Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Uzeta juce Lybra u stvarno korektnom stanju.  1.9 jtd 116ks

Godina po amss.u 2005, uvoz Italija. Na satu 208.000km,autorevisione potvrdjuje tu kilometrazu. Motor na meracu i cepu ne duva ni malo. Nema cak nikakve pare sto bi neko rekao, nema nicega. Trap bez i najmanjeg zvuka. Automobil se gasi bez i najmanje vibracije, potpuno necujno. Na njemu skoro nove pireli snow contact gume, vartin akumulator, motorici klime ispravni, nigde nije pukao lak, odozdo bez i najmanje korozije.Nema nikakvih gresaka na tabli. Sedista i tapaciri odlicno ocuvani bez cubica i propadanja, plocice i diskovi solidni

Mane su izvucena piksla iz iz zabica ili cega vec. Pretpostavljam da je neko povukao u zelji da je isprazni i opere i da je doslo do lomljenja. Desni far je tamniji od levog. Neko cukanje pa je jedan far promenjen, sunce ili sta vec.Limarija zaista odlicna ali je neko povukao kljuc iza suvozackih vrata, sanirano je nekom cackalicom i farbom koliko se dalo sanirati, a da se ne farbaju cela vrata.Jedan kljuc. Auto je kod kuma u dvoristu i ceka registraciju i veliki servis. Od ponedeljka vise slika za sada samo jedna sa putovanja, loseg kvaliteta ali bice boljih slika kada se auto opere i zavrsi ono sto je planirano. 

IMG_20201203_141900.jpg

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna sacuvana slika sacuvana sa placa dok ne stignu bolje fotke. Ima malo ulaganja u nju ali ono vitalno i bitno je u redu. Kvacilo je dobro,motor je dobar,zamajac,trap..Ulaganja se odnose na " sitnice" ako ne izleti jos nesto ( a hoce sigurno) bitno je da ne moram da od babe pravim devojku,bar se nadam :lol:

Lybra Slika plac.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super izbor, Steta sto nije Intensa zbog opreme, ali meni su sve te libre dobre i uzvanje za voznju.

Relativno mala km u odnosu na godiste, sto bi se reklo tek razradjen. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao vremena da cekam dobru intesu, inace bi sigurno nju uzeo. Morao sam u roku od mesec dana da promenim auto zbog posla. Pogledao sam dosta Lybri i ova je po meni bila sa najmanjim ulaganjima i u dosta dobrom opstem stanju. Vreme ce pokazati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka sluzi kao 2/3 Ideje i ja cu biti zadovoljan. Sada mi je bas zao da nju prodam kada znam sta je sve radjeno ali sta da se radi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Sta da pokaze onda, po opisu je odlicna :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Uvek ja "dam vremena" polovnom automobilu. Koliko god ga gledao, zagledao, proveravao postoji mogucnost da nesto iskoci. Zato kazem vreme ce pokazati. Polovni automobil, uskoro 16 godina star. Za cas se tu pojavi nesto bez obzira na km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuci odlicno za libru to kako si opisao, pogotovo za koroziju i lak. Piksle su im problem, na vecini se pokvari mehanizam i stoje otvorene.  Ja sam razmisljao da posle libre uzmem najbolju i najmladju opet, ali nije bio neki izbor ni tada pre 4 god. Isto je problem i klapna za recirkulaciju. Ako je zaglavljena, mozes da joj pridjes iza filtera za kabinu ispod haube, odmah ispod soferke. Rukom prebaci da bude otvorena da ti nebi maglilo unutra. Rezervni kljuc je najjeftiniji bio kod Koya elektronik koji je nekada davao popust za clanove foruma. Oni rade kodiranje i brisanje ostalih kljuceva iz sistema. Mora da se vadi elektronika-centrala ispod volana i kaci na komp, bolje da ti radi to elektronicar nego neki servis za kljuceve bez iskustva sa librom.  Vecina vlasnika libri koje ja znam je imalo problem sa trosenjem prednjih guma iznutra i silen blokovima pozadi. Inace, najbolji auto koji moze da se kupi u tom cenovnom rangu. Moje iskustvo je bilo odlicno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @Dalena korisnim informacijama, svakako mi znace kao i iskustvo.

Veceras otisao do kuma i reko aj taman da je upalim malo i da pokazem zeni auto(videla ga 24h posle kupovine :D) i taman da vidim kakva je muzika jer to nisam ni pogledao pri kupovini kad ono cvrc, stoji ono radio off i ne reaguje ni na jednu komandu za radio dok trip, listanje kroz  meni i ostalo radi bez problema. Videcu sutra da rasklopim konzolu i proverim taj osigurac od 10a iza jer sam video na forumu da je par ljudi imalo isti problem i resilo ga na taj nacin. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost radio nije proradio ni posle zamene osiguraca od 10a. Sve ostalo radi, ali radio off. (kasetu nisam probao) trip radi, sat i datum rade, pokazivanja otvorenih vrata rade. Kablovi pozadi na mestu. Neka ideja posto se u elektriku razumem kao i u projektovanje, znaci nikako :D?  

Inace u autu ima osam zvucnika. Po zvucnik u svakim vratima, dva visokotonca i dva pozadi iza zadnjeg sedista. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pise bose na mrezicama tako da ne znam, a jos i ne mogu da je pustim. Svetlo u kabini kod vozaca radi, zadnja dva pozadi na nebu ne rade, nisam imao sada sijalice da zamenim, konzola svetli, svetle sijalice iznad suncobrana. Upaljac fali u piksli :D i ne radi diodica u piksli, ustvari cela piksla je sjeb... I polomili su onaj klincic koji sluzi za otvaranje one fiokice pored drzaca za case(to cu resiti) Sitnice ali nerviraju. Mada muzika mi i nije sitnica s'obzirom da sam u kolima po 8h dnevno. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontam da si kupio jako dobar i kvalitetan auto, i to vrvtn za 'tepsiju ribe' u poređenju sa cenama novijih modela sličnog godišta proizvodnje. 

