Jump to content
FAS Goran
pablojoks83

Fiat Nuova Bravo - naknadna ugradnja USB/BT?

Recommended Posts

Cao drugari, zanima me... da li moze da se stavi usb/bt na modelu koji nema...!? Hteo bih da stavim kao sto ima na slici dole,posto ja nemam,pa bih sproveo do radio i sve ostalo... 

 

108431i.jpg

 

 

Edited by neshaoct
naslov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prijedlog, ako je samo za muziku: Bluetooth modulator CD Changer-a... Mozda malo skuplje ali si rijeshio problem kablova, rezanja plastike, ugradnje USB,...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav možda ne,na tvojoj slici,(mada tu plastiku sa USB možda i pronađeš na odpadima), ali ima tih kablova po netu

Jel si mislio samo na vezu sa radiom ili sa svime kao što je blue & me uređaj?https://youtu.be/HT_25HYmYwk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima... Konkretno me zanima muzika,zapravo,samo to. Da mogu samo udzekam USB i to je to. E sad, ako moze da se poveze,a verujem da moze,onda bih samo dole napravio prorez i kao da je fabricki takav. Bluetooth me nesto iskreno ne zanima,jer moram svaki put da kacim fon ili nesto drugo. Ovo mi je laksa varijanta... :l

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, pablojoks83 said:

da li moze da se stavi usb/bt na modelu koji nema...!? Hteo bih da stavim kao sto ima na slici dole,posto ja nemam,pa bih sproveo do radio i sve ostalo...

Sve moze, samo je pitanje koliko je komplikovano.

Btw, taj fabricki USB slot koji vidis zapravo nema nikakve direktne veze sa radijom :) . Nego konekcija sa njega ide na Blue&Me centralu, koja se nalazi na svom nosacu u kaseti ispred suvozaca. Pa je ona preko Mini ISO konektora vezana za radio. Uz "obicni" Blue&Me ide i mikrofon u plafonjeri, za handsfree pozive i glasovne komande. I kada sve to povezes, treba da se uradi Proxy Alignment, kako bi se Blue&Me centrala uparila sa BodyCompom preko CAN mreze.

To je fabricka postavka. A i razlog zasto na temama za kupovinu potenciramo da se za smesnu doplatu Bravo uzme sa najvisom opremom. Bukvalno drugi dozivljaj istog modela, bez potrebe za naknadnim petljanjem i nadogradnjama.

Trenutno, za moj ukus (jer je pravi zvuk jedino moguc preko kabla) - mozda najlakse i najelegantnije resenje ti je digitalni emulator CD sarzera. MicroLink imas vec za cca 30 evrica, samo ga zabodes u Mini ISO konektor sarzera i sprovedes u kasetu. Imas SD+USB+AUX, podrzane komande sa volana, digitalni kvalitet zvuka...

2 hours ago, pablojoks83 said:

Bluetooth me nesto iskreno ne zanima,jer moram svaki put da kacim fon ili nesto drugo. Ovo mi je laksa varijanta... :l

Na takvim uredjajima, BT se automatski kaci cim udjes u auto. Doduse, fabricki Blue&Me ne podrzava protokol za muziku preko BT, samo handsfree razgovore (mjuza ide iskljucivo preko USB).

Recimo pomenuti MicroLink ima mogucnost da se dokupi i dodatni BT modul.

Ako ti zatreba sema fabrickog Blue&Me sistema, javi pa da ti iskopam i postavim ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno kralju... prvenstveno sam i mislio da ubacim samo emulator,jer mi ipak bolje zbog zvuka,a i komande na volanu. 
Hvala ti puno jos jednom. :thumbup:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) .

Mozda nekome bude koristilo, a posto se vec prica o Blue&Me - nije me mrzelo da izvucem ozicenje i lokacije komponenti iz eLearn. Nisam izvlacio sifranik komponenti, mislim da je sve jasno sa slika:

 

198002422.thumb.png.dbe1610700f71a5a6bdf04a930b37975.png 198002423.thumb.png.fd41661f1f9f4ca64c808f39fbfcfad7.png

 

@pablojoks83

Molba da od tema ne pravimo "kupusare" - ne pitamo sve sto nas zanima u jednoj temi. Svaki tehnicki topic se bavi tematikom tacno definisanom u naslovu, kako bi sadrzaj bio koncizan i lak za pretragu buducim citaocima.

Apropo price oko svetala na Bravu - sadrzaj je prebacen u temu gde se vec pricalo oko potencijalne zamene projektora, xenona, pa iscitaj malo ;) https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/73232-led-ili-xenon-sijalice-za-bravo/&do=findComment&comment=1594287

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da vratim deo vezan za USB/BT koji je prebačen u temu sa farovima

 

Moj predlog za USB/BT je tipska android multimedija. Za bravo ih ima i plug&play je ceo sistem. Dobitak daleko veći i manje posla od budženja sa emulatorima. Jeste cena mali veća, ali uvaljaš svoje što imaš i eto, mali se nadoknadi. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, posto fizicki nisam mogao da podelim tvoj post na 2 dela :) (pisalo se i o farovima i o BT) .

Za naknadnu ugradnju aftermarket 2DIN multimedija imamo i odgovarajucu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76283-nuova-bravo-nuova-delta-ugradnja-2din-aftermarket-navigacijemultimedije/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Zanima me ako je neko imao iskustva o ugradjivanju bluetootha u Fiat Bravu 2007 god. Auto ima Blue&Me. Ee nalazio sam po eBayu adaptere koji se navodno bocnu pozadi i pritisne se AUX dugme na radiju i to je to. E sad kolko sam uspeo da nadjem ako imam blue&me nemam tu opxiju za aux i ne znam da li bi taj adapter radio kod mene. 
Evo kako izgleda:

 https://www.ebay.com/itm/254217984007?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=DxUV_A6hTj-&sssrc=2349624&ssuid=DYsTxIrvQ6-&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

 

Jel znate mozda nekog ko to radi, ugradjuje bluetooth u auto. Ne bih ugradjavao multimediju samo zbog toga jer mi nije potrebna, a oni fm transmiteri su mi dojadili vise. kad god prodjem pored nekog sa istom frenkvencijom krece da krci i ostalo.. 

 

Edited by Ivan
Spojeno, popravljen link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nećeš da kupusaš, kupi externi bluetooth (ne fm transmitter sa bluetooth funkcijom) i okači ga o suncobran u kolima iznad tebe. I da, nemoj gledati one od 10E, ni za K nisu, otvori se malo za 20-30E  ima dobrih. Ja nemam B&Me trako da svakako nemam ništa od opcija a ova mi je odlična.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@veljaa01

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o naknadnoj ugradnji originalnog/aftermarket BT u Nuova Bravo.

6 hours ago, veljaa01 said:

Ee nalazio sam po eBayu adaptere koji se navodno bocnu pozadi i pritisne se AUX dugme na radiju i to je to. E sad kolko sam uspeo da nadjem ako imam blue&me nemam tu opxiju za aux i ne znam da li bi taj adapter radio kod mene.

Koliko vidim sa linka i promo videa na istom - ovde nema nikakve veze sa AUX.

Nego ti je ovo isto neka verzija emulatora CD sarzera, s tim sto koristi BT vezu za izvor zvuka. Hocu da kazem da se na fabricki uredjaj povezuje preko plavog Mini ISO konektora, koji koristi i fabricki sarzer.

Tako da nema nikakve pameti oko instalacije, mozes da uradis i sam. Treba ti samo onaj alat da oslobodis kopce radija, bocnes ovo u Mini ISO konektor sarzera pozadi i vratis uredjaj na mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...