Jump to content
FAS Goran
Sedla

AR 159/ Dobar posao, ili zajeb godine?/ Ljubimica vol.2

Recommended Posts

8 hours ago, werp690 said:

To je samo prvi put dok se ne provali sistem. Sada bi ti to resio za 5 minuta.

Pa nije baš 5 minuta. Mora kompletan naslon za ruku da se izvadi, pa da se rastavi na proste činioce da bi se došlo do one kutije sa "roletnom" u kojoj stoji upaljač. A ona se poslednja vadi, tek kada se sve ostalo rastavi. Ne pitaj. <_<

 

@Zvezdo trenutno je ovako, zanimam se sitnicama jer trenutno nema para za neka ozbiljnija ulaganja. Valjalo bi malo utegnuti prednji trap, počeo je da škripi, pa onda veće felne, pa sredjivanje (čitaj:zamena i prepravljanje) enterijera :D itd itd..... Imam ja veeeliki spisak za ovaj auto, ali trenutno korona i smanjeni obim posla svuda, pa je počelo da utiče i na platu..... 

Zaboravio sam da pomenem i da sam morao da zamenim jedan parking senzor pozadi, bio neispravan kad sam kupio auto. Još jedno veliko ulaganje od 1000din za originalan polovan senzor kod Strahinje. :thumbsup:

 

IMG_20201108_115048.jpg

IMG_20201108_115104.jpg

Senzor u istoj boji, naravno. :)

Ujedno iskoristio priliku kad je već skinut branik, da uradim pripremubza fabrički dupli izduv. Postavio nosače auspuha,i one aluminijumske toplotne zaštite na auspuh i ispod kola. 

IMG_20201108_115112.jpg

IMG_20201108_115117.jpg

IMG_20201108_115134.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa namucio si se za sijalicu i ne sumnjam u to ali garantujem da bi sada isti posao odradio 3x brze. Prvi put je tesko,posle samo pici... Ja obavezno i nesto polomim kada prvi put radim,pa lepi,snalazi se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko toga napisanog, a ja se nisam upisao....

 Jos jednom neka je sa srecuuuu :) Dosla je u prave ruke. Od ruznog paceta bice labud....labudica. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da pomenem da sam posle zamene EGR ventila, stavio i prohromsku pločicu, preventivno. Nije zatvorena 100%,da ne bi prijavljivalo grešku, omogućuje neki mali protok gasova, ali umnogome smanjuje, da ne bi prljalo usisnu granu. 

IMG_20201005_180733.jpgIMG_20201005_180755.jpg

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti :harhar:

@Ivan BG ne mora da bude bolja nego iz fabrike, samo treba da bude kako treba. Da ja mogu da sednem sad u nju, i da krenem bilo gde na put bez trunke razmišljanja i strepnje da li će da stigne tamo negde bez kvarova itd... "Što uopšte nije teško", kako reče jedan kolega tu sa Foruma... :laughing:

 

 

Elem..... Opet kažem, dosada je čudo. Pošto sam dobio na poklon skoro pa kompletan enterijer od jedne rasturene 159,krenuo sam malo da se zanimam. Sedišta su u dosta boljem stanju od mojih, samo im treba sredjivanje jer su stajala dugo u magacinu nekom medju gomilom drugih delova...

Pa da počnemo... :stuart:

 

IMG_20210130_161114.jpgIMG_20210130_161133.jpg

Danas rastureno suvozačevo sedište. Skinute presvlake da se operu, iiii... Kuku majko mila koliko je prljavštine tu izašlo! :cry:

IMG_20210130_180335.jpgIMG_20210130_180340.jpgIMG_20210130_161159.jpg

Malo se pozabavio i sundjerom od sedišta, pošto ima malo oštećenja, pa da se to sanira kad je već pristupačno. Prvi put ovo radim, a radim po sećanju što sam nekad davno gledao neke majstore kako su ovo radili, malo i pomoći sa YouTube... Videćemo kako će ispasti na kraju. 

IMG_20210130_181236.jpg

IMG_20210130_183044.jpg

IMG_20210130_184202.jpg

Na kraju stavljeno i parče tankog pamučnog platna, da zaštiti sundjer od novih habanja.Možda nije nešto vizuelno lepo, ali valjda će vršiti posao. Kako će ispasti na kraju kad sastavim sedište, i koliko će ovo trajati, ne znam. Videćemo. :D

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

A realno, minimum 80% današnjih "automehaničara" i nisu mehaničari nego monteri. Najlakše je samo skinuti stari deo i zašrafiti novi. Aj ti budi majstor pa popravi to nešto, da može da traje još neki duži period, čak se nekad može napraviti da bude i bolje nego što je bilo. E to je pravi majstor. A ne ovi danas, "crklo ti to-i-to, idi kupi i donesi, ja ću ti zamenim." I pritom naplati kao da je radio na spejs-šatlu, a ne na automobilu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto mu dodje,tj isto ce da naplati :D

Najgore je sto danas ne mozes doci do dobrog mehanicara ,bez da cekas barem 5 dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...