 

Nek' ti je sa srećom i da se bez problema vozate nerednih najmanje još toliko Kkm  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je za utehu, mislim da je radio za nju bas jeftin. Nemoj da kupujes jacu verziju, sa telefonom, ako nisi spreman na adaptacije kablova, ne moze samo da se zakaci i da radi kako su meni ranije rekli, mora nesto da se cacka pa sam i ja odustao. 
Marko iz Mrcajevaca ima nekoliko rasturenih libri, mislim da je korektan sa cenama ako ti nesto treba. Ja sam kod njega uglavnom kupovao. 064-208-7115 ima ga i na oglasima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Pa skoro pa ko za tepsiju ribe :D . Hvala na lepim zeljama. Neka ide kako ide pa cemo sredjivati usput ono sto se pojavi.

@DaleHvala za info i za kontakt. Gledao sam po oglasima i cenu stvarno nisu visoke. Nije problem ni zameniti,samo cu jos malo da procackam(to jest elektricar) da proveri da je sigurno radio u problemu jer se ne razumem ni malo u elektriku.

Danas bukvalno ceo dan odjavljivao Ideu kao da odjavljujem u najmanju ruku tenk ali tako je to kada se vozilo koristi za posao.

Nadam se da cu sutra ili prekosutra registrovati Lybru i onda kacim slike jer je sada auto kod kuma u dvoristu,prljav od izmaglice,prasine,zagadjenja..itd... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa cestitke na novom autu,lybra je vrhunski odradjen auto,iako je davno prestala da se proizvodi,al po kvalitetu nemoze ni pola novih marki da se meri sa kvalitetom.A delova za lybru ima dosta,a sta si uradio sa ideom,znaci ona je sebe odradila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao kod kuma da vidim da ispoliram taj tamniji desni far. Ispolirao da se providi ali je far i dalje tamniji,kao da je zadimljen iznutra. Nisam slikao da vidite. Ono sto sam primetio je da ima neka fabricka svetla sa donje strane vrata i kada se otvore onako diskretno osvetljava asfalt. Muzika u dalje ne radi tj radio stoji na off videcu da neki elektricar pogleda i ima cd sarzer gruding u gepeku. Evo sa mobilnog jedna slika unutrasnjosti. Jos nisam izbacio papire od auto placa :D.

 

 IMG_20201207_233143.jpg

 

@andreja.micovic  Kako ide to za prebacivanje premijskog stepena. Prosli put kada sam pitao sluzbenicu na tehnickom pravila se prilicno mutava. Ne moze to itd...

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, silenci said:

pa cestitke na novom autu,lybra je vrhunski odradjen auto,iako je davno prestala da se proizvodi,al po kvalitetu nemoze ni pola novih marki da se meri sa kvalitetom.A delova za lybru ima dosta,a sta si uradio sa ideom,znaci ona je sebe odradila

Hvala na cestitkama! 

Ideja je u vrlo dobro stanju ima ulaganja u trap ( do 100-150e maks otprilike) i to je to..Sada je na 248.000 km realnih i pravih(proveravao revisione kada sam je uzeo,ja nista nisam vracao) garazirana kod mene non stop.Zamenjen lanac sa lancanicima i spanerom preventivno(ima u temi da ne lupam na kojoj km) Pre 6-7.000km stavljeni novi diskovi i plocice.Zamenjeni komplet prendnji amortizeri sa soljama i prasinjarkama Kayaba.Zamenjen set kvacila pre maks 9.000 km kvacilo mekano kao i gas.Klima radi kao prvog dana i ne treba ni da se dopunjuje za sada perfektna i nikada dopunjena. U njoj 5w-30 c3 ulje i filteri zamenjeni pre 5k i da ne nabrajam vise. Od onoga sto ja znam treba da se zameni nosac motora (koska) desni kraj letve,jedan grejac motora i verovatno ima jos nesto na trapu i to je sve. Bojan ocuvana,nikada kod mene nije oprana sundjerom. Nov akumulator u garanciji. Sava eskimo(prednje) u garanciji dot 19 itd....Odlican je to auto. I da nigde tacku korozije nema.Menjao sam je samo zato sto ne ispunjava uslove i samo zbog toga :(

Evo da je vidis :)

IMG_20201124_132139.jpg

 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopiras polisu od Idee i kad budes registrovao Lybru i vadio polisju, prilozis kopiju polise Idee. Samo mislim  da prvo moras da prodas Ideu, nisam bas 100% siguran. Svakako sa kopijom polise Idee trazis da ti upisu isti premijski stepen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, andreja.micovic said:

Samo mislim  da prvo moras da prodas Ideu, nisam bas 100% siguran.

Mora i kopija kupoprodajnog ugovora (+ kopija prethodne polise). Prebacivao sam premijski razred i na Sporta, a sada se itekako isplati jer su bonus za 1. stepen podigli sa 15% na 25%.

Opet kazem - nije tolika usteda na samoj registraciji, koliko te ukanale ako ne daj Boze skrivis udes. Malus deo je mnogo stroziji, tj. ne favorizuju savesne vozace, sa ovim zadnjim izmenama je to trunku bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...