Jump to content
FAS Goran
Sedla

AR 159/ Dobar posao, ili zajeb godine?/ Ljubimica vol.2

Recommended Posts

Čisto da dodam, bilo je tu još posla. Volan koji sam uzeo, je imao neka mala oštećenja na alu trimu, a na mom volanu nema skoro nikakvih oštećenja, udubljenja, itd.... Palo jedno prepakovavanje na brzinu. I čišćenje svega dostupnog, naravno. Koža na volanu je pre ugradnje detaljno odmašćena, očišćena, namazana kremom i ostavljena na suncu da upije i omekša. Posle toga samo prešao čistom krpom da "ubijem" sjaj od kreme i skinem višak, i volan ispao kao nov. 

IMG_20210425_153110.jpgIMG_20210425_153100.jpg

IMG_20210425_153128.jpgIMG_20210425_154750.jpg

Ujedno uspeo da očistim ostatke farbe kojom su "vrhunski stručnjaci" farbali volan, pa je farba završila na još pola enterijera umesto samo na volanu. Nijansu koju su potrefili neću ni komentarisati. 

Pre:

IMG_20210425_153625.jpg

...i posle:

IMG_20210425_154328.jpg

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za čišćenje i restauraciju enterijera, kako za šta?!? :laughing:

Čini mi se da su nekad imale i neku drugu namenu, ali zaboravio sam. Davno bilo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos nosis starke… bas sam razmisljao, lajf stajl covjeka koji sve ovo radi...

e svaka ti cast druze.. I ja petljam oko ljubimaca ali ovo je profi!

i ti se plus ne libis da ulazis u velike rabote… ja treba da skidam rezervoar (curka pretpostavljam na prikljucak crijevo) na Reno4 a prije godinu sam ga skidao, place mi se!

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/26/2021 at 9:17 AM, Zan Batist said:
jos nosis starke… bas sam razmisljao, lajf stajl covjeka koji sve ovo radi...

A zamisli onda Mićin... šiptar pravi
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je veliki posao zameniti celu tablu? Meni je majstorcina sa ledina bacila torbicu verovatno na tablu kad je isao u probnu voznju i napravio mi je tri brazde rajfeslusom(naravno kaze nije on) i bas me nervira. Ide odmor pa da znam dal da se upustam u zajebanciju ili ne :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola 1.6 pa pazi, trebalo mi je izmedju sat ipo i dva sata sve da rasturim i izvadim tablu. Samo namučio sam se, jer je sama tabla jako velika i teška, jedva sam je izvadio. Trebaju dva čoveka da bi izneli i ubacili drugu tablu, dosta je lakše i jednostavnije. Sad čekam kuma da dodje da mi pomogne da ubacim crnu i da sve sklopimo zajedno, računam da će nam trebati sat-sat ipo da sve završimo, povežemo itd....

Javljam i izbacujem slike kasnije. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/26/2021 at 6:09 PM, Sedla said:

Završeno sve. Zadovoljan sam kako je sve ispalo. :thumbsup:

 

IMG_20210426_164244.jpg IMG_20210426_164435.jpg IMG_20210426_163657.jpg

 

Što je najbitnije, nema grešaka na tabli, konkretno za Air-bag. Iako su stavljeni drugi jastuci, sistem je sve prihvatio. 

 

IMG_20210426_163649.jpg

Druga prica.

Kombinacija enterijera crna tabla-bež ostalo mi je lepa, ali to je nemoguce za odrzavati.

Ova tvoja skroz svetla mi se nikada nije svidjala, kao da tu nesto fali.

Zato je najbolje skroz crno (tako je kod mene) i daleko manje boli glava.

Koliko je lepsi crna tabla, crni enterijer uopste.

Jos sedista i tapaciri i to je to valjda sto se tice enterijera, pusti Micu provokatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav Mića, pusti to. Ko još sluša takve. :lol:

Da, ostalo je još samo sedišta i tapaciri u crnoj boji i to je to. Valjalo bi da uleti koža, ali ako je ne bude bilo, biće i obična sedišta, kakve veze ima. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnoooogo lepše. :thumbsup: 

Možda možeš da pogledaš ima li restajling tabli (obrtomer/brzinomer i one tri čukice na sredini), dosta lepše (modernije) izgledaju kod restajlinga. Obično nisu ni skupe (pre par godina bile oko 80 evra), a sve je plug and play. Jedino što mora dijagnostikom nešto da se čačne posle ubacivanja, ali nije komplikovano - može i ELM.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct svakako su restajling satovi u planu, ali ne još uvek. Jesu dooosta lepši sa onim "zakošenim", sport fazon brojevima.

Za sada je u planu da je mehanički dovedem u savršeno stanje. Prvo ide skupljanje para za novo crevo serva, pošto moje curi pomalo, a novo iz originala je 220€. Pa onda sitna ulaganja oko trapa, pa onda.... :D

Satovi mogu da sačekaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozeraš kola na pranje, pa te pranje košta više nego što treba. 

IMG_20210519_162714.jpgIMG_20210519_162746.jpg

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...