Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Android aplikacije za merenje aktivnosti - Activity monitori

Recommended Posts

Elem evo neke "problematike"..

Devojka voli da preko aplikacije vidi pređenu kilometražu dok nogatamo u redovnim turama, što po kraju, što kada odemo negde. Bilo bi dobro da ista aplikacija može da podrži uređaj za merenje srčanog ritma (HRM - heart rate monitor) oko pojasa, bilo putem ANT+ ili bluetooth 4.0 tehnologijom (HRM traka u dolasku). Do sada je korišćena neka bazična aplikacija "brojač koraka" i neke slične njoj, ali su vrlo neprecizne u GPS radu...ono, tipa prešli 4,5 km, a za tu trasu znam da ima bar 6+ km (GPS sa bajsa + km sat od ranije). 

 

U principu sam mislio da uzmemo GPS sat (u Decatlonu ima dobar za malo love, obzirom koliko koštaju Garmin i SUNTO, a bogami i Polar) model OnMove 500 sa integrisanim GPS-om + senzori za puls na zglobu (kojima ič ne verujem ništa) ali svakako jeftinije je ovako. Međutim ako bude najbolje rešenje, uzećemo ga. Bryton 310 GPS gps za bajk što imam nije baš pogodan za pešačenje.

 

Dakle, u potrazi smo za nekom aplikacijom za ovakve aktivnosti koja podržava i GPS praćenje i HRM tj očitavanje istih. Thx unapred, svi predlozi dobrodošli.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam mi fit.

Za šetnju, trčanje, biciklizam koristi gps od telefona. Meri korake i ima heart rate. 

Nemam neki Smart watch, koristim mi band 4.

A generalno planiram neki ozbiljniji sat. Sunto bih voleo, ali pošto sam mi fan možda uzmem mi watch. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da Mi Band 6 dobije i GPS modul, tako da ce biti jos precizniji.

Koristim Gear S3 Frontier inace..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, andreja.micovic said:

mi fit

Sad vidim da ima povezivanje sa HRM trakama i ostalim dodacima. Će probamo bez dodataka dok ne stignu, pa kako se pokaže. 

37 minutes ago, andreja.micovic said:

Sunto bih voleo

Preskup za nešto što se može naći jeftinije. Istina, kvalitet na nivou. 

 

Ja sam imao Polar FT60 sa sve pulst trakom i GPS modulom...odličan pulsmetar u toj kombinaciji. E da sam znao da će mi sad trebati, ne bi ga ni prodao....da čovek zna kad će pasti, otišao bi na ćevape...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...