Jump to content
FAS Goran
cane

BMW m340i xDrive G20

Recommended Posts

@PremieRacing

 

Ma sramota me da pisem sta sam sve izmenjao u ovih par meseci Nista pametno, vredno spominjanja auto entuzijastima pa i ne ulazim na forum

Nadam se da cu se vratiti na pravi put

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacingTi bi samo da budzis, ma nista to ne valja dok ne baca vatru i detonira na izlaznoj cevi mora da puca :D , ali komentar "trosi 50% manje od ocekivanog" kao da ga daje u miraz ili sprema za bubanj potok  :D 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar auto, nema mu se sta zameriti, ozbiljan kvalitet gde god oko zastane

 

FD359C40-153E-4D6E-BADC-3571BAA0A4DE.jpeg 9A732212-1390-41B1-8283-C733D90BBC94.jpeg 251CB4DB-B2F0-43A3-A7B5-C591B015ED28.jpeg

 

On 8/23/2022 at 1:26 PM, nemanja84bg said:
[mention=3605]PremieRacing[/mention]Ti bi samo da budzis, ma nista to ne valja dok ne baca vatru i detonira na izlaznoj cevi mora da puca  , ali komentar "trosi 50% manje od ocekivanog" kao da ga daje u miraz ili sprema za bubanj potok   


Ovo bese jedan od prvih utisaka za m340i, ali jeste tako, malo prelazim, pa me bas briga za potrosnju, a kad uzimas benzinjaru od skoro 400ks planiras potrosnju od bar 15-20L ali nekim cudom auto se vozio bez i malo muke i stekanja sa 12L potrosnjom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salio sam se za komentar to je inace starovremsko razmisljanje koje mi starije generacije imamo neka vrsta navike ,nove tehnologije svakako stede, savremenije komore, ubrizgavanje i ostalo eto ti 4,5 litra efikasnosti vise , crysler 300c 5.7 isto trosi oko 10-12  pristojne voznje zasto? Zato sto tim nacinom voznje motor radi na 4 umesto svih 8 cilindara a kad potopis do poda on sve pali i trosi. I to je samo jedna od tehnologija koje danas postoje. Odlicna je benkica bolja od cayena iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze jedan auto sve da pruzi sto coveku treba. Ovaj je blizu ali ima 500kg viska A opet puno bolje se vozi od svih SUV-ova u kojima sam imao prilike da se vozim ili da ih vozim. Doduse nisam vozio Stelvija
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoze ovo je dejli drajver svuda staje a cayene je za nesto ozbiljnije, skoro sam video sliku nissan patrola u nekim verzijama i sad on ima tipa 5 razlicitih varijanti ako me secanje dobro sluzi - od gradske do verovatno za ostrije terene i uslove unutra je sta znam ne svidja mi se ali za teske radove onaj sa usisom izdignutim i filterom za pustinje bih pre svih odabrao taj je ozbiljan , sa ozbiljnim offroad tockovima , visokoj poziciji i sl. Cayene je limuzina-dzip to je fensi varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cane, vidjam ga vec neko vreme kod mene u kraju. Ima li 10 godina od kad je otisao od tebe?

20221003_101219.jpg20221003_101208.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooo jeste, video sam ga i ja skoro, sve do nedavno bio je na moje ime

 

Kupio ga je neki momcic malo cuknutog, valjda ga je sredio

 

Vidim i socivo u far je stavio, znaci brine o njemu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom :D

Ne pratim redovno ovu temu, ali bas lepa kola biras, moracu cesce da svracam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve najbolje Losmi, cestitke i sa moje strane ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/11/2021 at 2:46 PM, cane said:

Malo je klotaric to jest konfigurisan je pazljivo da ne ode cena u nedogled. Nema one neke fensi stvari kao sto su laser farovi, headup, autopilot...

 

Razumeh da si u medjuvremenu likvidirao ovu besnu lepotinju, ali, osvrnuo bih se na ovo što kažeš o načinu kako je od strane prvog vlasnika bio konfigurisan taj G20 koji si imao ( kažeš "klotarić"). I da od opcionala nije imao "autopilot".

