Jump to content
FAS Goran
Mark_Pine

Lancia Delta 1.9 TT chipovana

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, 

Skoro sam uzeo Lanciu Deltu 1.9 TT 2009. god.  Planirao sam da uzmem  159ku 2.4jtd restyling, ali posto sam pogledao i  Deltu koja mi je ostavila utisak interesantnog , modernog , prakticnog i nesvakidasnjeg auta, odlucio sam se za Lanciu. 

A i nisam jos posedovao Lanciu, a Fiat i Alfu jesam. :D 

Za sada su mi odlicni utisci, samo mi je pre nedeljak dana neocekivano crklo par osiguraca, sto sam resio isti dan.  Vozio sam kod Gorana na pregled , treba da uradim par stvari, ( zamenim kociono ulje, centralni nosac levi i desni kraj letve ) sto cu uraditi uskoro. 

Sto se tice utisaka u voznji, vrlo lagan auto za gradsku voznju, ima vrhunska medjuubrzanja , odlicno drzi u krivini, preciznost/ direktnost  volana nije na nivou alfe, ali nije tezak napred kao 159ka i nije neudoban kao 147/GT sa vecim felnama.

Enterijer mi je legao 100%, jedino su sedista mogla biti bolja sto se tice bocne potpore, i zao mi je sto nemam panoramu koju sam imao na proslom autu ( Fiat Evo 1.4 Turbo Multiair ) , pa sam se navikao na svetlost. :D

Sveukupno mi se cini da je best-buy u ovom cenovnom rangu. Ima izgled, eleganciju, sportsku notu kao i prakticnost uz veliki izbor motora.

 

Treba mi pomoc oko par stvari. Posto je auto chipovan na 230ak konja, kvacilo mi proklizava ponekad. U normalnoj , malo agresivnijoj voznji to se ne desava, ali ponekad ( naglo gas do daske, najcesce u trecoj ) zna da prokliza kvacilo. Kao sto sam napisao, vozio sam auto kod Gorana, rekli su mi da je kvacilo ok i da ima sigurno 20ak hiljada km zivota pri normalnoj eksploataciji. E sad pitanje je, da li da ojacam kvacilo ili da vracam na fabricki chip ( posto postoji ta mogucnost za 30ak evra tu gde je radio chip prethodni vlasnik ) ?

Druga stvar, radio bih malo estetiku, da li zna neko gde mogu da uzmem cepove/ poklopce od felni, jer mi fale 3 od 4 ? :D  Pitao sam kod Bakica i jos par otpada, nemaju.

Takodje bih mozda u crnu boju znakove uradio , tj.  mozda neki custom stikeri, je l neko radio slicno  ?

I preporuka mi treba za xenone napred i za led sijalice unutra.

Uskoro cu uslikati i okaciti jos slika, ovo je bilo cim sam ga kupio. Izvinjavam se na dugom postu. :D 

 

IMG-20210113-WA0000.jpg IMG-20210113-WA0001.jpg IMG-20210113-WA0002.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cepove kupi za svoje felne, verujem da ima, a i prave, pa onda stiker na njih.

Za cipovanje, kad vec hoce da skida mapu, bolje neka je promeni tako da nalet snage bude manje osetan, tj nek promeni krivu obrtnog momenta, sve se da ispeglati tako da ne proklizava kvacilo.
Na kraju krajeva, ko zna kakvo je to kvacilo, mislim na kvalitet ugradjenog dela, jer na svim automobilima fabricko kvacilo podnosi remap bez problema, sem ako tjuner ne zna sta radi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricko kvacilo je u pitanju. Posto su mi rekli u servisu da kvacilo ima jos zivota, sto sam i pretpostavio , ostaje da vidim sta cu sa mapom .  Mozda i da uradim to sto predlazes, ali ne znam koliko bi sad to naplatili i koliko bi kvalitetno to uradili na istom mestu. 

A sto se tice cepova, mislis da odem u neki ovlasceni pa da kupim nov ?

Hvala ti na odg 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni kvacilo, jer ako je ostalo samo 20 hiljada km zivota to znaci da je pred samim krajem, na samrti bukvalno, jer obicno kvacila na dizelima traju od 200.000km pa navise.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda cu i to, u jednom trenutku, je l imas neku preporuku ? Ja sam samo stavljao valeo i bio sam zadovoljan. Da li bih onda morao da ojacam zamensko kvacilo ? 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Mark_Pine said:

A i nisam jos posedovao Lanciu, a Fiat i Alfu jesam. :D 

Sledeci Maserati! :)
Cestitam na kupovini, da te sluzi super! 
Ja sam jurio dosta poklopce za felne za zenin twingo i cini mi se da je najbolji izbor na kupujemprodajem pretpostavljam od vozaca kamiona koji prevoze automobile pa skidaju sve sto mogu da prodaju posle... Verovatno zato i moj stigao u Srbiju bez daske za gepek i poklopaca felni :( Svakako sam vidjao poklopce za lancie, cak sam i ovde slao neke linkove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tražiš poklopce za te stelt felne, nećeš naći lako. Meni su pre godinu dana skinuli i još nisam našao ni na kp ni po pijaci originalne poklopce. Možeš probati kod ovlašćenog ali su cene oko 25 eur po poklopcu. 

