Jump to content
FAS Goran
milkobgd

2020. Fiat 500L CROSS

Recommended Posts

On 2/28/2021 at 12:21 PM, milkobgd said:

Ta je

 

28ee052523f3c3a5805405a33b99e078.jpg

Ja sam pre neki dan odabrao tamno sivu iliti antracit. U ponudi su bile 4 boje: crvena, plava, tamno zelena metalik, i tamno siva. Sve 4 boje su bile u salonu i tamno siva mi se najviše dopala, crvena mi je bila nekako presvetla, a plava kao nešto "šerpa plava", a zelena mi je bila OK ali... Nije bilo te jeans plave koja se meni baš dopala. Ali šta ćeš... korona sužava izbor...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre nekoliko godina bio na ivici da pazarim 500L sa 1.4 Tjetom, odmah po redizajnu, ali sam odustao zbog tih nekih stavki koje su izbacili sa redizajnom (mislim, pre svega na dobose, na osvetljenu asetu, stocice...).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/9/2021 at 2:24 PM, milkobgd said:

U vezi police, nema gornje police i one "Toblerone" pregrade u gepeku. To mi je istovarilo još 50e (polovno) i upravo danas ugradih šuspleh da predupredim neke neprijatnosti sa avlijanerima ...

 

e985cc640e4bf7795b72be2e643000b8.jpg

 

@milkobgd

Imam za kolegu nekoliko pitanja:

1. Kakva je to gornja polica, jer sam ja u salonu video srednju policu za koju su mi rekli da je neću dobiti (mada i nisam video svrhu u tom trenutku) i gde ste je nabavili?

2. Kakva je to "toblerona" pregrada i gde ste je nabavili?

3. Gde ste ugradili šuspleh pošto pominjete garanciju?

Bile bi poželjne slike tih polica.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se vidi na slici... polica je ovde u srednjem položaju tako da ispod držim obavezni pribor, nešto alata i sezonsku opremu pa gepek ispada prazan i "Toblerona" pregrada (ne zove se, naravno, tako), iskosio sam je da se vidi. Kupljeno na otpadu.

Šuspleh u autokući. Da mi je auto van garancije i to bih uzeo polovno.

Evo kako izgleda bez police i sa policom u gornjem položaju

 

20140419002035_photo_8.thumb.jpg.8519563426438c72d37faae28792b582.jpg images.thumb.jpg.c963fd6eb7b7d03b95561eda5131ff6b.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milkobgd

Kolega hvala na trudu i pomoći. :thumbsup::unworthy:

Jedino ne kapiram odnosno ne uočavam "tobleronu":unsure:... vidim gornju policu i vidim policu u sredini (bila u eksponatu prodajnog salona ali nam je rečeno da je nećemo dobiti).

Pozdrav i još jednom hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dodatak koji su tamo na pocetku proizvodnje reklamirali na sva usta i sluzi kao ostava za kiaobran. Ja sam to drzao u garazi jer mi je smetao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni stoji u autu sa kisobranima, imao ne imao isti k....samo me ova donja polica brine da nema, onda je haos po gepeku sa svime sto imam ispod nje, ulje, tecnost za soferku, sijalice, prva pomoc, kljucevi, trougao, razne krpe, pumpa, sijalice,pp aparat.... sijalice ako nisam spomenuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, bane1321 said:

Ja sam pre nekoliko godina bio na ivici da pazarim 500L sa 1.4 Tjetom, odmah po redizajnu, ali sam odustao zbog tih nekih stavki koje su izbacili sa redizajnom (mislim, pre svega na dobose, na osvetljenu asetu, stocice...).

Čestitke na kupovini !!! Da te služi dugo i dobro, u sreći i veselju !

Da, redizajn jeste doneo mnoga poboljšanja (kao i mogućnost nekih novih opcionala), ali, neke stvari su sa redizajnom prosto nestale iz serijske opreme i postale opcije, tako da je i cena vozila realno odskočila. Ali, sva nova vozila su poskupela, pa što ne i i 500L ... Na žalost.

