Jump to content
FAS Goran
cane

BMW m340i xDrive G20

Recommended Posts

Izgrdio ga instant i po guzici, bas je mali malac, oko 3 godine ima pa ne moze covek ni da se ljuti, samo sam stegnuo zube, izbrojao do 3 i otisao dok nije zama'nuo jos jednom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok to je sve normalna reakcija svih ucesnika, tebe, oca, klinca.

 

Pitao sam zato sto znam za slucajeve gde na takav ispad deteta roditelj se smeje kao "ma igra se dete" i/ili jednostavno iskulira, tu mi bas krv prokljuca, a i sam sam roditelj malog deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine u onom lokdaun-u iz dosade ajde ja i moj sin ( tada 4god) da operemo kola. Uzeo on sundjer hoce da trlja, rekoh daj mi ja ove visoke delove da predjem kao. Dosao do haube i soferke i cujem komsiku nemicu onako sa akcentom " Komsija, mali prska nesto crno". Ja dodjem do gepeka a on uleteo u garazu, uzeo bamper sprej i sara li sara po gepeku. Umalo me srcka nije strefila Brzo nitro, krpe, brisi, trljaj..imao sam srecu sto su bila mokra kola pa se skinulo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deca su show :) Tako meni jednom kao da me iznenade, oprale mi kola, on sav musav jos ova najstarija se popela na haubu i trlja. Morao sam da glumim da sam odusevljen

Od tad iznajmljujem garazu u komsiluku iako mi uredno stanu 2 auta u dvoriste


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2021 at 10:02 AM, vagenovac said:
Ok to je sve normalna reakcija svih ucesnika, tebe, oca, klinca.
 
Pitao sam zato sto znam za slucajeve gde na takav ispad deteta roditelj se smeje kao "ma igra se dete" i/ili jednostavno iskulira, tu mi bas krv prokljuca, a i sam sam roditelj malog deteta.

Dete je dete,ne kapiram poentu...deci u porodilištu ne ubacuju podatke USBom gde će bacaju stvari.
Uvek prvenstvo ima dete pa auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ne razumes :) 

 

Al da ti pomognem, niko nije rekao da dete nije dete.

Niko nije rekao da decu u porodilistu ubacuju podatke usbom.

Niko nije rekao da auto ima prvenstvo pa auto...

 

Ja sam se osvrnuo na slucajeve kada je roditelj nemaran i ne vaspitava dete. :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko rekao da dete od 3 godine moze da proceni takve stvari uvek?

Jel neko rekao da su automobili pravo bogatstvo, a ne deca?

 

Stvarno ne razumem zasto spinujes, osporavas neke fiktivne stavove koje niko nije izneo, apsolutno bez ikakve potrebe.

Meni je pogotovo ruzno sto si mene citirao, pa maltene impliciras da su ti nakaradni stavovi moji iako apsolutno nisu...

 

Skroz je normalno da malo dete ne zna sta radi, zato je tu roditelj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2021 at 10:13 AM, MS PK said:
Prosle godine u onom lokdaun-u iz dosade ajde ja i moj sin ( tada 4god) da operemo kola. Uzeo on sundjer hoce da trlja, rekoh daj mi ja ove visoke delove da predjem kao. Dosao do haube i soferke i cujem komsiku nemicu onako sa akcentom " Komsija, mali prska nesto crno". Ja dodjem do gepeka a on uleteo u garazu, uzeo bamper sprej i sara li sara po gepeku. Umalo me srcka nije strefila Brzo nitro, krpe, brisi, trljaj..imao sam srecu sto su bila mokra kola pa se skinulo

Barem si siguran da je 100% tvoj

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2021 at 12:04 PM, andreja.micovic said:

Auuu... 

 

Auuuuu komš'o šta je tebi na pameti   :X

 

Ja jedva čekam da moj mali krene da prska crno i žuto i da dovodi kući, ali moram malo da sačekam, ipak ima samo 1,5god.   :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac sta ti imas protiv male dece? :rofl:

P.S. ja sam imao situaciju da mi je komsijin klinac, potpuno istog uzrasta kao i moj (4 god) kormanom bicikla (bez gumenih rucki) povukao finu crtu po vratima od pasata, namerno. Nekim cudom, sve vreme je vukao po lajsni koja svakako vec nije bila reprezentativna. Komsija se skenjao posto zna da vodim racuna o kolima, hteo da mi plati farbanje, reko 'ne zajebavaj'. Inace, mislim da mom klincu nikad ne bi palo na pamet tako nesto, ne zato sto sam ga tlacio, nego je valjda pokupio od mene tu neku paznju prema autu, tako da je nazovem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokupio paznju ili si mu usadio istu? :)

Ja nemam dece, ali mladji brat dosao sa psom do otvorenog gepeka, a ovaj uskace gde god.
I aj sto je pas krenuo da uskoci, sta da ga krivim, nego ga buraz povukao (kasno), pa je zaorao kandzama po braniku.

Za ove sa decom od 1-4g, ne brinite, nista se nece promeniti, ni sa 14g ne razmisljaju puno :) :) :) Ipak su to deca.

