Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Flex

Audi A4 (B8) 2.0 TDI - magle farovi

Recommended Posts

Ovo je pretpostavljam za limara? Da vidi zasto magli. Interesantno je da nalazim na netu misljenja (cak i iz ovlascenih servisa) da je normalno jer far nije hermeticki zatvoren. Po meni je ovo ogroman propust (ako je stvarno tako) jer nemoguce da nije moglo da se napravi da ne magli.

Primetih i da mi se na podu kod desne stopke skuplja neka voda posle pranja pa i to treba videti gde pusta (sumnjam na keder).

 

far audi01.jpg far audi02.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server / split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe bas nece :( ... Po meni nije normalno, a pogotovo ne na ovim temperaturama i u ovolikoj meri. Ono sto sam vidjao, u ovakvim situacijama far negde uvlaci vlagu ili se sliva sa necega, poklopci ne dihtuju dobro, napuklo kuciste fara... Za 13 godina voznje Fiata, samo jednom mi je zamaglio far na Stilu - i to posle pranja, jer prethodno nisam dobro vratio kopcu na onom sugavom, nepristupacnom levom faru :) . Otvorio, isparilo na suncu, zatvorio i nikada se vise nije pojavilo. Ni na glavnim farovima, stopkama, maglenkama - u suprotnom, sramota za jedan premium brand.

S obzirom kakve si sve kupusare do sada nasao na autu - da nisu radjene bilo kakve modifikacije koje su zahtevale otvaranje fara (farbanje rozetni, ciscenje/zamena projektora i sl.)? Ne retko posle rada "strucnjaka" ljudi imaju raznorazne probleme, upravo tipa magljenja, nagorevanja, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talican sam, ocigledno.
Pa da, na Stilu mi bukvalno ni jednom far nije zamaglio. Maglile su stopke dok nisam predihtovao komplet sve i posle nije bilo problema.
Koliko sam upoznat far nije otvaran. E sad, s obzirom da je imao cukanje od napred (menjan branik) farovi su svakako isli napolje. Posto na ovim farovima sa donje strane imaju 2 otvora koja sluze bas da odvlace toplotu i da ne bi maglio, moze da se desi da su oni zapuseni ili nekako nagnjeceni (ili kako vec) prilikom vracanja.
Ostecenja ne vidim da ima, bukvalno deluje kao nov.
Evo sada stoji napolju (i dalje pada kisa) skoro 3h i povukao se veci deo magle. Kad upalim farove izvuci ce to sve odmah (nema vode, samo magla) ali je svakako nenormalno da se to desava. Moracu da vidim kad se vreme poboljsa da izvadim farove i pogledam detaljnije.
Inace, i na Stilu mi je ulazila voda u gepek. Oce me ta voda majku mu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo MA? Pa to bi bilo odlicno ako bi bilo samo to. :D
No, da se vratimo na problematiku. Stoji na kisi vec nekih 6-7 i sad otvorio da pogledam pozadi i nema ni kapljice. Izgleda samo kad perem se provuce negde majku mu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije normalno da magli, desi se nekad i na novom automobilu kada sve nije idealno.

Mada se servisi i majstori uglavnom "peru" od toga, kao da je normalno, fazon kao sto je i po fabrici normalno da auto trosi 5l ulja na 10.000km.

 

Sve sto nije ekstremno nenormalno i moze da se koristi manje vise bez problema je servisima uglavnom normalno :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2020 at 11:04 PM, dekirs said:
To je za www.polovniautomobili.com a ne za limara default_D.gif

Bas sam se lomio izmedju Mice i tebe oko podj.ebavanja. :D

 

On 12/7/2020 at 11:05 PM, vagenovac said:
Nije normalno da magli, desi se nekad i na novom automobilu kada sve nije idealno.
Mada se servisi i majstori uglavnom "peru" od toga, kao da je normalno, fazon kao sto je i po fabrici normalno da auto trosi 5l ulja na 10.000km.
 
Sve sto nije ekstremno nenormalno i moze da se koristi manje vise bez problema je servisima uglavnom normalno   


Ta prica. Citah i po netu da su odj.ebavali ljude na foru da je normalno sve dok nema vode unutra i slicne nebuloze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mica bi i ovde sipao gorivo i vozio, jel pali radi ide, dosta :D  

 

Nego znam za nekoliko slucajeva gde su ljudi menjali far pod garancijom bas zbog toga, jos gore kada magli samo jedan, a u servisu te ubedjuju da je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2020 at 11:18 PM, dekirs said:
Mozes da se menjas sa Micom za Stila uz tvoju doplatu

Moze,al prvo da ga ofarba u neku not gay boju
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slična situacija je bila i na prijateljevom A6, samo je njemu bio akvarij u faru, odnio ga momku koji se bavi farovima, ugradnjom Xenona i nije se ponovilo. Mislim da je bilo oko 50ak € cifra za to...

Što se tiče Audija, jebiga. Ja sam se slično jednom opekao jer sam išao na povjerenje i otad ne vjerujem nikome dok ne pogledam i detaljno ne provjerim auto. Zajebi forumska top stanja i slične priče koje klošari i ekipa oko njih prodaju, bitne stvari se prešućuju a svako stavljanje mirisnog borića se slika.

Za duševni mir je najbolje zamjeniti ga, koliko god te dobro služio i iako si rješio većinu mana, gorak okus u ustima ostaje.
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konsultovacu se cim otopli malo, a i slab sam sa vremenom trenutno. Na svu srecu nije nista strasno, vode nema u faru.
Sto se tice prodaje, trenutno mi nije ni na kraj pameti. Sredjeno je sve (sredicu i ovo sad) i zategnuto je sta god nije bilo. Da ga prodajem pa da ponovo jurim nesto i opet servisi ne deluje mi kao pametan izbor.
Sa Stilom sam se zeznuo sto sam ga sredio pa prodao, ne bih 2x pravio istu gresku.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je cesta pojava na tom modelu, ortaku su oba fara isto tako reagovala a auto nikada nije lupan napred. Mislim da mu je Bane rekao za oba fara da sredi jos i sociva i solje 190€...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...