Jump to content
FAS Goran
Flex

Audi A4 (B8) 2.0 TDI - teško ide u prvu

Recommended Posts

14 hours ago, alfini0507 said:

Ovo nije rep set?

 

Ne treba bezati od toga RepSet, to ne znaci da je repariran set, vec da je set za reparaturu...

Evo ga jedan RepSet kod mog burazera u Grandeu, prekljuce montiran...

 

20201209_130732.thumb.jpg.2fc9d18cd8ecd5f892bce43cc2dcd5a3.jpg

 

Da ne budem u OFF-u skroz, imao sam slican problem na puntu, nije hteo bas uvek lagano da udje u prvu (ponekad) i nekada kada na brzinu, ono tipa na semaforu iznenadi te zeleno nesto si se zagledao i kada na brzinu kvacilo - prva, znao da zakrci.

Ja to nisam hteo i nisam mogao tako da vozim. Kvacilo (i oba cilindra) su bili tada skoro novi i nismo sumnjali na njih, skinuli smo menjac, malo da pregledamo sinhrone, i kada smo vratili bila jos gora situacija. Nasao sam dobar menjac polovan, bas je dobar bio, montirali i resen problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na kombiju imam taj "problem" , kada npr. na semaforu ubacujem u prvu hoce malo kao da se cimne napred. Ne znam sta je, kvacilo mekano gao papuca od gasa. Pitao sam ovog i onog, kao treba mu vreme da se smiri menjac sto nije tacno jer nekad prodje celo crveno svetlo na semaforu u leru i opet isto se desi ali mene to ne tangira toliko kao tebe :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma on traži problem gde ga nema samo da bi hranio svoj ego komentarima ima nas svakakvih.

 

Neko je spomenuo FAP i menjač na stilu ima više lufta nego na FAP menjač utegnut kao devojka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega je uzeo x3 i teze mu ujutru iz prve brzine islo izbacivanje.Skinut je menjac i sad ne mogu da se setim sta je tacno radjeno.

Sad da li ces skidati menjac ili zanemariti to kad mu das malo medju gas ili ponovo da pritisnes kvacilo to je tvoja odluka.

Probaj da okrenes servis Luco u Cacku.Svi ih hvale da su doktori za audia i vw.Vredi probati nista ne kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma on traži problem gde ga nema samo da bi hranio svoj ego komentarima ima nas svakakvih.
 
Neko je spomenuo FAP i menjač na stilu ima više lufta nego na FAP menjač utegnut kao devojka.

Da bih hranio ego komentarima?! Molio bih te da ovakve gluposti zadrzis za sebe. Ako ti se ne svidja o cemu se pise fino zaobidjes a ne prosipas gluposti tu. Ako je tebi auto limena kanta koja treba da te pretera od A do B, ne znaci da je svakome tako. Nemamo svi kurcobolju i volimo da sve bude kako treba ;)

Inace, probao sam jutros da nadrukam kvacilo i isto je. Dok ne zadrzim duze nece da ubaci lepo.
Pozvacu taj servis, bas da vidim sta kazu. :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/10/2020 at 1:07 AM, Flex said:

Imam jedan problem koji sam primetio jos davno ali kako su pale temperature sve me vise iritira.
Pokusacu sto detaljnije da objasnim pa ako neko ima neku ideju neka vice.
Rucica u leru, upalim auto. Probam da ubacim u prvu, nece da moze (moze da se nagura ali pravi otpor i kao da udara u zid). Zadrzim kvacilo par sekundi, ubacim u trecu pa cetvrtu npr i onda sklizne u prvu (ne pustam kvacilo nikako). Izbacim u ler, pustim kvacilo. Nakon toga opet nece u prvu (rikverc ista muka). Stisnem kvacilo, treca cetvrta i nakon toga klizi u prvu i rikverc. Kad se zagreje lepo posle duze voznje ulazi u prvu skoro idealno a rikverc ostaje ruzniji (ako ubacim u neku drugu brzinu pa onda probam u rikverc ulazi idealno). Takodje je problem vracanje iz trece u drugu (nece lepo da udje, zapinje) i takodje nestaje skroz kad se zagreje.
Rekao bih ulje kao iz topa (menjano cim je kupljen doduse) ali nije mi jasno kako ubaci lepo posle trece npr.

 

Sta traziti, kod koga voziti itd itd?

 

 

Druze imam taj auto sa pravih 60 000 od prvog dana ako nestanes da si u mestu i ako se kreces recimo 20 km na cas ne moyes u prvu ubaciti lagano tj nekad nekad hoce .Moze jace bas jace na silu nekad ako bas treba al ja posto je 170 hp zviznem u drugu

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...