Jump to content
FAS Goran
stefanpop00

Fiat Nuova Bravo - pojačavanje radija do MAX?

Recommended Posts

Pozdrav, kada pojacavam radio fabricki na FiatBravo on ide do 16 volume, i cuje se sasvim ok.

Drug ima isto brava i njemu pojacavanje ide do 34 (ili tako nesto slicno)

I ovako se cuje dobro ali nista spec, da l ise to podesava ili je tako fabricki. Ako se podesava, gde se to nalazi

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefanpop00

 

Može da se podešava skala, ali tim podešavanjem se ne dobija jači ili slabiji zvuk, već prosto bude manje ili više osetljivo na dugmetu (imaš manje ili više da vrtiš). :) 

Skala može da ide od 10 do 33. Kako to podesiti se nalazi ovde (vlasničko upustvo za radio, nalazi se na forumskom serveru, besplatno je za preuzimanje) na strani 24. :thumbup: 

 

EDIT: Sad čitam i ja...izgleda da nije to to...ček :D 

EDIT 02: Ipak bih pokušao sa tim podešavanjem da se pojača do npr. 24 automatski čim se upali radio, čisto da vidiš hoćeš li tako dobiti veću skalu (do 33).

Ako ne uspe, onda bih pogledao dalje u tom uputstvu, ima na 14. strani equalizer podešavanje, možda je tu neko nekada čačkao i zadao maksimum neke vrste...

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predefinisanje nivoa zvuka CD/radija/USB MP3/telefona je na MENU RDS dugme. Treba uci u meni drugog nivoa, znaci duzi pritisak.

Sto se muzike tice, trazis opciju MAX VOLUME i podesavas u rasponu 10-33 ili biras OFF.

22 minutes ago, neshaoct said:

ali tim podešavanjem se ne dobija jači ili slabiji zvuk, već prosto bude manje ili više osetljivo na dugmetu (imaš manje ili više da vrtiš). 

Nije ;) , setuje se nivo preko koge na mozes da "odvrnes", cisto da se zastite zvucnici. Provereno 100% u praksi.

 

Pored ovog podesavanja, nivo tona moze da se setuje i za telefonske pozive (handsfree Blue&Me). Isti podmeni, samo trazis PHONE. Imas vrednosti 1-3 i OFF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam, kad to povecavate utice na jacinu zvuka, hocu da kazem da nije stvar u osetljivosti tockica vec u podesavanju prave zastite zvucnika. Kao neka zastita zvucnika

 

Ukratko:

Zadrzis MENU dugme

Kad udje u Meni onda klikces kratko menu dugme dok ne dodjes na MaxVolume

Tockicem podesite koliko zelite

 

Hvala svima

Edited by stefanpop00

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve ono sto sam ti i rekao iznad, zar sumnjas u visegodisnje vlasnike :D ?

Nema na cemu u ime svih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...