Ja sam lansirao one raketice sa pijace sa hauba automobila kao klinac, jer pod nagibom su, pa lepo lete, ne samo u vis... Sad razmisljam koja sreca da nas neko nije ubio.
Sedeli kao klinci non stop po haubama, gepecima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije da sam mu nesto posebno skretao paznju.. sad kad razmislim, i moj cale je bio takav. Iz mladosti, vise ima slika sa ficom nego sa kevom, al bukvalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=11579]vagenovac[/mention]

eto ljudi objasnili...

Da li treba da oštećuju tuđu imovinu? Naravno da ne

Ali da meni dete izgrebe auto i da ga otac zbog toga bije...ja bi posle prebio njega.

Fala Bogu nemam takvih u okolini koji biju decu što su deca

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2021 at 7:02 PM, rkoma1986 said:
Pa nije da sam mu nesto posebno skretao paznju.. sad kad razmislim, i moj cale je bio takav. Iz mladosti, vise ima slika sa ficom nego sa kevom, al bukvalno

Ma do svega je, do roditelja, do vaspitanja a i do samog deteta. Mala deca su ipak nepredvidiva, ne znas sta moze da im padne na pamet pogotovo u drustvu kad su. Kod mog brata deca su strogo pazila kako ulaze u kola ali on je bolesno pedantan i oni jos iz nosiljke gledaju kako on glanca, pazi, pa im je to nekako usadjeno u svest od malena a verovatno bi im on usadio i na silu :D Ja sam pedantan da kazem normalno, pazim da mi je cisto, koristim osvezivace, sprejeve itd. ali sam tolerantan kad su deca u pitanju. Npr.moj ima obicaj da se prebaci napred izmedju sedista,precicom. Nije mi drago al jbg, kazem mu nemoj i toliko. Skoro usao kod kuma u Bmw pozadi, normalno ali bile mu prljave patike i nije naucen da pazi pa je negde zakacio, ovaj me zove da kuka, reko ocisti ,mogli ste da prosetate tih 200m :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, rkoma1986 said:

Au brate, stvarno si navalio na coveka. Ne znam cemu takvo preterivanje, nije napisao da otac treba da prebije dete...

 

Niko nesme da vas bije ! :lol:

 

Mene keva lešila, al' samo povremeno, kad baš žestoko za*erem, i hvala joj za to. Pomoglo je da svatim ozbiljnos' **anja koje sam blagoizvoleo sočiniti, i sočinjenije njino valjaaano iškolovati ... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam prisustvao situaciji kod kolege na slavi.Uzeo passata b5.5 i ajde da vidimo auto,kad izasli napolje dete od 6god uzelo stap i pise po celoj desnoj strani.Naravno cim je nas videlo baci stap i pobeze,znaci da mu je jasno bilo da radi nesto sto ne bi smeo.Da bi stvar bila jos gora,vec ga je neko pre toga video i sklonio ga od auta,al se mali vratio ubrzo.Kad su rekli njegovoj majci sta je bilo,e sad cu ja da uzmem prut itd.Tu se vidi da su roditelji krivi, osnovno je da pitas koja je steta i koliko treba da se plati i naravno da se o detetu povede računa, a ne bez nadzora pustiti ga u dvoriste samog.

 

Dok od drugara cale uzeo auto,fabia boja bordo.I sad mu kaze drugar otkud ovoliko tačkica, ovaj mu odgovori kao iz topa:To i ja pitao vlasnika,kaze ma deca se igrala rukometa ,umesto lopte bili su kamencici,a fabia im je predstavljala gol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas raznih, neko na kola gleda kao parce metala a nekome je to jako bitno parce metala :)

Ja nikakvu nadoknadu stete ne bih prihvatio, dovoljno mi je sto je roditelj po meni ispravno postupio i ukorio dete (ne prebio, umlatio, osakatio nego jasno stavio do znanja da to ne sme da se radi)

Meni deca kad nesvesno naprave neku "stetu", bude mi krivo ali naravno da ih necu grditi, samo im skrenem paznju. A ako bi postupili kao komsijin malac, isto bi dobili grdnju i cusku po dupetu, jer to jednostavno ne sme da se radi, nebitno gadjali bmw ili neku zardjalu sklompociju.

Neshtry malo pojacava celu pricu i izvrce kontekst, kao da je prica o prebijanju dece sto su deca, mi smo siledzije, on voli decu itd

Kud sam i pomenuo to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta ste svi odjednom protiv batina? Ili ste od ovih novih generacija sto gadjaju nastavnike stolicama na casu?

Moze da se vaspitava bez batina, nisam pobornik njih, ali proseravanje nema ni po dupetu, ma ajde. Nove generacije su bez postovanja, bahate i egocentricne, znaju oni svoja prava, a iskreno nismo mi narod za to. Nemaju roditelji vremena da vaspitavaju decu od obaveza, korupcija svuda, lazi, zadruge.

Pre kad zaseres izvinjavas se komsiji/nastavniku, kome god, a kuci...znas da ces morati opet. Sad roditelji stite njihovu zlatnu decu.
 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...