Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mogu i njega da promenim.

Videcu kako ce danas da se ponasa auto i da li ce imati neke izlete sa temperaturom. Po dijagnostici je upalio vent na 95c i radi do nekih 86-87c...Kazaljka ne mrda, nadam se da je to bio problem. Usput i ociscene mase. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad se ne zna :D Vec razmisljam kako taj termostat kod mnogih radi ok godinama.. Xexexe.. 

Ma ima tu jos stvari. Onaj radio da sredim, odvaljenu pikslu.. Itd.. Ima tih nekih sitnica. Onda da izvadim ovo ulje posle par hiljada jer su po mojoj proceni radjeni dugi intervali pa da se ispere sve to. Ma kada bolje razmislim kada je auto u visokoj eksploataciji kao kod mene, uvek ima nesto da se radi.

Jedino me je Ideja ludo posluzila, sada i na njoj ima par stvari na trapu da se uradi i termostat i grejac ali to cu ostaviti buducem vlasniku da se zanima :D

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje možeš da pratiš temperaturu na klimi, nego verovatno na JTD-u nije "-76" kod (što 100% jeste na 2.0 provereno), moguće da je "-85". Mada mi se sve čini da je elektronika ok :D. Na 95 bi valjda i trebao da pali prvu brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da popijem kafu i idem da skinem onu plastiku sto stiti motor brisaca i da vidim da nesto nije umrlo tu. Toliko smrdi odatle posle kise da je to uzasno. Odokativnim pregledom sa ustanovio da ima bas dosta lisca tu. Izvadio sam rukom koliko je moguce ali normalno da mora da se skine da bi se ocistilo kako treba. Ako smrad ne dolazi odatle onda sam u problemu. 

U medju vremenu dezinfikovana klima onim konzervom, napskano asepsola i u filter vazduha itd.. Bude ok dok nema kise, posle kise blagi uzas. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, werp690 said:

Ako smrad ne dolazi odatle onda sam u problemu.

Magle li ti stakla iznutra kada je vlazno? Ocisceni odvodi vode u vratima, gepeku?

Sigurno da i to sto vec vidis ima uticaja, proveri i odvode vode iz tog dela. Ocigledno ti neka vlaga pravi problem.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjalo bi to da radiš u toploj garaži. Hladno je vreme, plastika je krtija nego inače, postoji mogućnost da će ili plastika ili neka od žabica koje je drže da pukne, i onda neće nalezati uz šoferku kako treba. Budi pažljiv. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadjena bukvalno cela lopata suvog sitnog lisca :D videcemo da li je bilo do toga. Daj boze da jeste...Sada isprobao i ne smrdi ali bila je na suvom u grazi :) 

@Sedla Graza je u stambenoj zgradi. Jedini ja ludak srafim tu. Nije nista puklo,hvala bogu bio sam pazljiv. Jedino vise nemam jedan poklopac brisaca jer ga je progutala hauba od Lybre i vise nije bilo sanse da ga nadjem. Sve zabice sam vratio na svoje mesto,sve upale gde treba,samo malo guma da se vrati jer se smrzla ali bas malo i to je to. E ako si skidao , a jesi sigurno cemu sluze oni sundjeri u celofanu sto su nagurani sa obe strane ako znas na sta mislim? Ja im promenio celofan i stavio ih u kese od zamrzivaca jer sam i njih oprao i dezinfikovao:) Kapiram da i oni nekako sakupljaju vlagu,kisu ali mi nije jasno na koji nacin posto su u celofanu?

 @Ivan  Magli zadnja soferka ali nista sto ventilacija ne odmagli da se tako izrazim. Ako nije bilo do ove lopate sitnog suvog lisca, onda jedino da je nesto uginulo u ventilaciji. Sada sam nasao i par smrdibuba izgleda da im je bilo lepo u tom gnezdu.

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako sam ih vratio,.Promenio im one celofane jer su bili busni, oprao ih ,dezinfikovao asepsolom, osusio, spakovao u kese i vratio ih nazad. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma napravicemo nove po uzorku, da budu lepsi i bolji i donecu ih kuci pa ih zatvoriti profi aparatom.  :) Evo cim dodje prolece xaxaxaxa. Nego aj sada ozbiljno. Nema tu neke razlike i onaj celofan je slican kao kesa za zamrzivac,mozda malo deblji ali je evidento bio busan cim su sundjeri bili mokri, sada bar ne bi trebalo da pustaju vodu.... Nego reci ti meni  ti si  sam skidao celu tablu na Lybri u tvojoj temi? Iskreno ne bi se usudio, a ne bi znao ni odakle da krenem.... Mada ako nastavi da dismra :D  

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si uradio "weight reduction" na Lybri. :D Izvadio lišće, iscedio i osušio sundjere... :lol:

A što se tiče table... Ufffff.... Mnooogo skupa pitanja postavljaš. :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smrdi i dalje :D odoh do drugara, ima parocistac pa da propustim jedno 2 litre asepsola kroz sistem. Ako i to ne pomogne, onda nemam pojma sta moze da se oseca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzrok smrada hoće da budu i buđ/vlaga/bakterije koje se skupe na isparivaču. To je zbog loše prakse da se klima gasi kad i auto, a ne pusti se da odradi bez klime 5-10 minuta. 

Za čišćenje isparivača mora tabla napolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve litre asepsola smo roknuli u isparivac i pustili direkt u usis vazuha.Naravno izvadili filter.Menjali smerove, a onda smo ubacili isparivac u kabinu i stavili recirkulaciju. Cini mi se da vise nema smrada ali videcu sutra. Ako se vrati, stavicu jos vecu dozu asepsola i ponoviti postupak :lol:

@andreja.micovic Ako im grunem asepsol od 100 procenata nece nista da prezivi :D Salu na stranu, nadam se da nece doci do toga jer stvarno ne bi imao zivaca, a ni vremena da skidam tablu.

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio ! Samo nije ga asepsol resio.

Na kraju su bili oni sundjeri i ako meni nisu mnogo smrdeli ( Navikao se nos valjda ), sada mirise na cvece kada pustim ventilaciju :D

Samo nisam jos iskrojio druge da ubacim na njihovo mesto. Ima jos tu da se vidi pozadi sta lupa preko neravnina, stabilizator ili gumice na balans stangli, nikako da ugrabim neki kanal. 

Uzeti stikeri u medjuvremenu za znakove napred i pozadi. Poslao mi covek greskom plave umesto crne pa sada cekam da stignu crni. Naravno maksimalno korektna saradnja sa covekom iz Bora bez obzira sto je doslo do greske. Poslati odmah crni i sada cekam da stignu,uzete i dve Italijanske zastave.

 

IMG-066204ea6108da17f5a24e546cd1146f-V.jpg

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacija od majstora Vece-Auto Verde je da zadnji sileni ne mogu da se kupe novi, nema ih u ponudi. Ako dodje do menjanja, opcija ti je izlivanje-pravljenje ili kako vec... Stabilizatora ima, menjao sam ih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravio bi polurietanske svakako. Nasao neku firmu u Novoj Pazovi koja bi trebalo da moze da napravi bilo sta po uzorku. Hvala za informaciju. 

Mislim da nisu silenti nego gumice na balans stangli ili stabilizator. Videcu na kanalu kada se docepam istog, verovatno sutra ili prekosutra. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...