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Druže na kraju ga nisam ni pazario, iskočila mi Toyota za dobru cenu. Ali ni cena 500l u tadašnjem laundž paketu, odmah po redizajnu nije odskočila, razlika je bila oko 500e, tih prvih meseci, dok nisu ukinuli te pakete. 

A nova vozila su poskupeli toliko da je to bruka! 2017-2018. kad sam gledao nova vozila, za 15.000 si imao da biraš modele u C klasi: Đulija kretala od 14.500, 500l u laundžu bio 15.000 oba Tjet, Auris bio 15.000 (1.6 Luna), odnosno 13300 (1.33 Terra), Suzuki SX cross 15200 (srednji paket) i Vitara je bila tu negde, Megane je kretao od 13500, Seat imao akciju za Leona 15500 sa još jednim kompletom točkova u Style opremi, 308 u drugom paketu bio oko 15000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je posle redizajna lagerskim (neredizajniranim) primercima ostala cena (jer sam i sam u to vreme gledao za posao da možda uzmemo neki na lageru "zaostali" 500L sa 1,4 u Pop Star + Level Up opremi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milkobgd

Neka te lepo služi!

 

U koliko muka je tvoj prvi post bacio, toliko se lomim zadnjih par dana da je to strašno. I ja imam nacionale-a, a kada sam video šta nema na novom (jedan deo nisam primetio da nedostaje kada sam gledao novi) a spisak poboljšanje je kod mene nešto kraći, krenuo sam u duboku analizu. Dobar deo toga su sitnice, koje su imale jako malu upotrebnu vrednost, ali opet je u pitanju neka komocija koju imaš u autu. Kada sam prvi put seo u 500L takve stvari su mi odavale utisak "premium" automobila, znam da nije, ali kada dođeš u njega iz z10, koji je bio sa dobrom opremom, pružalo je dobar osećaj. Opet sa druge strane ovo je najbolja ponuda sa ovolikim prostorom i opremom. Gledao sam šta nude drugi automobili, to ipak daleko više košta, a u svakom će uvek nešto da fali.

 

U svakom slučaju ove informacije su mi pomogle da znam šta bi me čekalo, a da ne pokvarim sebi euforiju sa tim nekim sitnicama, kada vreme nije. Ovako kada si svestan i uđeš u priču bar znaš da kada stigne i neće biti, a gde je svetlo u fioci i što ovo ne hladi.

 

Idem sada dalje da se lomim i da zaboravljam sitnice, a fokus na novitete :)

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ista znaci, ja sam seo iz trekkinga u cross i imam utisak napretka. Moj je N1 i tkanina u vratima je bas budjava u odnosu na stari trekking ali je volan, screen, sedista, sve dosta bolje.
Idi vidi, sedni, provozaj.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, kako ne znači, štaviše baš mi znači! Hvala na brzom odgovoru!

Video, seo, nisam istina provozao, ali ne očekujem da bude nekih velikih minusa u vožnji. Pošto inače volim "gedžete" tu stvarno vidim napredak, realno to me je i povuklo da pogledam reklamu, pa sam sam posle toga i krenuo razmišljam, a ozbiljna tendencija da cene automobila skaču prilično doprinosi koraku u pravcu zamene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da danas postoji da se kupi 500L u varijanti (aktivne bezbednosne) opreme koju nudi sadašnji Tipo Cross, danas bih bez razmišljanja otišao da zamenim moj stari 500L za takav novi, napredniji. Pa koliko kod košta da košta ta doplata. Ovako, "zlopatiću" se sa moj starim još neku godinu  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slažem sa prve dve rečenice, štaviše mnogo sam gledao Tipo Cross po netu. Osim što je cena viša, iz nekog razloga imam rezervu ka njemu. Tuga što nema opcija takve opreme na 500L-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moji, Tipo cross je nov model.

500L se prodaje u tragovima, omatoreo. Toliko mu bese, ima jos godinu dana do gasenja proizvodnje, nadam se da ce FCA Srbija dobiti neki dobro prodavan model. Pa sto god bilo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...