Jump to content
FAS Goran
Bingodalton

Skoda Superb 2.0 TSI 4x4 280 - Robocar

Recommended Posts

Nista novo kod mene, mali servis se radi redovno na 10k sa original i Mann delovima, Castrol uljem i NGK setom svecica.
Na poslednjem malom uradjen servis DSG-a, zamenjeni zadnji diskovi i plocice, iz originala.
Napred sam u medjuvremenu menjao plocice, stavio ATE.
Inace na originalnim zadnjim pise ATE takodje.

U maju na red dolazi zamena kocione tecnosti i servis haldexa.

Pre neki dan otkrijem da mi je jedna sirena crkla :( videcu sta joj je, mozda proradi, sad svira samo visokotonska.

Razmisljam da menjam solje i lezajeve amortizera napred.
Lupka malo, a trapadzije kazu sve utegnuto i predlazu proveru solja.
Dilema, original ili Lemforder, kazu i za taj original da nije kao prva ugradnja, a kosta duplo od Lemforder koji hvale na VW i Skoda forumu. Inace su SKF i Febi OE.

Letnji set felni ofarban u hyper silver (po proizvodjacu postoji i ta varijanta), moglo je i bolje, ali boja je posebna i nezgodna.
Cekam neke sive cepovebumesto crnih da upotpunim izgled.

Stavljene nove gume Michelin Pilot Sport 5 i za sada sam bas zadovoljan kako drze i osetno su udobnije cak i od zimskog 18" seta koji omeksa na visim temp.

Dilema je bila PS4S ili SportContact7.
PS4S sledece god dobija naslednika i vec se tesko nalazi, porucivanje nije moguce. Nasao sam DOT april 2021, ali opet, ako ne mogu da nabavim odgovarajucu gumu u slucaju nuzde, preskocicu.
SportContact7 je brutalna guma, iako UHP, po testovima je bolja od svih UUHP guma, pa i PS4S, ali...veliko ali je trajnost.
SC6 recino traje upola od PS4, a SC7 je navodno 5% bolja, sto nije pohvalno i ne bih da menjam gume nakon 2 leta, iako je bila povoljnija od PS5.
I otud krajnji izbor PS5, nova guma, poboljsana, ionako je PS4 bio uz bok sa PS4S uz izuzetak voznje na stazi, sto ne radim.
PS5 je verujem jos blize PS4S, videcemo na narednim testovima kako se nosi sa SC7.f51836dd7941f8218a9168c32a909fda.jpg264142e5270402218e9c09906706b4d6.jpgb86bc39d646dc6435e93d4786dac533a.jpg

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, PremieRacing said:

Boja felGi je top  :wub:  a za šolje i ostalo naravno i slobodno Lemforder.

Taman sam pomislio da krenem na original, al ajd, mogu probati i Lemforder ako predlazes.
Set za oba tocka izadje oko 6.600 minus neki popust. A original 100-120e, nisam jos proverio, ali videcu, mozda je 80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retko pisem. Nije da ima puno novog.

 

Montirani prednji Brembo XTRA diskovi i plocice.

Na ATE plocicama se odvojili limcici/osiguraci, pocelo da lupa neprijatno preko neravnina, a i stari diskovi su imali jos mozda 5.000km mesa. Plocice na 60% default_(.gif

Uglavnom prvi originalni diskovi presli 110.000 km, drugi 70.000 km. Druga tura je vise vozena u gradu.

 

Glavcine proverene, u 0.

Diskovi montirani i provereni, takodje u 0.

 

Proslo leto montirani Pilot Sport 5 pneumatici.

Takodje zamenjena vodena pumpa sa termostatom, klasicna boljka kod VAG.

 

44096281d3f656c6edf93c014c4d9955.jpg

 

6edf138c53d4582685d11fd4e18d51cc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...