Jump to content
FAS Goran
xnikolax

K: multimediu za 2009. Lancia Nuova Delta

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Za Lanciu deltu 2009 god kupujem multimediu kod koje mi je bitno par stvari:
 

- da ima 2 GB rama (naravno može i više)

- da mogu da se povežu komande volana (ako ne može onda mi je bitno da ima točkić na panelu)

- da može da se uglavi u blendu 2 din (blendu imam)

- da je android

- i da mi prodavac preporuči gde da ugradim :)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to sa sajta nije bas azurno, trebalo bi i nazvati i proveriti. 

Posto i sam pratim i kupovina multimedije mi je neka 5. stavka na spisku, pratim takodje i ove:

https://www.instagram.com/prodaja.auto.ozvucenja/
https://www.instagram.com/automultimedije_smartcar/ (ovi su sad izbacili nove modele sto su nabavili)

 

I da, nikako ispod 2GB RAM. Ja bih dodao i DAB i WiFi :) eto samo zato sto moze da ima a ne bi trebalo da bude neka znacajnija razlika u ceni

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, xnikolax said:

Za Lanciu deltu 2009 god kupujem multimediu kod koje mi je bitno par stvari:

- da ima 2 GB rama (naravno može i više)

- da mogu da se povežu komande volana (ako ne može onda mi je bitno da ima točkić na panelu)

- da može da se uglavi u blendu 2 din (blendu imam)

- da je android

Pricah svojevremeno sa Danilom na skupu kod Intera, ugradio je tada Android u svoj bivsi Bravo, veci ekran od 9'' sa 4 GB RAM. Cena je bila 220 EUR sa blendom i ugradnjom.

Nisam zavisnik od ekrana, a i vise volim one sa manjom dijagonalom i fizickim dugmicima - kada smo zadnji put pricali letos, cena takvih se kretala oko 180 EUR. Sada sve to moze da bude samo jeftinije. Pa ga kontaktiraj, znam da je sigurno primetno povoljnije od ovih izvikanih po oglasima i kojekakvim kanalima.

EDIT: Evo nadjoh caskom ako je od pomoci - ovo je prica u njegovoj staroj temi, pa mu pusti PM za dodatne informacije:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/77142-fiat-bravo-sport-19-novi-zmaj/&do=findComment&comment=1517337

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala vam na pomoci i sugestijama.

 Kupio sam multimediu, 7 inca i 2 gb rama. Takodje posto je pitanje da li ce ikad moci da se poveze sa komandama na volanu uzeo sam onu koja ima dugmice i tockice :). I svakom slucaji povezivanje nije bilo preterano tesko ali videcu kako ce proci kad nabavim rikverc kameru i ubacim to

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, andreja.micovic said:

@xnikolax Aj stavi neku sliku da vidimo kako izgleda. Za komande na volanu treba ti ovako nesto sto ide na CANBUS https://www.dynamicsounds.co.uk/fiat-steering-wheel-interface-adaptors.html

ukoliko ne radi sa tom multimedijom.

Ovako izgleda... kad se malo prolepsa vreme onda cu pokisati da spojim komande prema uputstvima koje sam nasao na forumu

20210301_162421.jpg

20210301_162345.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xnikolax hajde slikaj kablice koje si dobio uz uredjaj, koji idu pozadi, ako mozes da slikas i ono sto  pise na njima, na onim zalepljenim papiricima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, cika_kole said:

@xnikolax hajde slikaj kablice koje si dobio uz uredjaj, koji idu pozadi, ako mozes da slikas i ono sto  pise na njima, na onim zalepljenim 

Ajde sutra kad budem isao kod mojih slikacu ono "uputstvo" gde bi trebLo da bude slika scih kablica jer blendu ne smodam dok ne budem stavljao kameru jer je blenda exrremno glupo uradjena da moras da je zalepis da bi stajala jer je pozadi ravna. Svakako mislim da u uputstvu ima sve cu slikati to. Znam samo da sam na onom eur dzeku zamenio 2 kablica. Onaj za stalan napo i onaj za napon na kontakt. Nako toga sam samo morao da dovedem napon za kontakt sa upaljaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xnikolax koliko ja vidim neces moci kao ja da spojis komande, moraces da juris can adapter za deltu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole Mislim da je tvoj izbor multimedije najbolji za deltu. Jedina za*ebancija je izrezati masku ali i to moze. Vidim da Italijani furaju Pumpkin 8" kao kod VW i vece bez fizickih dugmica i sve radi. 

 

Generalno i ja cu tako nesto ako se dovoljno smorim, kamerica je super stvar i Here navigacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic ja cu sada da stavim mekede uredjaj od 8" ovu moju sam prodao, nesto me zezala, sredio je i prodao, trenutno je original uredjaj u kolima...

mekede je brz i dobar uredjaj...covek ima sa tim kablicima pozadi, bas to sto mi treba da bih spojio opet komande volana...

jer suludo je davati pare za can uredjaj, nece se dobiti nista osim komandi volana, nije kao na vw da se vide i otvorena vrata, temperatura, bla, bla...bla...

 

sto se tice rasecanja maske, zavrsis kod mene, posto covek ima mere za 8" a lako prepravi i za 9, 10...sece na cnc masini...dok pocepamo negde pice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...