Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo - problem sa otvaranjem vrata

Recommended Posts

Hahahahahahhahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spusti staklo do onih gumenih krugova i raskači pa izvuci na gore, skroz. Dalje, do brave imaš dva plastična klinčića u limu kojim je vezan peko plastičnog nosača za bravu vrata. Ostaju samo kablovi i konektori do stuba i jedan na samoj bravi u vratima. Lako se raskačinju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

 

imam problem sa otvaranjem vozacevih vrata... Naime, mislim da me death lock zeza jer sam cesto tako zakljucavao i desilo se da kada otkljucam vrata podignu se svi "pipci" ali se vozaceva ne mogu otvoriti, suvozaceva rade normalno.

prilikom otkljucavanja ce suje da brava odradi... kad zaklucam death lock iznutra mogu da podignem pipak kad pokusam da otvorim na rucicu(sto ne bi trebalo), ali ne i vrata drugi put kad potegnem, a na suvozacevim ne dozvoljava (sto je kako treba)

 

Je l imao neko ovakvih problema???  :no   :no   :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje li neki srafovi za stelovanje vozacevih (odnosno generalno svih) vrata?
Konkretno, u zadnje vreme primecujem da vozaceva vrata pri otvaranju struzu o granicnik vise nego do sad. Podmazivao sam seleniom ali ne pomaze. Kao da su se vrata malo obesila dole. Moze li se to nekako dostelovati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobila su luft u sarkama. Skini sarke i odnesi da ti naprave bixne. Brzo ce i granicnik da ti pukne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto ti i predlog i resenje. Skines sarke i odneses kod strugara. On napravi bixne, vratis sarke, usrafis vrata, ustelujes i vozis

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci imam slican problem kao i vi. padala je nenormalno jaka kisa i kad sam htjeo otvorit vozaceva vrata ona nece. na daljinskom ga otkljucam i u vratima se cuje da je centralna otkljucala ali ona se ne otvaraju. povucem za bravu a ona labava kao da je zakljucan(a ubiti je otkljucan). vec dva dana nemogu ih otvorit. pa ako je netko imao slicnih problema pa da mi pomogne malo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Imam problem na Stilu 1.9 JTD sa troje vrata, desna vrata ne mogu da otvorim ni iznutra ni spolja, da li neko mozda zna u cemu je problem? Unapred zahvalan.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojan94

Pitanje je spojeno sa odgovarajucom temom. Mozes da pogledas i dosadasnja iskustva napisana na temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene na marei  od prekjuče problem sa vozačevim vratima, dan pre toga sam vozio zaključao ključem vozečeva vrata i centralna odradila svoje, sutra dan da uđem u auto ne mogu da otključam ključem vozačeva vrata odnosno centralna brava ne reaguje, otključam preko brave na suvozačkim vratima ali idalje ne mogu da otvorim vozačeva vrata? ni solja ni iznutra kao da je el. brava ostala zakljucana, sva ostala vrata uredu,  kada probam kljucem brava reaguje i zakljuca ostala vrata ali ne reaguje na drugu stranu(da otključa) centralna pa me zanima u cemu moze biti problem i kako da uopšte otvorim vozačeva vrata? jer sad kad su zatvorena ne mogu da skinem tapacir, deluje mi da je mehanicki uredu jer se cuje kada pokusam da otvorim iznutra i dize pipak a kad je nategnuta unutrasnja kvakica ne moze da se spusti pipak pa mi deluje da mehanički radi a da elektro zeza jer neće da otkljuca centralnu odatle.

Molim za hitnu pomoć kako otvoriti vrata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz imam problem sa ruckom spoljasnjom suvpzacevih vrata. Kad neko otvori spolja vrata ostane blokirana steka, dobija kao slobodan hod i ne mogu vrata da se zatvore. Moram da lupim nekolka dobra puta iznad steke i ona tek ono postane tvrdja i mogu se vrata zatvoriti. Sta raditi?

 

 

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Staras

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom.

Vrata se otvaraju/zatvaraju normalno samo sa unutrasnjom kvakom? Ako je tako, moguce da te zeza mehanizam/sajla spoljne kvake.

Verzija 3v ili 5v? Ako je u pitanju 5v, ovako ti izgleda mehanizam kada se raskupusa oplata vrata (cilindar odvojen od mehanizma brave):

 

slika14.jpg.bf7e36035e84c56be588dec3f2b83378.thumb.jpg.162298273901a4b357327bf47cf4b069.jpg

 

Tj. kada je kvaka napolju:

 

853df783eee5-1920x1080.thumb.jpg.999d5f886c7e9799b045b1b7c891fb4a.jpg d571bc983a8a-1920x1080.thumb.jpg.928894e4fc12d80c5aefd044a23e7221.jpg

 

Vrlo korisna tema ukoliko krenes sam da majstorises:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz, ljudi dal vam se u fiat stila desila ova luda stvar? Sva vrata vozaceva, suvozaceva, zadnja znaci sva vrata iznutra ne mogu otvorit nikako nema sanse a izvana nikakav problem otvorim svaka vrata normalno al iznutra nikako nmgu otvorit. Cudno bas sva 4 vrata.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari...malopre vozio klinku na trening i onda da izadje pozadi iz kola nekako nezgodno uhvati ono za izlazenje i culo se nesto kvrc i sad nema ne rade zadnja desna vrata tj iznutra ne mogu da se otvore...spolja rade bez problema otvaraju se i zatvaraju...iznutra kad se pokusa nista se ne desava...e sad dal je spala ili pukla sajla ili nesto trece..5 godina je na tim vratima bilo okrenuta ona plastikica da ne mogu deca da otvore vrata a sad porasla ja to iskljucio a oni sjebase ..u fazonu sam da bi sam majstorisao ako nije neka nuklearna nauka...punto 2003 5 vrata ako imate neku shemu i predlog sta raditi hvala..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, imam jedan problem. Sinoc sam skinuo klemu ( ne pitajte zasto ) i pre toga zakljucao auto. Sada sam hteo da ga otkljucam, ali provalim da mi se brava na vratima ne okrece uopste, Udje kljuc, ali brava ni milimetar da se pomeri.. Na gepeku isto... Sta mi je raditi? Ne mogu da udjem u auto...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...