Jump to content
FAS Goran
stex_pb

Fiat Punto Evo 1.4 MultiAir 16v

Recommended Posts

Ti ako se toliko maješ po gradu, i ako ti je tako visoka potrošnja, možeš da razmisliš o TNG instalaciji. Brzo se isplaćuje ...sa tim tvojim tempom 20k km....

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, stex_pb said:
Koliko je pametno staviti klasični akumulator ako ne koristiš SS? Vidim da to mahom ljudi rade.


Slobodno. U teoriji jedino može kraće da traje od adekvatnog. U praksi može da se desi i da ga nadživi.

Nije isključeno ni da ti proradi S/S posle stavljanja novog običnog aku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxxNe majem se mnogo po gradu nego mi sada takav period, to su sve kratke relacije na hladan motor. A iskreno, ne bih se više zezao sa plinom, pogotovu na ovaj malo složeniji motor. Treba neko život da mi zagorča  :D

@tottiČitao sam dosta o tome, mišljenja su podeljena ali nema nekih konkretnih dokaza. Navodno na nekim autima su različiti alternatori i regleri na autima sa S/S zbog bržeg punjenja. Ne znam kakav je slučaj konkretno sa Fiatom. 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam (multi) iskustvo i praksu sa tim, pa zato i pišem

Kažem, u najgorem slučaju će običan akumulator nešto kraće trajati nego što bi trajao na vozilu za koje je prvenstveno namenjen, ali ima i mnogo slučajeva gde i skupi AGM akumulatori vrisnu mesec dana po isteku garancije. I šta onda?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da ce sutra da me obraduje jedan klasik Varta recimo ,a za razliku u ceni cu da se napijem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam kupovao akumualtor za Punta 1.4 mutiair 2012.

 

Na placu mi je stavljem obican Magnum 55Ah D+. Auto radio normalno, palio normalno, sve ok nedelju dana koliko je vozen sa njima ali nije radio Start&Stop sistem.

Danas sam u TAB-u pazario Topla EFB 60Ah 9300 din. Ne treba da se radi validacija na Fiatu, vec sa skinutom klemnom treba da stoji 20 min bez napona i pri montazi novog akumulator uparivanje se odradi automatski. Isto tako nakon ovog procesa Start&Stop sistem je proradio.

 

AGM je nepotreban što se Fiata tiče... Uglavnom ide na ove skuplje Audije, Mercedese itd sa sistemom regerativnog kočenja odnosno punjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda im nije mesto ovde, ali da pomenem 3 mašine koje su me služile u prošlosti.

1, Buba 1300J, koju sam nasledio od dede. Od 1971. je bila u našoj porodici, kupljena nova i vožena svakodnevno do 2017. godine kada je zbog preseljenja u drugi grad prodata restauratoru. Moja želja da je samostalno restauriram nije bila izvodljiva. 

2. Golf 2 GTI, 1987. Kod mene bio 7 godina. Sistem mehaničkog ubrizgavanja se jako brzo pokvario a sanacija K jetronica u Srbiji bila je malo bogatstvo tako da je auto prepravljen na karburator i tako vožen 7 godina isključivo na plin. Išao dobro al trošio beskonačno. Mit da je golf skuplji što je stariji potvrdili su u poreskoj upravi, kataloška vrednost mu je bila veća 2015 godine kada je prodat nego 2008. kada sam ga kupio. :D

3. Astra G 1.7 DTI, kod mene bila 5 godina. Mogu samo da kažem - Odličan automobil.
 

IMG_20170428_141423.jpg

 

 

487827_531857310188338_2040308030_n.jpg

 

IMG_20200720_185723.jpg

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antenica sa aliexpressa. Obzirom da u ulici niko nema antenu očigledno je da neko planski dođe i poskida sve redom. Zalivena je superlepkom za svaki slučaj :D
Tu su i cepovi za drugi set felni koji imam od Opela, da ne mešam brendove.
Danas uraden veliki servis. Majstor kaze da je sve na autu prva ugradnja a da su u servisnoj knjizici upisani mali servisi. On veruje da je kiletraza originalna po stanju svega na autu.

 

Ma filter sam hteo da skinem samostalno i ocistim dok ne stigne novi ali kod mene on ne moze da se skine :O Smeta mu nosač motora. Ni na jednom tutorijalu koji sam gledao nije takav nosač kao meni već se do MA filtera pristupa lagano bilo kakvim Inbus ključem.





d9dcf5b9db51c2be1c3b3722eeebb5e8.jpg1063cde3fbd9426b3647eb5255dae1f8.jpg

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, stex_pb said:

Danas uraden veliki servis. Majstor kaze da je sve na autu prva ugradnja a da su u servisnoj knjizici upisani mali servisi.

