Jump to content
FAS Goran
Sedla

AR 159/ Dobar posao, ili zajeb godine?/ Ljubimica vol.2

Recommended Posts

Mali update: 

Danas završena cela priča oko osiguranja,zahteva,slikanja,itd. Večeras sam otvorio haubu i skinuo branik i dobio uvid u štetu. Nije strašno koliko sam mislio da će biti,osim haube i prednjeg branika,koji su i najskuplja stavka, moraće da se zamene vezni limovi i farovi. I to je otprilike to. Ali videću još šta je i kako kad poskidam vezne limove i gredicu.

IMG20220104212608.jpgIMG20220104212626.jpg

IMG20220104212655.jpg

IMG20220104215034.jpg

 

IMG20220104215043.jpg

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo te poteralo u ng jbg... Taman kažeš još amorte da izmenjam i to je to, kad ono...

Pazi... I da nađeš u boji delove pitanje je da li će se uklopiti sa tvojom, naročito branik. Jer to ko zna kolko puta je farbano tamo odakle je taj auto za delove došao. Ja tako menjao vrata na ex limuzini i razlika je bila baš očigledna. Verovatno će morati i neko prefarbavanje i poliranje da padne kasnije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaa, sve jasno... 

 

Hipoteticki, kad bi stavio nova krila, bilo bi i to u vinklu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj deo se izvio na gore, i zato se ne gadjaju rupe.

 

IMG20220103131838.jpg

1 minute ago, horvat said:

aaa, sve jasno... 

 

Hipoteticki, kad bi stavio nova krila, bilo bi i to u vinklu?

Pa nije to baš deo krila, nego deo na koji se šrafi krilo.

Evo vidiš jasnije na ovoj slici iznad 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo kad vidiš koliki su mu kraci šasije,sve ti bude jasno. Ja se iznenadio danas kad sam skinuo gredicu,možeš celu ruku da zavučeš unutra. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joe Biden Congrats GIF by GIPHY News

 

Imam pitanje : kako si namestio zazore? Ili kako su ti namestili? :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

A 'de mi nadje ovoga da mi čestita <_< 

Što nije neka mladica... :lol:

Zazori su savršeni,majstor ga uklopio po fabrički,što bi rekli. Večeras bio mrak kad sam je doterao,pa će biti još slika po danu, da se sve lepo vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, ja tek sad vidim ko je, kad sam birao nisam skontao na onim malim tumbnail-ovima :lol:

 

Odlicno za zazore, to je stvar koju bas cesco primecujem kod 159.

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG20220117190147.jpg

IMG20220117190305.jpg

Pretpostavljam da su xenon farovi dobro naštelovani. @Ivan BG ti si mi već objasnio šta je i kako. :thumbup: 

Pitanje za nekoga ko zna bolje: 

Da li kod 159 postoji jedan ili dva senzora za auto-nivelaciju farova? Znam sigurno da ide jedan senzor na prednju levu,gornju viljušku,ali nisam siguran da li ide i negde na zadnji trap? I kolika je komplikacija to sve povezati da radi,ako slučajno nema već pripremljene instalacije za to?

@Milutinac ti si nešto petljao sa viljuškama,sa i bez mesta za senzor za nivelaciju,tako se nešto sećam sa tvoje teme?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sedla said:

Da li kod 159 postoji jedan ili dva senzora za auto-nivelaciju farova?

Mora da ima dva potenciometra, kako bi odredio nivo autonivelacije. Jedan na prednjem trapu (viljuska se razlikuje u tom smislu da ima samo dodatno mesto za povezivanje kraka potenciometra) i jedan na zadnjem trapu. Isti princip kao na Bravu - levi xenon far, tj. njegov balast je MCU (Master Control Unit) i direktno kontrolise svoj motor, desni je samo Slave i prima signal sa levog. Potenciometri napred i pozadi, konkretno na 159:

 

IMG_9294.jpg.0b5b9dd8affe3667b6e3a1a9d5e311a6.thumb.jpg.68380fe9193d058a0f9a833a973088d0.jpg IMG_9203.jpg.a3f65f3bdc2098aad9dd9f959010da62.thumb.jpg.085beb9ed9c034b31178770a6c8327f7.jpg

 

1 hour ago, Sedla said:

Pretpostavljam da su xenon farovi dobro naštelovani.

Desni far ti je primetno visi (ili levi nizi). I to vec pretpostavljam na tih 10-ak metara do garaze. I ako hoces da puca malo dalje uz ivicu puta - povedi racuna koliko je to na vecoj udaljenosti (da ne bije previsoko ljudima u susret ili da ti levi ne bije blizu.)

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...