Jump to content
FAS Goran
mvujad

Fiat 500L - mutimedija sa novijeg na stariji?

Recommended Posts

Dobar dan.

Vlasnik sam Fiat 500L iz 2014 nacionalne 1.3. Vozilo ima neku fabrički Uconnect multimediju ali nema navigacija, nema dobar zvuk, gomila stvari. 

Na oglasu nađem da čovek prodaje multimediju iz novog modela fiat 500L. Značajno napredniji uređaj. 

Moje pitanje je:

1. da li može nova multimedia da se ubaci u prostor stare i da li je kačenje isto? 

2. Kakvo je iskustvo sa zvukom, navigacijom i slično?

Hvala unapred, 

Mirko

 

 

Edited by neshaoct
naslov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na info. 

Bio sam kod čoveka, više puta, lično. Nije mi pomogao. Ima neko znanje ali nedovoljno. barem meni nije uspeo da reši problem sa navigacijom. Sigurno da nova multimedia ne očitava brojne info sa kompjutera starog Fiat 500L ali da barem radi navigacija, zvuk i Android Auto pa sam već rešio problem. 

Makar kada bi mi neko dao mere da vidim da li nova multimedia staje u postojeći otvor ili ne. 

Hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znaci nova multimedija? ima ih 100 bar po aliexpresu da li je 7inca, 9 ...ako imas s oglasa pitaj tog koji prodaje pa izmeri tvoju.

sve te aftermarket.....ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na dobronamernim savetima. 

Ima na Alliexpresu ali ova nije tamo jer nije aftermarket.

Kao što sam naveo, u pitanju je original multimedia za novi model Fiat 500L,

Mopar Continental Fiat 330 VP2 verzija,

po solidno povoljnoj ceni. 

Čovek neće da izmeri (pitao više puta) jer ga to ne zanima. Prodaje uslužno za nekog uređaj, pa kome se sviđa može da ga kupi. Nije iz BG da mogu da vidim i izmerim sam, već je čovek podalje. 

Eto tako.

Zato mi i trebaju mere makar spoljne od ekrana kako bi video sa li se uklapa u postojeći otvor na starom Fiat 500L.

Hvala unapred. 

Edited by mvujad
Promena

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2021 at 4:34 PM, mvujad said:

...ali da barem radi navigacija, zvuk i Android Auto pa sam već rešio problem. 

Ako sam dobro razumeo, tvoj fabrički radio podržava Bluetooth?

Zvuk ti već radi na njemu, a sa Android Autom ćeš dobiti i navigaciju (Google Maps)...pa su tako ispunjena sva tri tražena kriterijuma sa sledećim predlogom:

 

- upari mobilni sa uconnect, ukoliko nekim čudom to već nisi uradio. :) 

- skini Android Auto. Ako ga nema na Play Store (vrlo moguće da ga nema), onda ga skini odavde.  Odaberi najnoviju stabilnu verziju, i to onu označenu sa arm64 i nodpi. Ona će raditi na većini iole novijih telefona (Androida).

- to što si skinuo instaliraj na fon. Kukaće negde odmah na početku instalacije da dozvoliš instalaciju sa nepoznatih izvora. I to je to.

Kad se instalira, idi u podešavanja - Autolaunch, i sa spiska uparenih uređaja izaberi multimediju u autu. 

 

EDIT: Sad mi tek palo na pamet...da ne bude da ovo radi samo na fonu, tj. da neće da prebaci na displej multimedije u autu ako ona ima problem sa tim... jbg-a, ništa onda. :D 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/9/2021 at 1:40 PM, neshaoct said:

skini Android Auto. Ako ga nema na Play Store (vrlo moguće da ga nema), onda ga skini odavde

Nazalost ne radi za nase uconnecte

Screenshot_20210119-172945_Chrome.thumb.jpg.56a4aed3272e9ca5538d4514dd302e3c.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Fiat 500l 2020 septembar 1.4 benzin. Multimedija je takva da nema navigaciju, odnosno ima preko kabla sa mobilnog. Interesuje me može li se nekako podesiti da navigacija radi samostalno bez mobilnog i da li može da se ugradi rikverc kamera .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/15/2021 at 10:37 AM, braka said:

Jel može bar neki odgovor, bilo šta, hvala…

Msilim da je najveći problem što ovde većina nas ima onaj stariji Uconnect, pa niko ne može da ti kaže iz prve ruke. 

 

Ja ovako na prvu, logički razmišljajući, rekao bih da ne može navigacija samostalono raditi već samo preko Android auta i telefona... Da bi mogla samostalno, morala bi imati svoju opciju NAV, ali opet, ima više verzija, ne zna se koji je tvoj model.

 

Za rikverc kameru, verovatno da može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...