Jump to content
FAS Goran
StefanS

Fiat Grande Punto 1.4 16v - brujanje iz menjača?

Recommended Posts

Pozdrav, imam problema sa GP 1.4 95ks,naime pocelo je da se cuje brujanje(na 90kmh najjace, volan se trese pomalo na 120+kmh)u celoj kabini za koje sam ja mislio da je zadnji desni lezaj, ispostavilo se da to nije to, otisao sam kod majstora, rekao je da je problem u diferencijalu "da se raspao" i sleduje mu remont diferencijala. E sad mene zanima sta bi to otprilike trebalo da znaci jer sam laik za automobile i koliko se krecu cene usluge za to?

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili reparacija tvog menjaca ili da kupis drugi menjac. Ne znam koliko kosta menjac za Gp 1.4benz, okreni par otpada i proveri cene. Mislim da ne bi trebalo da bude skup, ja prvi put cujem da neko trazi menjac za Gp benzinca.
Moj komsija je pre neke 2 nedelje radio reparaciju menjaca ali na C3 citroenu. Ruke majstora koji je skidao su bile 50e + reparacija u servisu nekih 150e. Imaj na umu da vrlo lako moze da ti se desi i da je set kvacila za zamenu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda spadaš u srećnike kao i ja koji po drugi put imaju taj problem doduše na mk2 puntiću. Stradaju ležajevi diferencijala verovatno zbog lošeg kvaliteta. Fabrički je bio ugrađen jedan kineski i jedan poljski. Stradao je poljak.Kod mk2 punta ne mora da se skida menjač da bi se odradila zamena ležajeva. Za tvoj auto ne znam. Ono što ti je još potrebno je zamena semeringa poluosovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha nadam se da imam srece kao ti jer mi menjanje menjaca ili nosenje tog sklopa na remont ne zvuci jeftino

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva ležaja su pedesetak evra, semerinzi desetak i ulje petnaestak. Za ruke ne znam pošto sam održavam svoj auto. Ako budem stigao taj posao ću da radim krajem ove nedelje ili početkom sledeće pa mogu da okačim slike ali nisam siguran da je isto tako i kod tebe. Potražiću sutra stare ležajevi čisto da vidiš kako to izgleda kad već nisi u tim vodama

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, puntara said:

Dva ležaja su pedesetak evra, semerinzi desetak i ulje petnaestak. Za ruke ne znam pošto sam održavam svoj auto. Ako budem stigao taj posao ću da radim krajem ove nedelje ili početkom sledeće pa mogu da okačim slike ali nisam siguran da je isto tako i kod tebe. Potražiću sutra stare ležajevi čisto da vidiš kako to izgleda kad već nisi u tim vodama

Skroz korektna cena , vazi se, hvala ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ili reparacija tvog menjaca ili da kupis drugi menjac. Ne znam koliko kosta menjac za Gp 1.4benz, okreni par otpada i proveri cene. Mislim da ne bi trebalo da bude skup, ja prvi put cujem da neko trazi menjac za Gp benzinca.
Moj komsija je pre neke 2 nedelje radio reparaciju menjaca ali na C3 citroenu. Ruke majstora koji je skidao su bile 50e + reparacija u servisu nekih 150e. Imaj na umu da vrlo lako moze da ti se desi i da je set kvacila za zamenu.
 
To kod vas dole južno...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Beogradu tesko da ce neko da skida menjac ispod 80 - 100e.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos malo nece ni da ga skidaju vise, to im je ispod casti izgleda. Vise vole da zamene jedno 5-6 senzora napamet i otklone problem, nego, nije tema :D Ne znam odakle je kolega, ja sam pisao koliko je coveka kostalo to sto je radio u Nis-u.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Jos malo nece ni da ga skidaju vise, to im je ispod casti izgleda. Vise vole da zamene jedno 5-6 senzora napamet i otklone problem, nego, nije tema :D Ne znam odakle je kolega, ja sam pisao koliko je coveka kostalo to sto je radio u Nis-u.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Ako mislis na mene, ja sam iz Sida, kod nas je 50e~ skidanje menjaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela zajebancija ce te izaci oko 200e nazalost tako je, bolje da repariras tvoj menjac nego da kupis polovan...  I meni je tako na bravu brujao menjac pa sam menjao lezajeve u menjacu 50e skidanje i 220e remont 6brzina m32 menjac

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Branislav said:

Cela zajebancija ce te izaci oko 200e nazalost tako je, bolje da repariras tvoj menjac nego da kupis polovan...  I meni je tako na bravu brujao menjac pa sam menjao lezajeve u menjacu 50e skidanje i 220e remont 6brzina m32 menjac

Solidna para, ali bar kad se to sredi miran sam.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, StefanS said:

Solidna para, ali bar kad se to sredi miran sam.. 

Naravno, i podrazumeva se novo ulje i LiquiMoly aditiv za menjac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

20201207_171657_HDR.jpg

Evo kako izgleda diferencijala sa ležajevima na malom puntiću. One stare ležajeve sam negde zaturio al naći ću ih već pa okačiti. Ne znam da li ti ovo pomaže al eto čisto da vidiš... 

Edited by puntara

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, puntara said:

20201207_171657_HDR.jpg

Evo kako izgleda diferencijala sa ležajevima na malom puntiću. One stare ležajeve sam negde zaturio al naći ću ih već pa okačiti. Ne znam da li ti ovo pomaže al eto čisto da vidiš... 

Hvala ti, zanimalo me kako izgleda iz prve ruke, nadam se da su ti lezajevi problem :)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad otvoriš fotografije videćeš potrošenost spoljašnje košuljice konusno valjkastog ležaja. Eto jedan od razloga da bude bučan diferencijala. 

20201209_144706_HDR.jpg

20201209_144742_HDR.jpg

Edited by puntara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...