Jump to content
FAS Goran
Sedla

AR 159/ Dobar posao, ili zajeb godine?/ Ljubimica vol.2

Recommended Posts

On 2/9/2021 at 6:11 AM, TheWickerMan said:

Naftom si prskao kontakte konektora??

Da šta će da mu fali? Da neće da navata koroziju zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremio i naoštrio živce, i ajd' polako... 

Vozačevo sedište. 

 

IMG_20210212_141432.jpg IMG_20210212_141456.jpg IMG_20210212_141422.jpg

 

Prljavo, štrokavo, katastrofa. Raskantao sam ga, pa ću videti šta i kako dalje. 

 

IMG_20210212_181524.jpg IMG_20210213_171916.jpg IMG_20210213_171924.jpg

 

Sasvim slučajno, pregledao i zagledao kostur sedišta, i nadjem oštećenje. Jedna od žica za mehanizam lumbalne podrške - pukla. Moraću i to da rešim. 

 

IMG_20210213_184956.jpg IMG_20210213_185012.jpg

 

Sa druge strane je cela, i ovako treba da izgleda: 

 

IMG_20210213_185002.jpg

 

Nešto se razmišljam... Pa ja imam još dva sedišta koja su već u Alfi, rezervnih delova koliko hoćeš! :lol:  :D Da ga *bem od 3 sedišta mora da ispadne jedno dobro. 

Donja presvlaka, tj sedalni deo sedišta oprana i osušena, ispala extra. 

 

IMG_20210213_185045.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:whistle:

 

IMG_20210227_171636.jpg IMG_20210227_171645.jpg

IMG_20210227_171725.jpg IMG_20210227_171733.jpg IMG_20210227_171712.jpg

 

+10hp :lol:

I na kraju se iznerviram jer sam skontao da moram da menjam i branik. Nije ista leva i desna strana, kad se skine onaj poklopac. A činilo mi se da je isto ranije kad sam gledao. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, ovo definitivno ne može da ostane ovako. Ne mogu da gledam. :D

A znam gde ima fabrički branik sa duplim izduvom, i to u istoj boji. ;) Samo neko da mi kaže da li je isti zadnji branik na limuzini i na karavanu? :question:

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa izlaze li gasovi na slobodu i iz ove druge cijevi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narabno da izlaze hasovi i iz druge cevi. Zar mislite da bih samo stavio onako drugu cev, da stoji za ukras?!? <_<

Uzet je kompletan izduv sa 2.4 motora, od DPF-a nazad. Nosači, one alu toplotne zaštite, žabice, sve je fabrički namešteno i kompletirano. 

Jedina razlika je ta što posle DPF-a cev od 2.4 ima malo veći promer od mog 1.9. Majstor je napravio reducir i uklopio te dve cevi i to je to. Auspuh je bio 100€, ruke majstoru 2000din.

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam u materiji, pa me znanima, ako je sve fabrika (sto se izduva tice) kako onda dodata cev nije na sredini otvora, te sad mora i sam branik da se menja.

Otvori na braniku mi deluju simetricno, gledam na mom autu, isto mi deluje i kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim nista.. zato pitam.. :rolleyes:

stavrno si dobio 10konja? ima logike, manji otpor strujanja gasova….

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam se za 10ks,kakvi to. :D I da je stvarno dobila nešto snage, neprimetno je, ali ne verujem. A i nisam je nešto vozio da bih primetio. 

@Ivan BG i ja sam zagledao sinoć, što se tiče auspuha sve je na svom mestu. A i da je negde pobeglo, bila bi i leva strana van simetrije, jer je taj zadnji deo kompletno ceo nabačen na moj auto. Jednostavno samo branik nije isti na levoj i desnoj strani. Na oko izgleda, ali kad skineš poklopac, otvor je veći, i fali mu onaj kao falc i ivica kao što ima na levoj strani. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je onda svrha drugog otvora na braniku?

Sem da sam poklopac ukradu na nekom od parkinga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni meni jasno. Opet kažem, nisam ni primetio razliku izmedju leve i desne strane dok nije namešten auspuh. A sad mi to bode oči. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam ,odlican auto.Strpljenja za sitnice na pretek ,svaka cast.

A za parking senzore moze i bez dijagnostike da se utvrdi koji ne radi.Prosto prislonis uvo i cujes zvuk ako radi,ako ne radi ne cujes nista.:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...