Jump to content
FAS Goran
cane

BMW m340i xDrive G20

Recommended Posts

18 hours ago, MS PK said:

Pa za dvotockase su ogromne cifre, moz misliti za auto i to ne bilo koji :D

 

16 hours ago, cane said:

...

Uvek je ta cena bila oko hiljadarke za motore, pa reko ajde bice malo skuplje za automobil :D

...

 

Ja sam asistirao da se montira izduv za motor od 15.000,00eur. Video i fakturu, i carinske troškove...

 

16 hours ago, cane said:

...

Sve si u pravu, pirke jako lepo to radi, nisam ga otpisao ali mi je prvi pik bio neki brend jer kao ajde skup je auto. 
 

... ono sto mi se sad vrzma po glavi je da stavim M Performance a kod pirketa da napravim neke custom zavrsetke po mom ukusu. 

 

Ovo je optimala...

 

I ja ne bi kod Pirketa 'pravio auspuh' sa tim autom, ne zato što ne verujem da može da uradi, nego ono: Kad ti neko kaže "Uuuu, kako se dobro čuje, koji je to izduv" ti treba da odgovoriš "Pirke brate". 

 

Odgovor "M performance" je nešto što taj auto zaslužuje. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/29/2021 at 1:09 AM, cane said:

Da ovaj model ima vazdusno vesanje mislim da bi bio savrsen ali kapiram da su cenu pokusali da drze u razumnim granicama.

Tvrd je kao djavo, ali nekako udobno tvrd, nema nikakvih zvukova, auto samo skakuce po nasim zakrpama i rupama a cvrstina karoserije je neverovatna.

 

Ma kakvi, upropastilo bi ga vazdusno, bio bi nestabilniji i vise bi lelujao i plivao, manje upravljiv, a koliko god da bi bio udobniji ubilo bi poentu ovog automobila.

 

Zato uglavnom kod automobila kod kojih je akcenat na sportskoj voznji idu kao opcija samo adaptivni magnetni amortizeri, jer oni mogu da smeksaju, a opet ne plivaju kao vazdusno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, rs6 na primer ima vazdusno, u comfortu je bas udoban i pliva a u dynamicu je pegla, sto bi se reklo kad predjes preko novcica znas dal je pismo ili glava

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda na rs6 postoji oba. Podesivi amortizeri i vazdusne "opruge".
Vidim na slici neki ogromni sistem, ocigledno sve u jedan, a nekad i odvojeno imas.
Vazduh za stelovanje visine, amortizeri za tvrdocu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi im rek'o "Ne gledajte mene, nego auto" ili nešto tipa "Mome autu nije dobro"  :lol:

 

Pošto košta to zadovoljstvo, jesi birao viskozitet ulja ili oni sami sipaju, i ima li nečeg posebnog u malom servisu ili sve std?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve klasika, sami sipaju ono njihovo long life 5w-30. Na ovom prvom servisu se menja samo ulje, filter ulja i filter kabine. Cena oko 32.000 din, jeste mnogo ali iskreno vidjao sam i dosta skuplje.

Jedna nebuloza je sto nema meraca za ulje. To sam prvi put video na m5 e60, ali tamo je taj elektricni merac bio bagovit, pa ti jedan dan prijavi manjak, ti dospes pa prijavi visak, pa vadi, petljaj... Jezivo. Sta im tesko sipku da stave
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

32k za servis za taj auto je vrlo dobra cena, meni je toliko servis na obicnom a3 2.0tdi, najprostiji motor od pre Isusa....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/11/2021 at 10:38 AM, dellas said:

32k za servis za taj auto je vrlo dobra cena, meni je toliko servis na obicnom a3 2.0tdi, najprostiji motor od pre Isusa....

Mali servis za 2.0 tdi kosta toliko ???

On 2/11/2021 at 10:10 AM, cane said:

Ma sve klasika, sami sipaju ono njihovo long life 5w-30. Na ovom prvom servisu se menja samo ulje, filter ulja i filter kabine. Cena oko 32.000 din, jeste mnogo ali iskreno vidjao sam i dosta skuplje.

Jedna nebuloza je sto nema meraca za ulje. To sam prvi put video na m5 e60, ali tamo je taj elektricni merac bio bagovit, pa ti jedan dan prijavi manjak, ti dospes pa prijavi visak, pa vadi, petljaj... Jezivo. Sta im tesko sipku da stave emoji36.png

Da, jako smara kad nema sipke, da mozes bar jednom mesecno da pogledas nivo ulja ko covek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ocekivao vecu cifru, jer znam koliko svi deru na tom redovnom odrzavanju. Jbg ide 8L ulja po 1850 din litra, vec je to cifra

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide 7.2 sa filterom ja trazio 8 da imam ako popije nesto. I ja po netu nailazio na razlicite podatke, vidjao sam i 6.5, bem li ga

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, rkoma1986 said:

Mali servis za 2.0 tdi kosta toliko ???

Da, jako smara kad nema sipke, da mozes bar jednom mesecno da pogledas nivo ulja ko covek

Da da u ovlascenom servisu, sluzbeni je auto pa ga tamo odrzavam inace je cena maksimalno nerealna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Skodu 2.0 TSI u ovlascenom 23.500 (Ulje, filter ulja, cep kartera, filter vazduha, filter kabine i naravno usluga servisa). Ulje po njihovom Castrol Magnater Professional 5w40 - 7.710 RSD
Isti ti delovi kostaju nepunih 6.000 od Mann-a (filter kabine antibakterijski i antialergijski, ne obican), plus ulje Castrol Edge Sport 5w40  6.500 RSD (na kraju sam stavio Mobil1 0w40, nije bilo Castrol-a). 
Svakako ulje bolje od tog njihovog 5w40 Magnatec Professional. Sve u totalu 10.000 ustede. 
Na svecicama oko 5.000 ustede. Na zameni ulja haldex-a i kocionog mislim usteda oko 7.000 (plus sam radio ciscenje filtera Haldex-a sto oni ne rade u ovlascenom).
Nije malo na toj jednoj poseti majstoru skoro 200 eur ustede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek, sad nesto razmisljam, kako nemas besplatno odrzavanje do 100.000km, ja sam imao, a mislim i vecina ljudi koje znam sa novijim bmw, trebalo bi da se prenosi na drugog vlasnika bez problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po defaultu nema niko. To kada nekome daju to je u sustini prodajni adut i troskove odrzavanja snosi sektor prodaje. Ja sam dobio 2 besplatna servisa i to tako sto su mi u servisnoj napisali : 2 servisa gratis, i lupili pecat. Ja mudro cutao i kad su mi ispostavili racun, pokazao im to. Naravno sve ok, bez ikakvih problema

Generalno su ljudi tamo jako fini i usluzni i tamo su da ti izadju u susret a ne da te zeznu.

Moja greska sto sam dosao sa nekom fix idejom da hoce nesto da me zeznu, prevare ili ne znam ti ja sta. Cak sam imao i jednu reklamaciju za koju su ladno mogli da me oduvaju, ali nije bilo nikakvih problema.

Pohvale za ozloglasenu deltu od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec nekih par puta mi se desilo da me vozaci iz drugih kola slikaju, kao da sam u ferrariju ili lambu

Bilo mi simpaticno a opet i malo jezivo. Danas bas neki lik iz plave fiat pande me slikao i snimao pa sam pomislio neko je sa foruma i gledam dal cu izaci u gedora stajling ali prc, nista

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...