Jump to content
FAS Goran
djomla

C4 Picasso - bela tehnika -

Recommended Posts

Još davno su Francuzi tako skupljali ureu za blue HDI motore:

 

 

 

 

 

 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat Kasper se nije više pojavljivao, a da se slučajno ne pojavi opet, pobrinula se hobotnica sa slike. 64752f75c03ca769c95efc694cdf2863.jpg

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je bre ovo, na nova kola!?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz misliti kako izgleda onda nesto komplikovanije. Zlatan stilo.. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako i ne bi, stvarno ima sve što treba i više.     :thumbup:

 

Sad sam skontao da je menjač izgleda isti kao u mojoj Delti. Osetiš li ono 'ubacivanje' u prvu kad staneš na semaforu pa pustiš kočnicu da kreneš? Meni samo to smeta,  mada je tako napravljen da bi se čuvao. Izbacuje iz brzine kad stojiš da se rastereti.

Inače šaltanje si dobro opisao, čak mi i iz 1 u 2 nije ništa strašno i oseti se samo po nekad a zavisi od desne noge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Upravo to, zavisi od noge na gasu to prebacivanje 1-2, u većini slučajeva se ne oseti.
Obraticu bas paznju na taj momenat sto si opisao, za polazak sa semafora, iskreno nisam primetio nista.
To "ubacivanje" se oseti sa gasom ili bez, tipa pustis kocnicu pa dodas gas tek kad krene ( pola sekunde npr) ili odmah stiskas gas?
Ako nisam previse konfuzan
A menjac bi trebao da je isti i u Delti i kod mene.


Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve zbog delimicne pohabanost i odstupanja fabrickog stanja, ali nista ja tu ne bih dirao (osim ulja koje ste vec zamenili).

Jer ni kvacilo/zamajac nece biti kao novo posle toliko godina i kilometara, a ni to niko ne menja bez nekih vecih simptoma (tipa da kliza, trese itd.)

 

Oseti se da nije novo, ali to je sve, mislim to je normalno za sve automatike ikad, ne samo aisin, vec i za mercedesov, za jatco, za zf itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ulje nisam zamenio, otisao sam do Slavka, pre zamene je Stevan (Slavkov sin) testirao menjač, ustanovio da je sve ok (neće da menja ulje ako nesto ne valja), kad je ispustio malo ulja da vidi u kakvom je stanju, po njegovim rečima, ulje je kako treba, boja itd, tako da mi je savetovao da odlozim bez problema zamenu.

Što se njegovih saveta tiče, konkretno za ovaj menjač, ne prija mu "potpisivanje", prilikom polaska, bez jakog/naglog gasa, bez problema držanje na kočnici, više mu "smeta" prebacivanje iz D u N npr na semaforu, prilikom parkiranja na nagibu prvo se povuče ručna pa se prebaci ručica u "P".

Prilikom puštanja kočnice na semaforu, ne bi trebalo da bude nikakvih "udaraca". To je od prilike nešto što mi je on rekao.

 

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ovo mi zvuci neozbiljno :D 

 

Znam da vaze za jedne od boljih na ovim prostorima, verujem da znaju da remontoju menjac odlicno, ali zamisli scenu da odes kod bilo kog obicnog majstora i da kaze da nece da menja ulje u motoru ako nesto ne valja, eventualno izvuce sipku i pogleda boju ulja, pa ako je kako treba onda odlozis zamenu ulja u motoru :D 

 

Ulje se menja kako u motoru, tako i u menjacu da ne dodje do problema, preventivno, a i u nekim intervalima, a ako nisi siguran kada je zamenjeno ulje, bilo u motoru ili u menjacu onda se zameni.

 

Takodje nijednom menjacu na planeti ne prija potpisivanje prilikog polaska :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...