Jump to content
FAS Goran
Sedla

AR 159/ Dobar posao, ili zajeb godine?/ Ljubimica vol.2

Recommended Posts

Kakva ti je zadnja klupa?

 

Ovo:

 

Screenshot_2021-01-30-23-22-13-929_com.infostud.android.pa.jpg

 Ili ovo:

Screenshot_2021-01-30-23-21-48-802_com.infostud.android.pa.jpg

 

Vise mesta ima nazad na ovoj donjoj.

Pa ako si naumio da se zezas da prepakivanjem enterijera, eto ti moguce ideje, pase sve sraf na sraf.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Sedla said:

Ispravka:kod dobrog mehaničara nema čekanja 5 dana. 

Mislim na red da dodjes :D

Inace kako ti se cine performanse 159 u odnosu na libru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG zadnja klupa je kao sa prve slike, i moja koja je već u kolima, i ova što sam dobio. Znači nije restajl. Ali eto korisne informacije, pa ako naletim nekad negde na tu od restajla, neće mi biti teško da prepakujem. :)

@danijel55performanse u odnosu na Lybru su mi nebo i zemlja. Na primer Lybra je imala onaj "udar" karakterističan za JTD motore, a 159ka mi nema toliko izražen taj udar kad krene turbo da puni, ali se zato oseća da konstantno vuče i vuče, drži prikovana za sedište, dokle god držiš gas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sedla

 

Koliko znam, modeli proizvedeni iza 03.2008. su restyle primerci, zvanicno je od tada pusten restilozovan model u prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda ok.

Ja sam odmah po uzimanju svoje 159 gledao da nadjem negde zadnju klupu od restyle 159, ali sam posle nekog vremena odustao, sad mi i ne smeta, klinac je jos mali, a ja se ne vozim nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno je ispalo!

Sada kada si usavrsio tapetarski deo zanata, uzmes neku alcantaru i sve ispocetka. Ima brutalno da izgleda... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne želim više! :lol: I od ovoga mi je već muka. A sampnkad pomislim da me isto ovo čeka i sa vozačevim sedištem... U stvari još gore, verpvatno, jer je vozačevo sedište uvek više oštećeno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to ne bi ni takao sam. Provuci,zategni,zaheftaj, neka,drazi su mi zivci. Tebi svaka cast. Sta da ti kazem, ostavi na vozackom samo sundjer da bude :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/5/2021 at 9:47 PM, Sedla said:

Da, i to planiram, sledeće godine da je častim jednim full detailing tretmanom. Za sada sam odradio sam jedno pranje motora, jer ne mogu da podnesem da gledam musav motor kad otvorim haubu. 

 

IMG_20201024_144319.jpg IMG_20201024_144405.jpg IMG_20201024_144348.jpg

Daj neki savet oko pranja - i kod mene je stanje katastrofalno. 

 

By the way, čestitke na kupovini. Da te služi kao Libra, i bolje. :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Sedla said:

Gotovo! :animier:

 

IMG_20210131_213513.jpgIMG_20210131_213527.jpgIMG_20210131_214409.jpgIMG_20210131_214433.jpg

IMG_20210131_214603.jpg

Ostalo još "samo" i vozačevo da sredim... :wallbash:

Boze daj mi tvoju volju za sredjivanje kola.....ja 3 godine ne mogu da ofarbam felne, a godinu dana vozim u gepeku crvenu boju za kocnice. :rolleyes: 

Svaka cast stvarno:thumbup:

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa mnogo si se iskvario od kako si otišao u taj Beograd. Nema ništa od tebe. :P Dok si bio u Arandjelovcu, nešto si i valjao, i imao si volju i za sredjivanje kola, i za društvo, i za piće u gradu.... 

 

A, da. Oženio si se. :harhar:

4 hours ago, Martin said:

Daj neki savet oko pranja - i kod mene je stanje katastrofalno. 

 

Nemam ti ja neke velike mudrolije tu. Kupim Axel Sgrasso, oddm na samostalno pranje, dignem haubu, i krenem polako. Bitno da bude vruć motor, jer Axel daje najbolje rezultate kada je podloga preko 70° zagrejana. Naprskam svuda, gde god može da se pridje, sačekam minut-dva, (taman dok uzmem žetone npr) i krenem polako. Prvo kao i pranje kola, topla voda sa šamponom, pa posle tek ispiranje običnom vodom. Ako ima potrebe, ako je negde bilo velikih naslaga starog ulja i prljavštine, ponovi se postupak. 

Što se tiče Lybre dok sam vozio, nisam nigde ništa zaštićivao. Motorni računar i svi osigurači i releji stajali u kabini, i nisam imao brige, samo udri. Sad, sa Alfom je malo drugačije. Motorni računar stoji pored akumulatora, kao i kutija sa osiguračima i relejima. Te dve stvari sam za svaki slučaj zaštitio kesama i oblepio lepljivom trakom, ostalo sve isto kao i pre. I naravno kad dodjem kući, posle pranja, ostavim motor da radi još neko vreme, da bi se što pre osušila i isparila voda koja je ostala po motoru. Po potrebi i želji prebrišem i čistom krpom negde negde, plastične i gumene delove, i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ali zaboravljas jednu bitnu stvar. Iz cele ekipe, samo smo ti i ja verni ostali braci zabarima:wub: Laki, Mare, Ivca....svi promenili. :P Tako da me manes s to klevetanjeeeee :D

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas do mog majstor-Bureta, radio nešto na burazerovom Stilu. I reko' ajd da nakačim Alfu na dijagnostiku, čisto da proverim stanje. Za divno čudo, nema nikakvih grešaka. :lol:

Proverio i stanje DPF-a, zadovoljan sam. Pogotovo što je meni 80% gradska vožnja. 

IMG_20210203_184025.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo da probam da uradim nešto oko farova, da probam malo da ih očistim. Sočiva su bila prljava i zamagljena ubi Bože. Izvadio sam ih, očistio lepo, i uspeo da nabijem krpu u far da ga bar malo očistim iznutra. Postoji neki boljitak, uspeo sam da dobijem onu cutoff liniju,malo sam progledao, ali svakako će sočiva morati da se menjaju. Počela su senila da matiraju. 

IMG_20210205_160123.jpg

Ovde se najbolje vidi razlika izmedju uradjenog i neuradjenog fara. 

5 minutes ago, Martin said:

Bixenon retrofit? 

To je otprilike neka budućnost ovih mojih farova. Samo, kad...? Videću. 

Ujedno očistio i ispolirao ovaj hrom oko farova. Kad je već pri ruci... 

IMG_20210205_155957.jpg

IMG_20210205_160018.jpg

IMG_20210205_160810.jpg

IMG_20210205_160801.jpg

IMG_20210205_163328.jpg

I ovako nešto sam dobio na kraju:

IMG_20201010_211330.jpg

IMG_20201010_211337.jpg

Ne setih se da slikam kako je bilo pre, ali je svakako dosta bolje nego što je bilo. Svakako daleko od idealnog, ali biće i to... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...