Sta je bio problem sa gasenjem na nizbrdici?

6 hours ago, stex_pb said:

Obzirom da u ulici niko nema antenu očigledno je da neko planski dođe i poskida sve redom. Zalivena je superlepkom za svaki slučaj :D

Ne znam koliko ti je pametno to lepljenje antene. Mozes potencijalno da navedes "berace" da ti iz obesti samo naprave jos vecu stetu sa kucistem antene. Po meni, bolje neka skinu zavrsetak od par stotina kinti, nego da ti naprave muku sa skidanjem kucista i peglanjem limarije.

Drugaru su pre neku godinu na Pug 206 bukvalno izvalili celu antenu. Posto je padala kisa, zurio je i nije ni provalio, sve dok nije seo u auto i video vodopad iz plafonjere (na 206 antena je napred).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Ivan said:

Sta je bio problem sa gasenjem na nizbrdici?

 

 

Nismo utvrdili problem. Na preporuku sam hteo da merim pritisak ulja ali majstor je potpuno odbacio taj problem jer da je los pritisak auto bi non stop palio lampicu. Auto radi normalni i ne prijavljuje greške na mes. Propratiću dalje sa novim uljem šta se događa.


A sto se tice antene, ako ce neko da je slomi, slomice sta god da joj uradim. Dodao sam diht masu na navoj cisto da ne moze da se odvrne sa dva prsta. Ako nema antena, lome brisače. režu šrafcigerom po vratima... Karaburma Rules

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, stex_pb said:

Propratiću dalje sa novim uljem šta se događa.

Sta ste "sunuli" u MultiAir, sta si se stisao sa informacijama :D ?

Na ulju nemoj da stedis, kao ni na zamenama, sa njim radi i elektro-hidraulicni razvod za kontrolu usisnih ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunuto po fabrickoj specifikaciji Selenija. I menja se na 10000 maksimalno. Tako radim oduvek :)

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi ljubitelji brenda Fiat verovatno smatraju da je ovo skrnavljenje default_D.gif

Felne R15 od Opel Astre G koje su mi sa gumama ostale od prošlog auta, a šteta da se bace. Voziće se ovi sezonu sa letnjim gumama. default_).gif

23eb84489dd4f05a51229c864e78bead.jpgc46c538a41878882d3c3a9c0637b4625.jpg

 

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

 

 

 

 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna, moze da zameri. Ali vidim da su u dobrom stanju, lepe. Bas lepo izgledaju

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta fali kad ih vec imas. Ja bih to slikao i stavio na oglas i vozio dok se ne prodaju - zamene za Oem

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zan Batist said:

@stex_pb, teg za balansiranje sa strane??? :) na alu felnu se lijepi unutra..

U Priboju vulkanizeri furaju tegiće sa strane ako mogu tehnički da se zakače i na alu felnu, a na ovim je bio tegić i kada sam ga uzeo na placu sa NL tablicama. Na golfu 2 sa MSW alu felnama sam isto imao ove tegiće.

  

21 minutes ago, MS PK said:

Sta fali kad ih vec imas. Ja bih to slikao i stavio na oglas i vozio dok se ne prodaju - zamene za Oem

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Kada sam ih ostavio nisam očekivao da ću opet kupiti auto sa tim promerom rupa, obećane su čoveku koji je kupio auto kada "skupi" još para, ali niti se on javljao a meni se nisu više prodavale :D Ne mogu mnogo da uzmem para jer su fabričke, što bi se reklo, svaki drugi opel ih imao. Ako rešim da ostanem na R15, na njih ću montirati zimske. A ako budem prelazio na 16, one defiinitivno prvo idu na doboš.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa neobično da i iz inostranstva dođu sa ovim "kucajućim" tegovima.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, nemoj toliko da ga budžiš, skinućeš mi titulu gedore ALI-stajlinga :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je specijalno budženje, koje služi da se se spasiš kada ti iznenada spadne prozor po pljusku..... Inače danas je urađena reparacija podizača. Pukao točkić i spala sajla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan nocas je na par sati nestalo javne rasvete u mojoj ulici i više nema antena ni na jednom autu..... Treba aliexpres za Karaburmu neki popust da uradi

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...