Jump to content
FAS Goran
Sedla

AR 159/ Dobar posao, ili zajeb godine?/ Ljubimica vol.2

Recommended Posts

Danas uzeo da popravim dugme za otvaranje gepeka, ono na plafonjeri. Kad sam uzeo auto, ponekad je i htelo da otvori gepek kad stisnem, kasnije je prestalo načisto. Ujedno sam i primetio da je dugme labavo, u odnosu na ostale dugmiće. 

IMG_20210208_132839.jpgIMG_20210208_132849.jpg

Naravno, puklo je. Zalepio ga nazad na mesto, dve kapi LocTajta. 

IMG_20210208_133316.jpg

IMG_20210208_133304.jpg

A to što dugme neće da reaguje sam rešio old school varijantom, parčence alu-folije. Pošto je tu klasična varijanta grafitnog kontakta na onoj gumenoj konzoli, i kontam da se vremenom grafit istrošio pa ne stvara dobar kontakt više, od previše korišćenja. 

IMG_20210208_133833.jpg

Sad radi kao Doxa. :D I dugme više nije labavo, otvara gepek normalno, reaguje čim se stisne dugme. Onda, kad sam je kupio, morao sam baš jako da pritisnem da bi odreagovalo i otvorilo gepek. 

IMG_20210208_171051.jpg

IMG_20210208_171253.jpg

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam napred, samo pozadi, fabričke. Ali ima napred kod branika, našao sam nekoliko slobodnih džekova, pa pretpostavljam da je jedan od njih za prednje parking senzore. Verovatno ću nekad uzeti prednji branik sa fabričkim senzorima, razmišljao sam o tome. :)

@werp690 nisam se setio da slikam otvoren gepek. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na mojoj imam senzore i napred i pozadi samo što ne rade.:D,Radili su leti kad sam kupio auto.Čim je pala prva kiša ne rade.Pojma nemam o čemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao malo ispod zadnjeg branika .Postoje dva konektora malo sam naprskao naftom pogledao kontakte sve je ok.

Inače senzori nisu baš prisupačni za vađenje iz branika.Buni me što pojma nemam koji su u problemu zadnji ili prednji.

Čekam malo lepše vreme pa da se pozabavim sa problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dijagnostika? Jesi kačio, jel kaže nešto? 

Ja kad sam uzeo moju, prijavljivalo mi je grešku na tabli za parking senzore. Dijagnostika rekla koji tačno senzor ne radi, ja zamenio, i sve proradilo. 

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, kreator said:

Ja na mojoj imam senzore i napred i pozadi samo što ne rade.:D,Radili su leti kad sam kupio auto.Čim je pala prva kiša ne rade.Pojma nemam o čemu se radi?

Mene bi izludjivalo da ih imam a da ne rade.

Ne znam u kom si gradu, ali na parkinzima po BG znace itekako, a verujem da je slicno svuda ipak je ona (159-ka) dugacka vise od 4.6m.

Svaka koja nema parking senzore nazad je izudarana po coskovima branika, doduse ima izudaranih i sa senzorima ali bez je bas svaka koju sam ja video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam kačio do sad na dijagnostiku.Jedina greška što svetli je za parking senzore.Jednom se upalila za tečnost za stakla i to je sve.

Al videću da nakačim pa će valjda da pokaze koji je u kvaru.

Što se tiče parkiranja naviko sam se jeste da je nepregledna pozadi al se snalazim nekako.:DInače sam iz Smedereva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...