Jump to content
FAS Goran
stex_pb

Fiat Punto Evo 1.4 MultiAir 16v

Recommended Posts

Ja znam da je ovo skup ljubitelja FIAT grupacije al taj Opel je za 400 000 manje puta upalio check nego GP od februara ove godine. Ne bih se za jebavao sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema check engine pa se ni ne pali...
pogotovo one 2.0 i 1.6 mjet verzije u opel izvedbi

 

Ne pali se check engine, al mora motor da se menja...

 

Koliko li ih je samo Insignija stradalo...

 

A kod Fiata mu check engine dodje normalno... Ako se ne upali check engine onda ga nisi upalio... 

To ti je preteca ambient light-a. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isuzu moj favorit u Astri G. Slab, mrtav i izdržljiv.


Sada paralelno sa GP vozim i ženinu Corsu D 1.3 JTD. Dupla kombinacija Opela i Fiata. Opet mi se više svidja Opel za vožnju zbog JTD :D

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multijet htedoh reci :DDDDDDDDD
Uvek to pomešam

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam da vozim sa SS sistemo i proverim da li je moguće uštedeti koji mililitar goriva u gradskoj vožnji. Posle dva dana sam odustao....

Prvo, start-stop bezbroj puta u roku od par minuta krećući se metar po metar mi uopšte ne zvuči prijatno za anlaser star 11 godina.

Drugo, puštam kvačilo brže nego što auto uspe da se upali i ugušim ga skroz pa moram i da zaverglam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiglo vreme za jos jedan mali servis. Opet selenia, ulje, filter i majstor 5500 dinara.

 

Majstor je odbio da uradi ispiranje motora sa sredstvima koje se dodaju u ulje. Obrazlozenje, sve sto se ispere ostane na situ pumpe. Ne zeli time da se bavi

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefon, tihi ubica kvaliteta foruma :D .

Prebaceno, pozdrav i za tebe i uzivaj ;) , vidimo se na nekom okupljanju...

 

PS: Cudan neki Punto na slici...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stigao sa korekcije klapne gasa i čišćenja. Ponaša se kao drugi auto. Uspot so zamenili i iberlauv crevo koje je privremeno zalepljeno izolir trakom koja je privremeno prešla 25 000 km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 10 dana od korekcije klapne gasa nije se  pojavio ni jedan problem koji se zadnje vreme javljao svakodnevno: teži hladni start, trokiranje na hladno, spontano gašenje auta na hladan motor, cimanje pri menjanju brzina, agresivno motorno kočenje i greška vezana za MA.  


Zanimljivo koliko problema može da napravi naizgled bezazlen problem vezan za samu klapnu i da napravi toliko različitih simptoma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma glavu čuva. Wintera 185/65/15. 47 evra u Bosni sa povratom PDV. Montaža i balansiranje u Priboju 1600 dinara.

Nažalost kriza me je sprečila da uzmem skuplje gume....

 

IMG_20221115_122226.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima previse komentara protiv Wintera, ali moje iskustvo i ljudi oko mene je da su sasvim ok. I posle par godina koriscenja. Naravno to su budzet gume. Premijumi su bar duplo skuplje.

Mene oduseve komentari, po zameni motornog ulja. Naravno npr sipaju Shell, kazu... " oseti se bolji rad, tisi rad"... pa normalno da sa novim uljem lepse radi.

Mada, mozda ima onih sa istancanim pamcenjem, pa uporedjuju neko ulje od pre godinu dana, kad je tek sipano, i ovo "bolje" koje su te sipali. Skidam kapu takvim sluhistima....

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u mojoj kući se na svim autima furala wintera, zbog odnase cena kvalitet. Uvek je bila za klasu skuplja od turskih/kineskih tako da ni po ceni nije u niskoj klasi. Imao sam situaciju 2016. godine da sam po snežnoj mećavi izašao sa Astrom na VRH Jahorine, skroz do nekih bungalova. Bio sam jedini automobil bez lanaca na tom vrhu, koji nije bio terenac, tako da je wintera opravdala svoju svrhu. Naravno, dosta je doprinela i moje vozačko iskustvo u snegu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije kako ga koristiti, tehnika vožnje, a ne sila i hi tech pneumatici...

Treba znati iskoristiti, tj imati "grip" u svim uslovima vožnje....

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx I istrči ti kuče, ti prikočiš naglo, gume proklizaju i ode grip ... Always expect unexpected ! Nikad ne možeš da računaš na grip u svakom momentu, začas se složi s*anje.

 

Lično, srećom, nikada nisam došao u situaciju da moram naglo da kočim pri većim brzinama. Da jesam, ko zna šta bi se desilo, jer nisam jednom vozio letnje zimi, potrošene, matore, zimske leti, itd, itd. Gume su zadnja stvar na kojoj treba štedeti. A štedeo sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maznuše mi noćas četvrtu antenu za manje od 2 godine. Od kako su mi ukrali drugu, antenu držim u autu i stavljam je samo kad idem na put van grada. Noćas sam je ostavio pošto danas opet idem na put i nije preživela ni 12 sati na autu ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...