Jump to content
FAS Goran
Nebek

Fiat 500L - saveti i iskustva sa podizanjem auta ručnom dizalicom

Recommended Posts

Ja sam koristio i dizalicu i mali priručni šrafciger i oba su mi dobro poslužila., kao i pvc klocnu. Čuo sam da u  Hrvatskoj pored dizalice u obavezni set opreme moraš da imaš i dve manje letvice koje moraš da podmetneš ispod dizalice da ne oštetiš asfalt. Kad malo bolje razmislim one dobro dođu kada moiraš da koristiš dizalicu. Skoro sam koristio i onaj sprej za naduvavanje guma i odličan je kažu da posle ne može da se krpi guma ali i to nije istina jer sam ja moju odneo kod vulkanizera i nije bilo problema, uspešno je zakrpljena.

Priručni set kod ovog vozila je po meni odličan i u principu je baš priručan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da ne moze kasnije da se zakrpi guma... Nego taj sprej iznutra zase*e i felnu i gumu, pogotovo jer se neki od njih tesko skidaju. Licno videh slucaj kod vulknizera.

Po meni je za te sitnije stvari mnogo bolja stvar ona injekcija. A ni jedno ni drugo ne mogu da zamene rezervni tocak, u slucaju bilo kakvog iole veceg gumi-defekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/29/2021 at 2:12 PM, Ivan said:

Ne da ne moze kasnije da se zakrpi guma... Nego taj sprej iznutra zase*e i felnu i gumu, pogotovo jer se neki od njih tesko skidaju. Licno videh slucaj kod vulknizera.

Po meni je za te sitnije stvari mnogo bolja stvar ona injekcija. A ni jedno ni drugo ne mogu da zamene rezervni tocak, u slucaju bilo kakvog iole veceg gumi-defekta.

Slažem se 101%. Taj set dobih davnih dana sa GP, a ja sam tada tvrdio da mi je bolji rezervni točak i tako sam uradio: nabavio sam rezervni točak a taj komplet  sa nekim malim kompresorom poklonim drugaru. Nisam ni htreo da istražujem kako se koristi. Kad posle neke 2-3 godine čujem se sa drugarom on se požali da je koristio taj "set za reparaciju" i kaže da je jedva spasao felnu a onda je morao ii sve 4 gume da uzme. Ni jedan vulkanizer nije hteo da mu čisti felnu, a gumu je praktično nemoguće očistiti, svi mu rekli: veliki posao. Tako da je od toga mala vajda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...