Jump to content
FAS Goran
djomla

C4 Picasso - bela tehnika -

Recommended Posts

Al' što Mića zapeo da se sve menja, a on godinama vozio bez zadnje metlice

Lako je tuđim qrcem koprive mlatiti

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Nije hteo da menja parcijalno delic po delic metlice vec celu metlicu u komadu, da se vidi raskos :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, da priupitam nešto, na koliko je inače predviđena zamena filtera na klasicnim automaticima, tamo gde je filter lako dostupan (bez potrebe skidanja menjaca)? A na koliko je predviđena zamena istog na ovakvim kao kod mene, gde je sam filter u menjacu?
Nije troll pitanje, ozbiljno pitam, ako neko ima podatak.

Sent from my HRY-LX1T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Al' što Mića zapeo da se sve menja, a on godinama vozio bez zadnje metlice

Lako je tuđim qrcem koprive mlatiti

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Pa brate il menjas ulje i filter ili ne diraj nista i vozi, ne teram ga ja da sad radi on taj servis.
Metlica zadnje je nebitna, ne bi je ni sad imao da mi Asterix nije kupio :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

djomlislave

 

Teraj to i ne pitaj puno, ako ti rikne, daćeš 700-800 jura za remont Aisina i srediće ti filter usput

 

Ali veća je verovatnoća da ćeš ga terati i prodati čitavog i kupiti drugi

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2021 at 12:05 PM, djomla said:

...

Parcijalno bi značilo da se ispusti par litara ulja i dospe toliko, ovde se radi ispiranje menjaca...

 

Tako je kod mene urađeno. To rade sad zato što mnogi imaju mašinu na koju samo priključe menjač i ide zamena kompletnog ulja. Unese parametre koje je vozilo i koji je menjač i majstor je završio svoje. Novo ulje cirkuliše kroz ceo menjač sve dok se staro u potpunosti ne izbaci. I to je s' jedne strane mnogo bolje od zamene samo onog dela ulja koje se ispusti kad se odvrne čep. U svakom automatskom menjaču ostane uvek cca. 35-40% starog ulja u sistemu kada se samo ispusti na za to predviđeno mesto. Tako možemo da kritikujemo i zamenu ulja sa filterom ako staviš novi filter i ostaviš pola starog ulja. Šta na kraju krajeva čuva metalne sklopove? Ulje ili filter? Ostaviš pola starog ulja da podmazuje ali si stavio novi filter. biiip posao. 

Naravno da je najbolje zameniti komplet ulje i filter, ali je to ponekad besmisleno zato što tako nije ni konstruisano niti predviđeno. Skidati i rastavljati menjač na svakoj redovnoj zameni ulja je nonsens i ne treba ga raditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć smo se@Ivan@skile86 i ja malo igrali sa štelovanjem farova. Ivan im je objasnio da nisu bacali gde treba dok je Skile nadgledao radove
Još jedared da se zahvalim obojici na pomoći!
Što se menjaca i ulja tiče, upravo što kaže@PremieRacing i@srdjos mašinska zamena komplet sa ispiranjem i ćeraj dalje. S' obzirom da je kilometraza oko 170kkm (ako je verovati servisnoj koju sam naknadno nabavio od servisa iz CH) mislim da je nepotrebno rasklapati ceo menjač, tako da, čekamo termin kod Slavka. 5bae3ea107c5f729486d2bbccec426aa.jpg

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, djomla said:

Što se menjaca i ulja tiče, upravo što kaže@PremieRacing i@srdjos mašinska zamena komplet sa ispiranjem i ćeraj dalje. S' obzirom da je kilometraza oko 170kkm (ako je verovati servisnoj koju sam naknadno nabavio od servisa iz CH) mislim da je nepotrebno rasklapati ceo menjač, tako da, čekamo termin kod Slavka. 

 

Tom menjaču je interval zamene ulja je 60-80 000km zavisno od uslova vožnje. Ako nemaš neki podatak kada je menjano, znaš što ti je činiti. Kod nas u NS-u košta oko 150e zamenja ulja.

EAT6 je u stvari Aisin TF80-SC a ispod imaš specifikaciju ulja

 

volvo%20gearbox%20oil.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, djomla said:

Još jedared da se zahvalim obojici na pomoći!

Nema na cemu i ovde ;) . Kada "krknes" malo bolje sijalice - ako se jos uvek ne snalazis, javni se pa da malo dostelujemo snop ako zatreba, trenutno je podeseno "skolski". U desnom faru deluje da je neka bas lom sijalica - to je ono sto smo konstatovali da je desna strana savijena oko bandere kada smo ispravljali tablicu :P .

PS: Nagradno pitanje za sve - ko je cuveni, mladi forumski Alfista sa slike?

Cuore Sportivo, samo Alfa, samo to me radi, Alfa virus, itd... Na kvarno sam ga slikao, dok ocenjujem usvojeno znanje :stuart: .

Nagrada za najbrzeg - krug u 1.4 TDI Vagenu postovanog kolege. Srecnom dobitniku, utisak dinamike i zvuka pojacace i izuzetno retka "Wolfsburg silver metallisch" nijansa boje:

 

IMG_20210523_224338.thumb.jpg.df5d01428764b83816e82a25f5196ebe.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako vidi ono sto hoce :P , poenta fotke je stelovanje farova na "ovome" :) sto moj drugar Alfista doveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bane1321 said:

@Dale to na "Smederevcu" pre "Kocke"?

Aha, prosao jutros, bio u koloni pred radove. Vidim @djomla  ceka red za tehnicki... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...