Što se kvačila tiče, Luk se bolje pokazao ali je tvrđe kvačilo. Mada Valeo koji je prva ugradnja ako nađeš je super izbor. Kako mi je Goran rekao oni to i ugrađuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na autu, dobrodosao na forum i gde si do sad sa svim tim silnim autima iz grupacije :D 

 

Salim se malo naravno. Sto se kvacila i remapa tice, ja bih prvo proverio dobro kakva je to mapa, nazalost, puno je brlji na nasem trzistu, ne kazem naravno da je i tvoja, ali najbolje da proveris par stvari (logovanje parametara). Za kvacilo vec ima napisano iskustava... :)  

 

 

Uzivaj u autu i slobodno podaj jos slika, pogotovo enterijer :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa Lancia, sa tim felnama bas dobro izgleda :)

 

Vidi da li ovde imaju poklopci i da li su ti koji ti trebaju. Lik ima raznih tako da zvrcni Kp link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti , kontaktiracu ga da vidim sta kaze. :)

 

@Dale

Hvala ti puno! 

Uh kako bi neki stariji maserati legao. :D 

Nista, nadamo se boljem standardu u drzavi. :stuart:

Pogledacu i na kp, nesto ce valjda iskociti. 

 

@andreja.micovic

Znaci bice duga potraga.  :D Je l imas iste felne ? Pogledacu za kvacilo, da resim prvo ovih par drugih "sitnica" , pa na kvacilo da se bacim. Pretpostavljam da nije jeftino u svakom slucaju. Hvala ti u svakom slucaju.

 

@horvat

Hvala ti, bolje vas nasao.  Bolje ikad nego nikad. :D 

Imao sam tri Italijana pre Delte, Fiat Cromu 1.9 8v , Alfa Romeo 147 restyling 1.9 16v ( chip, straightpipe, eibach opruge , distanceri..) i Fiat Evo 1.4 Turbo Multiair. Ubacicu slike.

Croma  jeftin i kvalitetan porodican auto ( nije bio za mene u tom trenutku, ali je sluzio par godina ). Alfa Romeo 147ica sa malo prerade odlican auto, upravljivost , ubrzanje, direktnost volana... Doduse niko nije voleo da se vozi samnom zbog Eibach opruga. :D  Fiat Evo mi je prava gradska zujalica, momacki auto. Hteo sam ga sa troje vrata, ali posle sam skapirao da mi ipak fali prakticnosti. Eto ukratko o mojim bivsim kolima. 

 

Za parametre mape je l imas neku preporuku gde bih to proverio ( meni prvo pada na pamet Revo ) ? 

Ne brini , pasce slikanje uskoro. 

1 hour ago, ISV_01 said:

Lepa Lancia, sa tim felnama bas dobro izgleda :)

Vidi da li ovde imaju poklopci i da li su ti koji ti trebaju. Lik ima raznih tako da zvrcni Kp link

Top, hvala ti, zovem sutra sve da vidim sta moze da se uradi.

Da uradim jos par stvari estetski i bice prava.  :)

 

IMG_20200823_210419.jpg IMG-20191125-WA0000.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinuti nepotrebni citati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da pomognem do kraja kad sam pri kompu sada :) Nemam iste felne imam ove sa brojem 4
image.thumb.png.8672088d014235dedc0bbd8e590930b0.png

 

A evo i poklopca:

image.thumb.png.6e7c0304777a00983dc88853a9c52ccf.png

 

 

tebi treba za 18" 

image.thumb.png.416e0d991167bdb3fff21aed70094511.png

 

Pogledao sam sad, za 17" su 20 i koji eur, ove su skuplje. Evo i neki link što mi je izbacio google za broj sa dela https://www.carpassion.eu/prodotto/coppetta-ruota-coprimozzo-lancia-delta-nera/ pa baci pogled. 

image.thumb.png.36dcfd898fe46a2cf260b0b97ab7c335.png

 

@werp690 video sam šta ima na kp ali koliko vidim to su samo čepovi za centralnu rupu, ne ovaj poklopac koji prekriva šrafove. Da pravi neko to kod nas ne znam, mislim da ipak mora odlivak originala pa spram toga da se radi. Mislim da je prečnik 140mm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Mark_Pine said:

Za parametre mape je l imas neku preporuku gde bih to proverio ( meni prvo pada na pamet Revo ) ? 

