Jump to content
FAS Goran
Brdja

Fiat 500L - isključivanje suvozačevog airbaga?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Na 500L nacionale 1.6 MJTD 2013 (bar na ovom mom :) ) nisam uspeo da nađem gde se isključuje suvozačev airbag. Proverio sam u uputstvu, tamo je objašnjeno gde se ta opcija nalazi u podešavanjima (i da to zavisi od modela), no kod mene toga nema.

 

Da li je to neki bug kod mene ili je tako kod svih nacionale modela? Ako je kod svih, da li bi mogla ta opcija da se uključi?

 

Hvala,

Mladen

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da bude na displeju gde je dnevna kilometraža i potrošnja,pritisneš dugme SET ispod muzike i strelicama dođeš do Bag pass,ako je aktivan piše Bad pass on,za isključenje ideš strelicama na off i duže zadržiš SET za memorisanje.Tako je bar bilo na mom 500L-u koliko se sećam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Brdja said:

Proverio sam u uputstvu, tamo je objašnjeno gde se ta opcija nalazi u podešavanjima (i da to zavisi od modela), no kod mene toga nema.

 

Da li je to neki bug kod mene ili je tako kod svih nacionale modela?

Na svakom Fiatu 500L može da se isključi suvozački jastuk.

Na svakom Fiatu 500L ne mogu se istovremeno isključiti i bočni jastuci.

Procedura je kao što je opisao @Drasko bgd, a evo i full teksta iz vlasničke knjižice:

 

jastuk01.jpg

 

Pogledaj i kad otvoriš suvozačeva vrata postoji li brava bočno na prednjoj konzoli, pa ako je ima možeš i tako da uradiš isključivanje/uključivanje suvozačkog jastuka.

Evo primera radi prvi video koji sam našao na YT, čisto da bolje vidiš poziciju takve bravice (nije od značaja za poziciju to što je na videu neka Toyota)

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam Fiatu još pre skoro 6 godina da im je rešenje glupo, nema bravice kod suvozača, i nema dugme na komandnoj tabli kao kod velikog broja vozila. Samo su mi poslali odgovor da piše u uputstvu kako se isključuje. Totalna glupost po mom mišljenju...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...