Jump to content
FAS Goran
gagyns

Fiat Albea 1.2 16v - čudan zvuk (čekićanje) prilikom paljenja motora

Recommended Posts

Pozdrav drugari, dešava mi se, doduše retko, kad ostavim auto u brzini ugašen, normalno, kada ga palim, stisnem kvačilo, nešto kao da lupi, dam kontakt, onda pri verglanju začekića i upali. Sledeći put pali normalno. Radio sam remont alnasera zbog čuvenog zvuka pri paljenju kad je hladan se i taj zvuk mimo ove pojave ponekad desi...Motor je klasičan 1.2 16V, petostepeni menjač, što bi se reklo klasika...ako je neko imao slično iskustvo/problem bio bih zahvalan da podeli:)

 

Hvala unapred i sretna Nova godina!

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje redovno kontrolišem, i uvek ga ima dve trećine od maximuma, sad pritisak kontam da ne valja da bi palio lampicu, nije ovo klasičan zvuk hidropodizača, ono caktanje kad se ocedi, ovo je više, moj sad neki trip, ne znam da li je to moguće, kao da kvačilo nije skroz odvojilo i onda se prilikom paljenja osim zamajca zavrti još nešto iz sklopa, tipa druk, verovatno lupetam...pomislio sam da možda ne upali na 3 cilindra ali nema nikakvih grešaka, obično ako ima grešaka paljenja bivaju evidentirane na dijagnostici...

Na ovu pomisao me navodi i činjanica da još dok nije upaljen prilikom stiskanja kvačila bude taj "udarac", kao da se nešto zaglavilo pa se odglavilo, uvek trupujem na te cilindre kvačila da negde zastanu, ne odrade do kraja...

Edited by gagyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je parkiran na ravno ili pod nagibom?

Ako je pod nagibom... tada su napregnuti zglobovi poluosovina, korpa i menjač.

Ako menjač inače nema problema onda bih tražio problem u luftu poluosovina.

Ako su poluosovine dobre onda korpa i ceo sklop ima problem.

Recimo tako nešto... :welcome:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bio pod neki malim nagibom,  hvala na savetu:) To se dešava ponekad, ne stalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam i ja to da pitam ali vidim da je covek iz Ns pa rekoh nije do toga sigurno

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...