Jump to content
FAS Goran
endorfin13

Fiat Grande Punto - otključavanje vrata rezervnim ključem

Recommended Posts

Otkrio sam da klasičnim rezervnim ključem ne mogu da otključam vrata sa vozačeve strane , samo sa suvozačeve strane .

Po scenariju MR. Beana :wallbash::lol:- "daljinac"  mi je ostao zaključan u gepeku.

Da li je "moje otkriće" fabrička realnost , ili mi je brava sa vozačeve strane zaribala? 

Da li se bez datog  kontakta (ključ u bravu motora) može otvoriti gepek , pritiskom na dugme pored instrument table ?

Da li se pritiskom na dugme "ključ"  iznad koga blinka crvena lampica takođe može otključati auto , bez davanja kontakta ?

Pozdrav :)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je brava zahrđala što nije ništa neuobičajeno ili su vrata menjana a majstoru bilo mrsko da promeni bravu. 

Koliko se sećam ne treba ti kontakt ni ključ za otvaranje gepeka kao ni za zaključavanje. Da li se bez kontakta može otključati ne znam ali bi trebalo da ne može. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, endorfin13 said:

Da li se bez datog  kontakta (ključ u bravu motora) može otvoriti gepek , pritiskom na dugme pored instrument table ?

Da li se pritiskom na dugme "ključ"  iznad koga blinka crvena lampica takođe može otključati auto , bez davanja kontakta ?

Vlasničko uputstvo:

Fiat Punto EVO (poslednja generacija Grande Punta)

Fiat Grande Punto Evo

Fiat Grande Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/8/2021 at 8:09 AM, endorfin13 said:

Da li se pritiskom na dugme "ključ"  iznad koga blinka crvena lampica takođe može otključati auto , bez davanja kontakta ?

To što sija lampica na tom dugmetu znači da je aktiviran dead lock, odnosno uređaj za blokadu (kako su preveli u uputstvu).

Dead lock se aktivira tako što se dva puta uzastopno, kratko, pritisne dugme za zaključavanje na daljincu. Kada je dead lock aktiviran vrata se ne mogu otvoriti povlačenjem unutrašnje kvake, niti pritiskom na to dugme. Čitava poenta i jeste da ne radi bez davanja kontakta, tj. da dead lock ostane u funkciji sve dok se auto pravilno (mehanički guranjem ključa u bravu, ili preko daljinca i dugmeta na njemu, ili davanjem kontakta) ne otključa.

 

Suštinski, dead lock funkcija sprečava da neko razbije prozor i otključa vrata iznutra (povlačenjem kvake na tapaciru), ili pritiskom dugmeta na tabli (koje mu postaje dostupno nakon što razbije prozor). Dakle, ne može se otključati bez davanja kontakta pritiskom na to dugme. To jednako važi kako za vrata, tako i za gepek (vrata).

 

izu.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...