Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa i meni je logicno jer kupi masnocu i odmah isparava, ne vidim sta bi moglo tu da steti.

Ja sam ga izgleda zajebao sa Wd.om... Ocistio ga malopre sa brejklinerom da " pokupim " masnocu od wd.a ali slaba vajda. Videcu kada stigne drugar sa donorom da li je Map zveknuo. ako nije, igranaka ali verovatno sutra jer nemam sada uslova da ispratim vakum creva da se zezecim sa ventilom itd... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao drugi map sa Alfe 156 koji je apsolutno isti, ugasio gresku i auto radi normalno. Pali turbo, ubrzava normalno. Otisao u prodavnicu stavio novi MAP i auto ide,povlaci da kazemo normalno,linearano. Tako da je map problem jer greske nema i auto ide normalno.

E sada me intresuje ako neko zna da mi pojasni zasto je sa starim Mapom pre nego sto je otisao u vecna lovista auto isao kao pomahnitao ?

Ocitavao pogresne vrednosti, nabijao pritisak? 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dva mapa,ovim sa Alfe i sa novim ide indenticno, normalno,ugladjeno, pali turbo i vuce, nema gresaka....

Sa ovim sto je riknuo je isao kao pomahnitao.

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moguće je da nešto nije bilo kako treba sa tim starim. Jel bio prljav kad sibga skinuo, izvadio prvi put? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatvoren. Vise nece da prlja... Samo sam mu ja promenio plocicu za svaki slucaj. Doduse nisam imao prohrom ali sam upotrebio bakar, trebalo bi da bude ok. Bakar trpi do 1000C temperature. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdavo svima, citam ovo oko radne temperature pa vidim da i ja imam "problem". Zimi temperatura ne prelazi 90 ali leti zna da ode gore ali spusta nije kriticno. Ono sto sam primetio kod mene je da kad krene da dize temperaturu ne pali vemtilator odma, vec malo kasnije. Poprilicno mi je jasno da tu nesto nije kako treba, ali hocu da pitam da li se secas kad je kod tebe dizao da li je odma palio ventilator. Mada on i ne moze da upali ventilator ako recimo termostat ne otvori kad treba ako se ne varam, inace termostat je nov stavljen Vernetov pre 3 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko mozes da vidis na slici ali tu negde ukljuci ventilator. Krene iznad 90c i da kazemo da negde na 93,94c po dijagbostici upali ventilator. Ima negde u temi na koliko je to tacno bilo. Evo i slika kako je to izgledalo. 

IMG_20201224_142556.jpg

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa tako i kod mene isto. Sad ja ne znam citam tamo vamo da li je normalno da podigne temperaturu ili nije.  Takdje me zanima sta njemu aktivira ventilator, da li ide preko termodavaca ili tamo ka hladnjaku ima neki termoprekidac. Ako neko zna bi bih zahvalan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...