Jump to content
FAS Goran
bratsaja

Fiat Multipla bipower (metan) - zamena prednjih amortizera

Recommended Posts

Hocu da zamenim prednje amortizere na multipli natural power 2008.god.Po eper-u za taj auto ide fiatov amortizer kataloskog broja 50711125 i taj amortizer je u originalu tezak 5260 grama.Na obicnu benzinsku multiplu ide drugi amortizer koji je cak 540 grama laksi (eper 50711124) i samim tim verovatno i slabiji jer je auto bez boca.U nasim radnjama ima raznih amortizera(kyb,monroe,bilstein....)ali su svi obelezeni kao zamena za ovaj slabiji amortizer,nigde ne mogu da nadjem zamenu za ovaj jaci i tezi model.

Sve to moze da se nabudzi,oni su fizicki isti ali su im performanse razlicite,a kako sam se otvorio za kyb solje koje su vise nego duplo skuplje od kineskih voleo bih i da amortizere stavim odgovarajuce.

 

 

Edited by neshaoct
preciziranje naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada gledam u Tecdoc katalogu, taj amortizer koji trazis imaju  proizvidjaci  Ashika, Master-sport, Japanparts, Japko, Magneti mareli.

Dosta proizvodjaca uopste nemaju u katalogu prednje amortizere za taj auto, samo zadnje.

Probaj da potrazis onda ko drzi nekog od ovih proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na par mesta sumi nudili amortizere za multiplu dizel i 1.6 benzinjaru,kao (moze da se nabudzi).Malo sam istrazivao i nasao da je amortizer za bipower duzi za 2.5 centimetra i samim tim bi opruga morala da se vise sabije i tada je sklona pucanju.

Pismeni proizvodjaci nemaju u ponudi amortizer za bipower,a ono sto sam pronasao od drugih proizvodjaca je:

japan parts-mm0563 (ean 8052553045665)

trw-jgm 602s i jgm 602t

ashika-ma00563 (ean 8052553045672)

marelli-1982g

japko-mj00563

master sport-290705-pcs-ms

Nekom ce ovi podaci sigurno dobro doci,a meni treba informacija kod koga da potrazim ove brendove.

 

Edited by bratsaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljeni japan parts 00563,po katalogu su bas za bipower multiplu.Kupljeni su online i samo na tom sajtu sam ih nasao,cena oko 5700.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/30/2021 at 4:45 PM, bratsaja said:

Kupljeni japan parts 00563,po katalogu su bas za bipower multiplu.Kupljeni su online i samo na tom sajtu sam ih nasao,cena oko 5700.

Gde si ih nasaoo?

pokusavam da ih nadjem negde u srbiti ali mi ne uspeva

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bratsaja said:

prodajadelova.rs

Nazalost nema vise. Za bipower multiplu imaju samo zadnje amortizere a za sve prednje pise nedostupno tj nema na stanju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvrti telefone,probaj ovde

https://autodelovisrbija.5mp.eu/web.php?a=autodelovisrbija&o=9kTL7MRBj6

Tu su mi nudili neke,stvarno se ne secam marke,po 8000 i ceka se desetak dana.Koje god da kupujes obrati paznju da su za metansku jer su oni drugi kraci za 2.5cm pa bi morao da menjas i opruge i dobio bi nizi auto,neudobniji,cesce bi menjao viljuske...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel uzimao neko skoro prednje amortizere za Multiplu CNG a da nisu ovi kraci za benzinsku verziju?

ovih japanparts 00563 i dalje nema a ni magneti marelli u prodajadelova.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva ali našao sam ih...

TRW JGM602T

Firma "Sigmatic" iz Futoga uvozi delove po porudžbini. Verovatno Mađarska ili Poljska.

12000 par i poštarina oko 800.

Čeka se 3-4 dana.

Ja nigde drugde nisam našao.

Nadam se da sam pomogao nekome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...