Jump to content
FAS Goran
Pakishaa

Fiat Tipo 1.9TD- problem sa primanjem gasa

Recommended Posts

Pozdrav, naime imam porblem sa miljenikom :)

Da pojasnim o cemu se radi, auto je bio vozen sve normalno i parkiran je neko vreme( oko 5-6 ) meseci i da kazemo zaboravljen zbog tenutne kovid situacije... KAda sam porbao da ga upalim cujem vodenu oumpu i auto nije drzao ler gas, kada mu se u toku rada doda gas on se jednostavno ugasi... da li to ima nekakve veze sa laternatorom jer znam da nije fabricki na njemu nego je sa nekog drugog tipa automobila (konkretno ne znam koji je alternator ali to isto nameravam da vratim u fabricko stanje jer do sada niti jedan automobil me da kazem nije usrecio kao moj mezimac :)

Imate li nekakve sugestije kako da znam sta je u kvaru, bez nagadjanja da radim bosh pumpu ili tako nesto vec...

I da na istom je vrisnuo modul za podizace stakla(pogledao sam onu malu belu kutijicu u kojoj se nalazi ploca za stakla i vidi se da se kontakt bukvaljno odlepio od ploce), imate li nekakvu predstavku gde da nadjem taj modul posto me je zao da ovaj auto mi stoji neispravan...

 

Hvala vam :D

P.S Ako zelite slike motora da vidite o kom tipu motora se radi slobodno javite, inace je tipo SX koji nisam nalazio na oglasima, zato i pitam za delove :(

Share this post


Link to post

1.9td 66kw? Po opisu mi deluje da ti ne dobijas potrebnu kolicinu goriva iz nekog razloga, da li imas vazduh u sistemu, prljav filter, zacepljenje neko...kako ti se to cuje pumpa za vodu, ne razumem? Alternator nije uzrok ovog problema


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
On 2/3/2021 at 11:06 AM, MS PK said:

1.9td 66kw? Po opisu mi deluje da ti ne dobijas potrebnu kolicinu goriva iz nekog razloga, da li imas vazduh u sistemu, prljav filter, zacepljenje neko...kako ti se to cuje pumpa za vodu, ne razumem? Alternator nije uzrok ovog problema


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Da 1.9td 66kw mslm, nisam nikad gledao za dovoljan protok goriva, znam da je filter stavljen nov i ali davno bese... Imas li nekakve instrukcije za ispustanje vazduha iz sistema ? a pumpa za vodu se cuje bukvalno kao da grebe u kucistu, samo joj fali da kukuruz melje (nasao sam drugu ali mi treba vremena malo da je zamenim posto i nemam toliko slobodno vremena). I da gde mogu da nadjem modul za podizanje i spustanje stakala ?

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...