Jump to content
FAS Goran
Sedla

AR 159/ Dobar posao, ili zajeb godine?/ Ljubimica vol.2

Recommended Posts

Bas to. Lepo se ocisti, odmasti i sile nema da popusti.
Samo uzmes kvalitetnu, naravno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Sedla said:

Pa ne znam, nešto mi ta dvostrana traka ne uliva sigurnost. Šta ako izgubim tablicu?!? 

Juče sam iskoristio slobodno popodme i lepo vreme, i zamenio šarku na poklopcu rezervoara. Moja bila zalomljena na jednom mestu i nešto je traljavo zatvarala. A i bila otkinuta ona gumena traka što drži čep od rezervoara. 

IMG_20210313_145713.jpg

IMG_20210313_150238.jpg

IMG_20210313_150254.jpg

KOd mene dupla 3m traka na prednjoj tablici vec stoji 5 god ni da mrdne, tako da nem da otpdadne. Samo stavi 4 linije i nema da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali jubilej... 

IMG_20210328_121540.jpg

 

... I zamena sajli ručne. :lol:

 

 

IMG_20210405_131242.jpgIMG_20210405_131254.jpg

IMG_20210405_131305.jpgIMG_20210405_131309.jpg

IMG_20210405_131312.jpg

Mislim da je ovo najgori dizajn ikad. Samo se pitam koji stručnjak je smislio da mora da se rasturi pola auta da bi zamenio jbnu sajlu za ručnu?!? 

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas mi o tim zabicama pricao majstor nedavno :D Svaka cast, fin posao :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK nije lepljen, samo spušten. Ima dosta žljebova i kanala na koje se spušta, pa stoji prilično čvrsto i fixno, nema potrebe da se lepi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da mora naslon za ruku da se skida, ali da mora ovako da se raskupusa citav auto, to nisam znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG mora. Video si gde su nosači i šrafovi koji drže sajle na mestu. Mora zadnji deo tepiha da se podigne, a da bi njega skinuo, moraš da skineš i zadnje sedište, i naslon za ruku, i prednja sedišta.

Jedino što ne mora sa ovih slika, to je prednji deo tepiha. Ako znate, tepih kod 159 je iz 3 dela, jedan kod vozača, drugi kod suvozača i treći deo pozadi, za putnike. Ja sam digao sva tri dela zato što sam menjao tepih, skidam beli i stavljam crni. 

IMG_20210410_102008.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/12/2021 at 10:52 AM, Sedla said:
[mention=7770]MS PK[/mention] nije lepljen, samo spušten. Ima dosta žljebova i kanala na koje se spušta, pa stoji prilično čvrsto i fixno, nema potrebe da se lepi. 

Pitao sam zato sto je kod stila lepljen pa sam muke imao da ga skinem kad sam prao
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/11/2021 at 10:09 PM, Sedla said:

IMG_20210405_131242.jpg IMG_20210405_131254.jpg

Ovaj upaljac kod suvozaca bio u slucaju da nesto krene naopako, litar benzina i cao zdravo....:whistle: Jos jednom svaka cast, a inzenjerima sve najgore :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao sestri auto, išla nešto da se švrćka po Mladenovcu, (čitaj: išla u štetu, jelte :lol:) i cvrc! U gužvi zakači retrovizor parkiranog auta, i to ni manje ni više nego pandurskog. :D

 

IMG_20210423_182948.jpg IMG_20210423_183001.jpg

 

Srećom ništa strašno, zatvorio se retrovizor, od inercije ispalo ogledalo iz ležišta i razbilo se. 

Novo ogledalo u Delmaxu poručeno, 1280din. Sa Buretovim popustom koji smem da koristim za sve što mi treba, cena - 900din. 

 

IMG_20210423_183050.jpg IMG_20210423_183111.jpg IMG_20210423_183115.jpg

 

E, sad... Naravno, nije iz originala ogledalo, nego je zamensko, pa nije 100% isto kao fabričko, ali... Uklopilo se lepo. Žabice uhvatile kako treba, nema lufta, nema vibracija. Ogledalo je, za razliku od fabričkog tamnije, deluje mi po mraku kao da ima blagi efekat elektrohromatskog retrovizora. Sve se lepo vidi u ogledalu, a kad imam auto iza sebe, manje mi smeta njegov far nego na levom, originalnom ogledalu. 

 

IMG_20210423_183338.jpg IMG_20210423_183346.jpg IMG_20210423_183523.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je jednako uvecanje? 

 

Drugar nedavno kupio zamenski retrovizor za Citroena nekog, ono kao uvelicavajuce staklo, totalno debilno izgleda, jos mu drugi retrovizor fabricki, i onda kad rikvercujes i gledas malo na jedan, malo na drugi, dobijes epi napad momentalno :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaa ima kao neke razlike, kad se zagledaš, ali nije nešto drastično. Vozio sam se po gradu nešto malo popodne, i nije mi pravilo nikakav problem. Očekivao sam više da će mi smetati to što je tamnije ogledalo, pa sam bio u fazonu "*ebo 900din,uzeću i vozačevo novo pa da uparim", ali nisam primetio neke velike razlike i smetnje zbog istih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da. Prvo sam hteo da izbacim ovaj sivi enterijer, i da ubacim kombinaciju krem/crno, pošto lično obožavam tu kombinaciju. I već sam očistio i sredio tapacire, i namestio na kola, vidi se na slici. Ali kad sam video koliko lako se prlja, bukvalno ako su samo malčice, minimalno prljave ruke, bukvalno svaki trag ostaje, odustao sam. Nema šanse da to sastavi ni par meseci da ostane čisto. Tako da sam se odlučio da ipak ide sve u crno, ali bukvalno sve. Većinu delova sam nabavio, neke već i ugradio, ostaje još da nadjem dobra sedišta i tapacire. Samo što traže mnogo para, po 100€ i više, što je po meni mnogo za obična, štof ili plišana sedišta. Tako da ću čekati ili da izleti nešto povoljno da uzmem, ili ću čekati da kod Strahinje stigne neka sa takvim enterijerom pa da kod njega uzmem po sniženoj ceni, kao i sve ostalo do sad. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ću sutra, ali videću još. Ne radim, slobodan sam, a kontam da će mi trebati par sati da je zamenim. Samo što moram da nadjem nekog da mi pomogne, ne verujem da ću moći sam da izvadim staru i ubacim novu, suviše je velika i teška za jednog čoveka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...