 

Moze naravno Revo, a moze i neki majstor, a ako si vican sa MultiEcuScan-om, mozes cak i sam, na nekom praznom otvorenom putu, na kojem mozes bezbedno da napunis 4. brzinu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2020 at 10:01 PM, Nuova Delta said:

 

@clover

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17355102/lancia-delta-19-twinturbo

 

Untitledz.thumb.png.cf269f84379250660a3406a73f0cd30d.png


Brembo prednji diskovi i plocice i zadnje Brembo plocice, veliki servis pre oko 2.000km (Continental, Dayco, Inna..), mali servis pre 0km (Bosch, Continental..), ChipTunning, 8 inca Android multimedija, set zimskih novih guma i set letnih polovnih, registrovan, sve racune ima, prava kilometraza, servisna knjiga itd. itd.

 

Jesi ti ovaj auto uzeo? 

 

Čestitam, neka te lepo služi  :cheers:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mark_Pine said:


.....Fiat Evo 1.4 Turbo Multiair.

 

IMG_20200823_210419.jpg 

 

 

Nudio si mi ovog GP-a u zamenu za AR 159, pre par meseci.

 

Uvek mi je Delta bila zanimljiv auto, da te sluzi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mark_Pine said:

Da, bas taj sam uzeo. :D 

 

A pa ta je spominjana ovde na forumu :) nije predstavljena ali bilo je u planu nekih modifikacija pa se odustalo i očigledno otišlo na Saab

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG

Pa da , gledao sam zamenu za  159ku sa dobrom servisnom istorijom, ali na kraju ga prodah. Secam se, crni karavan. :) 

 

@andreja.micovic

 Haha, vidi stvarno. :D Generalno auto je u odlicnom stanju, vidi se da su prethodni vlasnici vodili racuna. I dalje sam u kontaktu sa @Nuova Delta koji je u saab aero projektu.  :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabulja stara najjaci :D :D Inace pitao sam u temi o menjanju brzina kako da vozim Saab-a, ali mi niko nije odg, pa evo da probam ovde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da okacim par slika, jer  sam planirao manje estetske promene na Delti i mozda neke sportske opruge da stavim ( ako neko ima preporuku ili da prodaje nek javi ).  Ali se mozda i proda , jer mi se nenadano javio covek da hoce da je kupi, iako nije na oglasu. 

Inace , za  skoro godinu dana 1.9 tt Delta se bas odlicno pokazala - dva servisa , zamena nosaca motora, par grejaca i stabilizatora ( da kucnem u drvo ). :D 

 

IMG_4109.jpg IMG_4113.jpg IMG_4120.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ja upisem u temu i da izmekecem nesto. Prvo prelepa delta svidja mi se a posebno TT, sto se kvacila tice opiciti sinter i ojacati korpu i nastaviti sa tom mapom :D Salu na stranu lepo kaze Horvat logovati podatke videti sta se tu desava, ako moze malo da se koriguje taj nalet NM, da se olaksa posao kvacilu sto vise. Svakako 1.9 TT ima dovoljno NM i na fabrici ali opet kad su vec bacene pare na remap da se tu nesto iskoristi a ne da se vraca na stock. Postoji opcija da teras inat da ides na sinter i ojacavanje korpe a opet mozes da uljudis mapu ako je vec radjena pa da to kombinujes sa mirnom nogom i uraslim noktima, sve je do tebe :devil: Choose your pill wisely Neo. Red or Blue its on you :ph34r:

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je do sad nešto i uradio pošto je pitanje oko kvačila bilo u januaru...ali pošto i dalje fale 3 čepa, možda i nije   :lol:

 

8 hours ago, Mark_Pine said:

Evo da okacim par slika, jer  sam planirao manje estetske promene na Delti i mozda neke sportske opruge da stavim...

 

Od manjih estetskih promena prvo skini taj jedan čep sa felne, bar da bude ujednačeno. Po njemu daj nekome da ti na 3D štampaču napravi još 3. Ili 33. Da imaš u rezervi i za prodaju. 

 

Opruge imaš ovde:

 

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/styling-i-tuning/eibach-opruge-za-sva-vozila/oglas/28105604?filter_id=1477882442

 

Malo se čeka, ali je cena korektna. Ako ne grešim, oko 200inak ojra kad sam ja pitao... Davnih dana. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...