 

Za G20 taj opcional je samo 699 evra (baš gledah neki dan cenovnik opcionala za njega) i sada da odeš u salon "Delte", od onih tamo izloženih 15-ak vozila u salonu (a ima i jedan lep 320d xDrive za oko 65 hiljada ), koji cenom (neki) prebacuju i 210.000 evra, ti taj opcional nećeš naći na više od dva vozila.

 

Zašto ih "Delta" tako konfiguriše (bez radarskog tempomata, koji ima smešnu cenu), ja pojma nemam.

 

Znam jednog lika koji je kupio nov G20 M340i karavan i bio je stavio i taj opcional, pa ga prodao, a nedavno je kupio X7 40i xDrive, na koji nema šta nije opciono stavio (pa i "muziku" od skoro 1.500W koja košta preko 5.000), ali, taj smešno jeftini ACC nije stavio. I nema.

 

Meni je to neverovatno.

 

Nateraš cenu BMW-a ili drugog premiuma uz razne opcije na 100-150 ili i 200.000 evra, i na kolima na kraju nemaš "autopilot", a koji standardno ima i bazna Toyota Aygo...

 

p.s.. Srećan rodjendan !

 

Izvini za upad na temu :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni ja u cemu je fora, bas retko koja g20 za nase trziste ima autopilot. Nije da sam ga nesto koristio u kolima koja su ga imala ali svakako je dobar safety feature.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto realno kad sednes u auto pre vezivanja pojasa iskljucis ss, obavestenje za gazenje linije, adaptivni tempomat te smara jer vozis svoju voznju i na kraju koristis samo ono osnovno sto je potrebno,kao i velika vecina :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da razumem kada neko kao prvi vlasnik poručuje iz proizvodnje nov BMW (ili kada uvoznik ili diler poručuje za lager ) i želi da bude "M Sport" paket, koji kao celina sam po sebi nosi dosta pojedinačnih spoljnih i unutrašnjih M osobina (pa i crne bočne spoljne lajsne). Pa za to "crno" plati još 4.515 € kod G20.

Razumem kada taj ("preko" M paketa ) poruči dodatno opciono i neke crne felne (jer mu se možda ne dopadaju one opcione od 18" koje su stabnardno deo "M Sport" opreme). Pa onda i na te crne felne da preko 1.000 €.

A onda opcioio doda i prednju crnu masku hladnjaka i/ili dodatno zatamnjena zadnja stakla. A samo ta dva dodatka (a samo ta lajsna napred i crna stakla iza B stuba koštaju mnogo više nego opcioni ACC).

I malo po malo, nakrcaju se ti opcionali, na 20 ili 30 hiljada ... Kola ti "sva u crnom" ( što je estetski i dalje meni skroz OK ), ali, i dalje namaš onaj ACC od 699 €. Kao da nikada nećeš voziti i auto putem.

 

To ne razumem kod "prvog vlasnika", a ni kod dilera koji za lager tako konfiguriše kola za unapred nepoznatnog kupca. Pri čemu taj diler nekada na kola za lager (i za tog nepoznatnog kupca ) opciono stavi čak i kuku za vuču (koja košta kao "Svetoga Petra kajgana", kao što sada videh da "Radulović" ima na jednom 218i AT ), a opet ne stavi i taj prokleti ACC (koji košta par puta manje).

 

Nikako to na razumem. Tu logiku.

 

I onda listaš BMW oglase ia svakih 50 oglasa (novih vozila, za lager) naidješ na onaj na kome na spisku opcione opreme piše i "5DF AKTIVNI TEMPOMAT SA STOP&GO FUNKCIJOM" ( sada vidim, ima čak i jedan takav nov M340i iz 2023. ) i onda se pitam - "A zašto ga staviše na taj, kada to nisu stavili na onih preostalih 49 ?

 

:)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi takav paket opreme (bilo da je u okviru safety pack ili slican) bio primaran u odnosu na bilo sta drugo. Kad vec uzimam nov/iji auto treba gledati da se isprati najnovija tehnologija bar u nekom cenovno pristupacnom segmentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...