno kod nekih ljudi koji imaju kompleks neki pa ih je sramota.



O da, apsolutno je tačno. Daleko više ljudi kojima ne treba karavan ih je kupovalo u odnosu na one kojima bi možda trebao (porodični ljudi, majstori itd...) A mi smo inače poznati kao nacija bez kompleksa, počev od poljskog WC-a i dvorištu, ali uz telefon od 1000€, pa na dalje

Eto, pokušaj da mi objasniš motiv kupovine npr E61 525 šaltaša sa šporet prekidačima klime, osim da razlog nije da se ima BMW



Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem ja da nema kompleksasa koje je sramota sto voze narodnu marku automobila, balonjare, saltung, sto nemaju ful opremu pa i na kraju krajeva zato sto imaju karavana ili mpv.

 

Neki ljudi uvek imaju kompleks, evo taj tvoj sto je uzeo e61 525 saltas klot je mogao za tu cifru uzeti e46 ili e39 limuzinu u odlicnoj opremi, ali bi ga onda verovatno bila sramota sto je mator bmw.

Takvog lika bi verovatno bila sramota i da ima e60 limuzinu automatik u fulu, jer sramota sto nema f10, a da ima f10 onda sramota sto nema g30 i tako dalje, nikad dosta.

 

Mada i mi kao drustvo volimo da osudjujemo i nabijamo drugima komplekse, ajao vidi ovog jadnika uzeo je ovaj auto jer nema za bolje, uzeo je to jer je jeftinije, ajao ja to nikad ne bih vozio itd. :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:

Naši ljudi beže od karavana kao đavo od krsta

Nekako i pije vodu kada vidim po oglasima koliko 308/508 ima u verziji karavana. Takodje sto je i Talisman SW prestao da se prodaje kod nas tj uvozi zbog slabije potraznje. Sto se, bar, ne odnosi na mene. Neki Talisman SW ili V90 bi mi legao ko budali samar... Iako mi ni malo nije potreban, voznja po gradu je kao po jajima, oduvek su mi dizajnerski bili lepi. Secam se honda accord tipa 2011 SW je izgledala odlicno, a koliko sam ih video, ne mogu ih nabrojati na prste jedne ruke. Nekako mi prostora uvek fali, verovatno sto sam u poslu terenski tip i uvek imam, kao Sport Bili, nesto u gepeku 

:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=6960]igor0511[/mention]

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/80106-p-leon-fr-20-tdi/

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Hvala na predlogu, ali stariji od 4 god. 2016. god. izaslo iz garancije. Cenu koju je stavio, pa recimo da ga niko ne bi pozvao da stavi na PA. Pustio sam sam mu poruku ovde (nema telefon), ali nije odgovorio. Poređenja radi, u Das Auto Golf 7 1.6 TDi 2019. god. ide 15k. Mlađi auto, manja km + garancija.

@ostali, šta , što i ostala pitanja. Zato, to su kriterijumi postavljeni posle par meseci gledanja leševa uvezenih preko. Ne mogu više zaista da gubim vreme, trenutno vozim Golfa 6 koji je kupljen ovde u Porše, drugi sam vlasnik, sve mi je jasno šta znaci kupiti auto sa 30-50k km od prvog vlasnika. Nisam našao dobrog stranca, 2.0 TDi i automatski, recimo Golf 7 ili A3, Oktavia. Kad sam mislio da jesam, majstor kaže “ovde je izvađen katalizator” (mislim da prodavac nije znao, kupuju ih na kilo, pa šta zabodeš).

@ karavani i ostalo u temi što nema veze sa vezom, nemam potrebu za karavanom tako da me ne zanima. Gradiški auto se traži, Golf, A3, Oktavia, Leon, Insignia i slično. Na to sam suzio izbor, tim nekim redosledom trenutno, ali sam otvoren za sugestije naravno, vidim da ih nema sem karavana (kojih opet nema, mora uvoz).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne lazemo, limuzina je elegantnija.
Da postoje karavani koji su lepsi na oko i da su prakticniji za one koji imaju decu, to stoji.
Sad su kod nas postali popularni urbani ocevi koji brinu o porodici, pa je to izgovor za A6 karavan ili jos bolje Allroad. :)
Drzavne zvanicnike ne voze karavanima u nijednoj zemlji, pa otud taj prestiz i elegancija. A8, S klasa, 7 serija, ne prave se u karavan izvedbi i vecina samo kupi nesto manji model posto lice jedni na druge.
Meni su neki karavani IN, ali nesumnjivo mi u 80% slucajeva bolje izgledaju limuzine, mada i oko treba da navikne.
Recimo F11 (F10 karavan) mi nije nesto, mada mozda me odbija ta razlika u ceni, kao da im nesto fali i uzimao bi ga samo u full opremi, sto sam jednom vec i gledao.
Dok je F31 kompaktniji, lepsi, ne deluje da nezgrapno, vec sportski.
Karavana je sve vise, navikavamo se na njih, kako oko, tako i svest, pa nam postaju kul. Menja se trend, sta ces. Kao i sa SUV-ovima.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Hvala na predlogu, ali stariji od 4 god. 2016. god. izaslo iz garancije. Cenu koju je stavio, pa recimo da ga niko ne bi pozvao da stavi na PA. Pustio sam sam mu poruku ovde (nema telefon), ali nije odgovorio. Poređenja radi, u Das Auto Golf 7 1.6 TDi 2019. god. ide 15k. Mlađi auto, manja km + garancija.

@ostali, šta , što i ostala pitanja. Zato, to su kriterijumi postavljeni posle par meseci gledanja leševa uvezenih preko. Ne mogu više zaista da gubim vreme, trenutno vozim Golfa 6 koji je kupljen ovde u Porše, drugi sam vlasnik, sve mi je jasno šta znaci kupiti auto sa 30-50k km od prvog vlasnika. Nisam našao dobrog stranca, 2.0 TDi i automatski, recimo Golf 7 ili A3, Oktavia. Kad sam mislio da jesam, majstor kaže “ovde je izvađen katalizator” (mislim da prodavac nije znao, kupuju ih na kilo, pa šta zabodeš).

@ karavani i ostalo u temi što nema veze sa vezom, nemam potrebu za karavanom tako da me ne zanima. Gradiški auto se traži, Golf, A3, Oktavia, Leon, Insignia i slično. Na to sam suzio izbor, tim nekim redosledom trenutno, ali sam otvoren za sugestije naravno, vidim da ih nema sem karavana (kojih opet nema, mora uvoz).
Bitno je da suzis izbor, jer eto ja ti hteo reci jedan Qashqai 1.2 turbo 2016. sa 67.000km. Ima ga i u oglasima. Placen koliko se secam 25k.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pristalica 1.2 motora za takav auto iskreno. Prosto, nije isto ako džak od 100kg nosi jedan čovek ili trojica. Za tako nešto bi išao na minimum 1.5 dizel, iako mislim da bez 1.9 ili 2.0 (koje već imaju, nisam ih pratio) to nije to. Niti taj auto sa tim motorom može biti ekonomican u Bg. Ne bežim od benzinca, ali ne bih išao ispod 1.4 tfsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...