Jump to content
FAS Goran
Sedla

AR 159/ Dobar posao, ili zajeb godine?/ Ljubimica vol.2

Recommended Posts

1 hour ago, andreja.micovic said:


Svaka cast Sedla na posvecenosti i entuzijazmu

Hvala puno, @andreja.micovic :D

 

1 hour ago, Milutinac said:

Vrhčina :thumbsup:

Sve ispade mnogo bolje nego što sam se nadao. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žao i meni,ali tešim se što sam ove odmah zašrafio i mogu da vozim,a za one bih morao da merim,pravim distancere,duže brezone,bla-bla i tako to... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/11/2022 at 2:48 PM, Sedla said:

Ako te baš interesuje...evo ih kod dečka koji ih je uzeo: 

 

IMG-1a5bcc433318672c6f9804fd5695a291-V.jpg

Iskreno vise mi se svidja AR 159+Ti felne od ove kombinacije, po meni uopste nisi pogresio sto si menjao ove za trenutne felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

I meni je lepsa fabricka kombinacija sa Ti felnama. 159 ima ostrije linije od Giulie i fabricke felne prate dizajnersku pricu vozila.

A i nesto nisam ljubitelj "kalemljenja" felni sa razlicitih modela, nekako mi je "to to" kada ga fabrika osmisli i nacrta. Dodatno sto za ove kod nas znas da su 99% replike.

Iako volim gunmetal boju felni, ove klasicna boja kod tebe je bas lepo sela, istice velicinu tocka, pravi kontrast i razbija monotoniju tamne boje.

E sad, 100 zena, 200 sisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, kazi ti nama, kakva je voznja na 19 (+ eibach) ? :D 

 

Ne zameri ako si vec pisao nakon onih prvih 19, mozda mi je promaklo. Ali svakako nije steta da se podsetimo jos jednom. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se slažem sa vama,momci. 

Dok nisam stavio točkove na kola,gledao sam "ti" modele na slikama,i kao -to je to,lepo izgleda,a i original je-.

Aliiii....kad sam ih stavio,i uživo video,pajeeeboooteeee :wub: koliko to dobro izgleda!!!! Ne mogu da skinem pogled sa nje,i kezim se kao budala non-stop. :D

Stvarno neverovatno kakvu transformaciju može dobar točak da napravi.

@horvat pa ne znam šta da ti kažem. Vožnja je veoma.... Tvrda. :lol:

Tvrda je,truckava je, neudobna je. Meni se svidja. :D Zavisi ko šta očekuje od kola i na šta je navikao. Meni je trebalo vremena da se naviknem i prešaltam sa Lybre koju sam vozio 7 godina i u kojoj se voziš kao na oblaku. A tada je Alfa još bila na fabričkim oprugama i 17" felnama. 

 

Ono što je interesantno je to da sam manje osetio razliku u udobnosti sad kad sam stavio ove Ti 19",posle onih 17" nego kad sam imao one prethodne crne 19" Corspeed. Sad je skoro neprimetno,dok je onda bilo baaš baš razlike. E sad,da li je razlika što su crne bile 8.5J a ove sad 8J, ili što su na crnim felnama bile Taurus gume a na ovim sada Pirelli,ne znam. Ali ima osetne razlike.

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stara prica - dobar tocak, pola izgleda vozila...

Da me neko pogresno ne razume, Giulia felne izgledaju top - ali mi nekako Ti na 159 leze kao salivene.

Kao svojevremeno Blade 17'' na Stilu, balavili smo na njih pre 15+ godina. Em ih nije bilo ni za lek, em i kad se pojave skupe kao otrov, em je na sav onaj jad krstena 215/45 guma tada bila blizu 200 evrica po komadu :) . I ma koliko bile ceste i jeftine u godinama kasnije, ni jedna felna mi nije tako lepo pratila dizajnersku pricu na tom autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, meni se baš ovakav setup svidja. Auto je baš onakav kakav sam oduvek priželjkivao da bude i da imam. Na otvorenom putu može se reći i udoban,ne oseća brzinu,ne oseća krivine. U gradu zbog loših ulica i ležećih policajaca truckav malo više nego što bi trebalo,ali sve joj je oprošteno zbog lepote i pojave. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio fobiju od tvrdog vesanja zbog Giuliette na Eibach oprugama i sa 225/40 R18 :D S druge strane, trenutno mi je devetka premekana i preudobna. Sve je fabricki i gume 225/50 R17. Ciniiii mi se, da je za devetku 235/45 R18 ono sto je za Giuliettu 225/45 R17 - neka optimala, sredina. Ali nisam probao, ne mogu da tvrdim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, horvat said:

Ciniiii mi se, da je za devetku 235/45 R18 ono sto je za Giuliettu 225/45 R17 - neka optimala, sredina.

Ja volim da kazem, broj manje od fabrickog maksimuma :) . Bar za ove nase narodne automobile. Da imas od svega po nesto, a sve u jednom nece da moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Jeste, tako i meni deluje. E sad, postoji mogucnost da bi devetka cak i tako bila malo 'ljuljava', jer mi vesanje deluje mekse od Giuliettinog + 235/45 daje nekih ~105.7mm debljine gume, dok 225/45 daje ~101.2mm, sto je optimala profil. :) Moooozda kad bih stavio 245/40 R18 ... nisam siguran 

 

@Sedla

I meni su odlicne te, ali su mi jednako dobre i one sa 5 krugova (kao sto sam imao na Giulietti) i turbine. Samo su te dve dosta redje.

 

Ja sam felne vec 'rezervisao', i u pitanju su telefonke sa 5 rupa u gunmetal boji. :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, horvat said:
Ivan
Jeste, tako i meni deluje. E sad, postoji mogucnost da bi devetka cak i tako bila malo 'ljuljava', jer mi vesanje deluje mekse od Giuliettinog + 235/45 daje nekih ~105.7mm debljine gume, dok 225/45 daje ~101.2mm, sto je optimala profil.  Moooozda kad bih stavio 245/40 R18 ... nisam siguran 
 
Sedla
I meni su odlicne te, ali su mi jednako dobre i one sa 5 krugova (kao sto sam imao na Giulietti) i turbine. Samo su te dve dosta redje.
 
Ja sam felne vec 'rezervisao', i u pitanju su telefonke sa 5 rupa u gunmetal boji.  

Ovakve ili baš telefonke kao na slici 2( ove sam slike imao u telefonu,jbg )

 

9F123C19-3144-4996-AFCF-67C36F478A4D.jpg 0295F29F-B425-4BB1-8247-59B78BACEB63-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...